Skocz do zawartości

Altus 100 jakie membrany do niskotonowych


mateo1992

Recommended Posts

Witam,
Posiadam aktualnie w głośnikach niskotonowych membrany "made in china" oraz gumowe zawieszenia.
Za regenerację około 7 lat temu płaciłem po 50zł sztuka.
Głośniki niskotonowe mają oznaczenie GDN 25/40/3
Głośniki grają ładnie,teraz przyszedł czas na ich odnowę i tu moje pytanie czy jeśli wrócę do oryginału tak jak oryginalna membrana i piankowe zawieszenia to dźwięk będzie jeszcze lepszy?
Proszę o odpowiedź z góry dziękuję i Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co Ci nie pasuje w moich kolumnach?



Nie ma co się oburzać. Altusy nigdy nie były dobrymi kolumnami - ani teraz, ani 25 lat temu.
Sprawdziłem w sklep e-tonsil . Koszt nowych głośników do Twoich kolumn jest absurdalnie wysoki w porównaniu do cen zakupu innych, używanych kolumn.
A wybór kolumn używanych i nowych jest naprawdę olbrzymi. Nie masz ochotę na zmiany?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może i mam tym bardziej że mam pokój długości 10m szerokości 6m.
Kolumny stoją na szafie z pozycji poziomej (leżą)
Osobiście zastanawiałem się czy nie zmienić wszystkich głośników na nowe ale zacznijmy od tego że takich nie ma.
Jedyny oryginalny do tych kolumn który można zakupić to średniotonowy po około 125zł sztuka.
średniego używam 12/60 który gra dużo lepiej od oryginału,niebawem będę wymieniał drugi na taki sam GDN 12/60do drugiej kolumny i wtedy już wszystkie głośniczki zagrają równo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już to wiele razy studiowałem wysokotonowy i średnio nie jest już produkowany.
Tylko niskotonowy można kupić,jako średniotonowego używam GDM 12/60 gra naprawdę przyzwoicie i lepiej niż w oryginale GDM 12/10
Jakbym miał kupować 2x ten zestaw co podałeś wyszłoby mnie to ponad 400zł!
Więc pewnie bardziej opłacałoby się zmienić wtedy kolumny.
Np. na tonsil fenix.

To co polecacie oprócz altusków i ogólnie Tonsila?
Od razu mówię że nie lubię tłuczącego basu ma grać czysto i soczysto:]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo1992, ciekawe rzeczy piszesz. Altusiki w salonie 60m2 i do tego leżące poziomo na szafie icon_eek.gif . Ciekawe jakim wzmacniaczem je napędzasz i co jest źródłem dźwięku skoro dźwięk jest naprawdę wyśmienity? Mnie nie musi nic pasować w tych kolumnach, bo na nich nie słucham, tak jak nie jem żywności z konserwantami, skrobią modyfikowaną i wzmacniaczami smaku. Ale dla wielu osób jest to wyśmienite pożywienie.
Przede wszystkim nie napisałeś jaki budżet masz na kolumny, z jakim wzmacniaczem zagrają itp... .
A zdanie:
Cytat

Od razu mówię że nie lubię tłuczącego basu ma grać czysto i soczysto:]

w kontekście używanych przez Ciebie kolumn brzmi conajmniej dziwnie, bo wynika z tego że nie lubisz brzmienia swoich Altusów a piszesz, że grają wyśmienicie. Czyli gdzieś mijasz się z prawdą, albo masz dość specyficzny gust. Co do gustu, to oczywiście nic w tym złego. Każdy ma jaki ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie bass który jest wyrazisty,a nie tłumiący.
Altuski właśnie taki mają,
Mam sentyment do tych kolumn są ze mną już 20 lat i były jeszcze przed moim przyjściem na świat:]
P.S. To nie salon tylko mały pokój.
Przy 20% głośności grają bardzo dobrze w tym pomieszczeniu,jak to każda kolumna gdy gra cicho to jest elegancko.
Głośno też grają naprawdę dobrze,
Są napędzane wzmacniaczem (wieżą) sony hcd-771
8 Ohm 2x 50w na kanał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo1992, mam wrażenie, że piszesz byle jak (sam nie wiesz co) czytasz byle jak (nieuważnie) i słuchasz byle jak (patrz - kolumny na szafie leżące bokiem).
Cytat

Hmm może i mam tym bardziej że mam pokój długości 10m szerokości 6m.

Jeśli umiesz liczyć, to 10m x 6m = 60m. To ma być mały pokój? No to chyba mieszkasz w USA.
Tak leżące kolumny na pewno nie zagrają prawidłową sceną stereo, nie mówiąc o podbarwieniach dźwięku, braku równowagi tonalnej i odbiciach dźwięku od szafy i sufitu. Słowem masakra. W którymś z wątków dałem link, do strony o akustyce, ustawianiu sprzętu. Poszukaj jeśli Cię to interesuje. Jak nie znajdziesz napisz na PW a coś Ci podeślę.
Co do różnej maści Altusów, Altonów i większości polskich wynalazków z tamtych czasów, to jak już pisał Oktagon i ja wcześniej, nigdy nie grało to wyśmienicie a nawet dobrze, czy prawidłowo. Miałem, mieli moi koledzy, znam, słuchałem, nie chcę więcej, nie czuję żadnego sentymentu, już wówczas coś mi w tym brzmieniu nie pasowało.
Co do wzmocnienia, to zdaje się jest to plastikowa mini-wieża. Niestety do dobrego brzmienia takim kombajnom zazwyczaj sporo brakuje a 50W/8ochm to na ogół chwyt marketingowy (manipulacja danymi technicznymi).

I na koniec, ogólnie. Nie tylko do Ciebie. Co to jest bass? Coś lepszego niż bas? Zdarza Ci się czytać audiofilskie periodyki?
Widziałeś tam by któryś z redaktorów tak napisał? Nawet słowa bas rzadko używają. Na ogół piszą po polsku niskie tony

Dajmy na to spotyka się dwóch kolegów. Pierwszy mówi:
Ja mam kolumny, które mają świetny bas
Drugi na to:
Eeee, to lipa bo moje mają basssss
icon_wink.gif
Tak to jest? Może mi ktoś to wytłumaczy?



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać zapomniałeś brzmienia Altusów - bas(niskie tony)ssss(syczenie wysokich) - to opis kompleksowy brzmienia kolumn icon_wink.gif
f1angel zapomniał
Jak Altusów słuchał (*)

* - to jest rym (klasy Altusów icon_wink.gif


PS. Ja mam do nich sentyment nie tyle dotyczący brzmienia, co szczęścia z zakupienia na giełdzie najlepszych kolumn na rynku.
Połowa znajomych przychodziła wymasować wątroby i przeczyścić kanały słuchowe icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,ale pod podłogą mam sąsiadów którym wszystko przeszkadza a wiadomo delikatne granie i już wszystko przenosi się na dół.
Budżet to jakieś 400-500zł.
Dodam że kiedyś miałem zestaw 5.1 i mam teraz na ścianie dyble z w nich śruby na których można coś dosyć lekkiego powiesić.
f1angel
Nie jest to żadna mini wieża ta wieża ma 15 lat i ma realną moc!
Jeśli masz pisać takie głupoty to zalecam sprawdzić najpierw model który podałem wyżej a później pisać i "przypuszczać" że jest to plastikowe dziadostwo.
HCD-H771
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo1992, co do wieży, to było tylko przypuszczenie. Ale się potwierdziło. Twoim zdaniem jest to poważny sprzęt a nie plastikowa wieża? I kto tu pisze głupoty?
http://www.nodevice.com/manual/sonymans/ma...df/get4269.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic185722.html
http://allegro.pl/wieza-sony-hcd-h771-glos...2067494769.html
Oooo przepraszam, tylna ścianka jest metalowa!
Zresztą poprzednim razem napisałeś niedokładnie, czyli znów byle jak.
Cytat

Są napędzane wzmacniaczem (wieżą) sony hcd-771


Co do przenoszenia się drgań na podłogę, to można zastosować granitowe lub marmurowe płyty a do tego jeszcze kolce lub gumowe nóżki.
Podłoga nie ma prawa drgnąć icon_wink.gif ale jeśli naprawdę nie da się ich ustawić na podłodze w co nie bardzo mi się chce wierzyć (ale fakt, różnie bywa), to lepiej powiesić na ścianie. Oczywiście trzeba by pomyśleć nad bardzo solidnymi uchwytami, bo kolumna nie może się "trząść" podczas grania. Jak napisał Snajk do takiej powierzchni i tak mimo wszystko raczej kolumny podłogowe. Ale... budżet na głośniki masz niewielki jak widzę i marne szanse znaleźć do takiego pomieszczenia dobre podłogówki czy monitory. Bo to jednak jak na warunki polskie wciąż duży pokój. Tak, tak. Ja mam do dyspozycji nieco ponad 20m2 i to jest mój duży (największy) pokój, choć mieszkanie ma prawie 80m2.
A jeśli chodzi o granie, to masz prawo słuchać z normalnymi poziomami głośności (teoretycznie od 6:00 do 22:00) i możesz ich ... icon_cool.gif
Chyba, że są to jacyś "specjalni" sąsiedzi?

Adamc świetnie to ująłeś:
Cytat

Widać zapomniałeś brzmienia Altusów - bas(niskie tony)ssss(syczenie wysokich) - to opis kompleksowy brzmienia kolumn icon_wink.gif


Lubię skojarzenia i gry słowne, ale to mi nie przyszło do głowy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mateo1992, co do wieży, to było tylko przypuszczenie. Ale się potwierdziło. Twoim zdaniem jest to poważny sprzęt a nie plastikowa wieża? I kto tu pisze głupoty?
http://www.nodevice.com/manual/sonymans/ma...df/get4269.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic185722.html
http://allegro.pl/wieza-sony-hcd-h771-glos...2067494769.html
Oooo przepraszam, tylna ścianka jest metalowa!
Zresztą poprzednim razem napisałeś niedokładnie, czyli znów byle jak.

Cytat

Są napędzane wzmacniaczem (wieżą) sony hcd-771


Co do przenoszenia się drgań na podłogę, to można zastosować granitowe lub marmurowe płyty a do tego jeszcze kolce lub gumowe nóżki.
Podłoga nie ma prawa drgnąć icon_wink.gif ale jeśli naprawdę nie da się ich ustawić na podłodze w co nie bardzo mi się chce wierzyć (ale fakt, różnie bywa), to lepiej powiesić na ścianie. Oczywiście trzeba by pomyśleć nad bardzo solidnymi uchwytami, bo kolumna nie może się "trząść" podczas grania. Jak napisał Snajk do takiej powierzchni i tak mimo wszystko raczej kolumny podłogowe. Ale... budżet na głośniki masz niewielki jak widzę i marne szanse znaleźć do takiego pomieszczenia dobre podłogówki czy monitory. Bo to jednak jak na warunki polskie wciąż duży pokój. Tak, tak. Ja mam do dyspozycji nieco ponad 20m2 i to jest mój duży (największy) pokój, choć mieszkanie ma prawie 80m2.
A jeśli chodzi o granie, to masz prawo słuchać z normalnymi poziomami głośności (teoretycznie od 6:00 do 22:00) i możesz ich ... icon_cool.gif
Chyba, że są to jacyś "specjalni" sąsiedzi?

Adamc świetnie to ująłeś:
Cytat

Widać zapomniałeś brzmienia Altusów - bas(niskie tony)ssss(syczenie wysokich) - to opis kompleksowy brzmienia kolumn icon_wink.gif


Lubię skojarzenia i gry słowne, ale to mi nie przyszło do głowy icon_biggrin.gif




Tak widzisz sam 50w i co powiesz?
Miałeś tą wierze? gra naprawde świetnie zawsze znajdzie się ten któremu coś nie pasuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Mateo!!! wiesz dziwie sie niektórym ponieważ wielu z kolegów na forum ubustwia leciwe sprzęty i twierdzi że grają one lepiej od nowych ponieważ zostały wyprodukowane z lepszych komponentów w przeciwienstwie do tych wyprodukowanych w naszych czasach itd itp a tu taaaaki afront!!!! ja zawsze byłem za nowym i z mojego punktu widzenia to nie obraź się ale ta wieża to stary grat i powinieneś kupić sobie coś nowego na złość wszystkim hehe wybierz się na odsłuchy do jakiegoś sklepu ze sprzętem audio i posłuchaj sobie produktów yamahy, onkyo, marantza itd itp szybko zmienisz zdanie co do swojej wieży ...NA 100 procent!!!!!
pozdrawiam serdecznie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hey Mateo!!! wiesz dziwie sie niektórym ponieważ wielu z kolegów na forum ubustwia leciwe sprzęty i twierdzi że grają one lepiej od nowych...

Tylko że mówimy i zachęcamy do kupowania starszych, ale WYŻSZYCH modeli...

Jest parę miniwież godnych polecenia - ale nawet jako używany sprzęt kosztują obecnie tysiąc i więcej złotych...
Więc nie porównujmy ich do prostej wieżyczki SONY - dobrej może do kuchni... albo dla osób, które nie przywiązują wagi do tego, jak sprzęt gra.
Maksymalny pobór mocy 80W nie zapewni dużej mocy oddawanej na kolumny - tak to Ci nawet w Erze nie dopasują icon_mrgreen.gif *
Co z tego że zastąpisz plastiki z kompletu jakimiś lepszymi kolumnami - może będzie lepiej, ale rewelacji nie oczekuj!

Dla informacji - "od zawsze" lubię firmę SONY i sporo Soniaków przewinęło się przez moje łapki (i nadal gra), również w tym stylu co Twoja wieża (choć akurat z jednopłytowym CD, a nie karuzelą na 3płyty - ale obudowa ta sama, również wzmacniacz z tunerem i podwójny magnetofon, a w środku pusto - przeciąg że hej!) i niektóre ostały się po rodzinie - ale nie w charakterze sprzętu, który może zastąpić porządne urządzenia.

Pozdrawiam
* Ery już nie ma - ale tekst pozostał!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak widzisz sam 50w i co powiesz?
Miałeś tą wierze? gra naprawde świetnie zawsze znajdzie się ten któremu coś nie pasuje.


Jak widać - nadal nie to ładne co ładne, a co się komu podoba.
Podaję kilka linków do różnych kolumn mieszczących się w budżecie. Jeśli pasuje Ci dźwięk Altusów to przy dość dużym pokoju zamiast naprawiać Twoje kupiłbym np TAKIE - odnowione, regenerowane, niedrogie.
Jeśli nie to zerknij tam:
KLIK1
KLIK2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje altus 100 mająlepszą konstrukcję niż 140 więc po co mam zmieniać na gorszy sprzęt?
Znalazłem trochę miejsca na podłodze,gdybym je postawił na podłodze zagrałyby dużo czyściej i prawidłowo a tak kolumna w poziomie to trochę kiepskie rozwiązanie bo nie po to została ona stworzona.
Co myślicie o takim czymś pod te kolumny aby nie niosły w dół dźwięku? http://allegro.pl/stojaki-standy-podstawki...2202729891.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te altusy to kolumny podłogowe więc stawianie ich na stendach nie ma sensu. Konstruowane były z myślą o rozchodzeniu się z dołu.
Wyjściem są, jak pisał wcześniej f1angel "granitowe lub marmurowe płyty a do tego jeszcze kolce lub gumowe nóżki." - to powinno najlepiej rozwiązać problem przenoszenia dźwięku do sąsiadów.
Skoro Twoje setki grają Ci dobrze to na Twoim miejscu dałbym je do profesjonalnej renowacji na oryginalnych częściach i tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...