Skocz do zawartości

Altus 100 jakie membrany do niskotonowych


mateo1992

Recommended Posts

Mateo1992. Nie chodzi już o to, czy podoba mi się brzmienie takich zestawów, czy nie. Ale jak pisał RoRo całość ma 80W mocy poboru. Czyli wzmacniacz musiałby pracować chyba w klasie D by oddać naprawdę tych 50W/8ohm. Tak naprawdę, to może w jakichś warunkach laboratoryjnych zestaw jest w stanie tyle oddać. Ale po podłączeniu jakichkolwiek kolumn, nie mówiąc już o prądożernych z nisko schodzącą impedancją szybko zacznie generować zniekształcenia, które są słyszalne a przy większym natężeniu mogą spalić głośniki. Po prostu ten "kombajn" nie ma odpowiedniego zasilania (duży transformator plus duża sumaryczna wartość pojemności kondensatorów), nie ma odpowiedniej wydajności prądowej. Czyli te 50W są tylko chwytem marketingowym. Tak jak by napisać, że mały fiat może pojechać 150km/h a zapomnieć dopisać, że na luzie z górki o nachyleniu powyżej 45*
Mniejsza o to. Nie będę Cię przekonywał, uważasz, że jest to świetna wieża, to tak myśl.
Możesz jednak kiedyś, jeśli naprawdę jesteś ciekaw a nie tylko lubisz przekomarzać się jak dziecko zrobić tak.
Zadzwoń do najbliższego salonu audio, umów się na odsłuch. Powiedz, że chcesz posłuchać dobrze brzmiącego zestawu stereo po kilkaset złotych za element. Jest szansa, że usłyszysz prawidłowe brzmienie. A później poproś, by Ci podłączyli jakiejś wysokiej klasy zestaw i wówczas może posłuchasz jak muzyka może zabrzmieć naprawdę dobrze czy wręcz wyśmienicie. Uwierz mi warto to zrobić.
Weź ze sobą dla porównania swój zestaw. Posłuchasz jak brzmi na tle tamtych. Dla sprawdzenia, dlatego by się przekonać i wreszcie, by mi móc napisać, że bzdury piszę, że się nie znam, bo Twój zestaw brzmi dobrze.

Co do standów, które pokazałeś w linku, to nadają się by postawić na nich co najwyżej maleńkie satelitki do kina domowego albo paprotkę.
Niektóre firmy robią niskie standy pod niewysokie podłogówki, ale podejrzewam, że poniżej 200-300zł. nic sensownego nie kupisz. Głośniki wysoko-tonowe powinny być na wysokości uszu, gdy siedzisz i słuchasz muzyki.
Płyta marmur/granit jest ok. A nóżki albo kolce należy wkręcić w kolumnę. Są też takie przyklejane. I dopiero kolumnę zaopatrzoną w nóżki stawiamy na płycie. Można też osadzić kolce w płycie, ale to tylko niepotrzebnie zwiększy cenę całego przedsięwzięcia. Zresztą między kolumnę a płytę też by trzeba wówczas dać jakieś podkładki (guma, korek, filc).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś ominąć przyklejanie wkręcanie nóżek?
Nie chcę wkręcać nic do tej kolumny chcę ją zostawić w takim stanie jakim jest aby nie było śladów wkręcania przyklejania czegokolwiek
.
Jak ma się sprawa z tymi kolcami gdzie to kupie?
Zrobie tak jak mówisz,albo pożyczę od kogoś dobry wzmacniacz za tysiąc może więcej złotych i sprawdzę jaka jest różnica.
Mam jeszcze wzmacniacz Unitra Pa-107 rzadki wzmacniacz co prawda kolekcjonerski ma 40 w na kanał (4 kanały) Może go wykorzystam? Jak radzicie?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolcami f1angel ma oczywiście racje - trzeba w kolumnę wkręcić lub przykleić. Ślady po klejeniu da się usunąć więc pewnie ta wersja lepsza, skoro chcesz śladów nie zostawiać. Na allegro znajdziesz wszystko albo może lepiej - w sklepie z dobrym sprzętem muzycznym (odsłuch przy okazji ?? icon_smile.gif )
Wzmacniacz nie potęga jakaś ale myślę, że wszystko zagra lepiej niż ten kombajn (bez urazy - niektórych sprzętów nie trzeba słuchać, żeby niewiele mylić się w ocenie), więc zdecydowanie sprawdź. Niech Cię to jednak nie odwiedzie od pomysłu posłuchania czegoś z nieco wyższej półki. Tak, żebyś miał inny punkt odniesienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz przykładowe kolce. Możesz oczywiście poszukać lepszych propozycji.
http://allegro.pl/linn-kolce-i2225791678.html
http://allegro.pl/kolce-podkladki-pod-kolu...2226409045.html
http://allegro.pl/kolec-glosnikowy-hi-end-...2213599460.html
Kolce są przylkejane taśmą klejącą dwustronną albo można użyć plastelinopodobnej substancji Blu Tack. Nie zostawia śladów, nie niszczy forniru.
http://allegro.pl/bostik-blu-tack-masa-kle...2219511277.html
Jeśli kolumny z kolcami postawisz na płycie kamiennej, to nie musisz dawać podkładek. Możesz również mając takie płyty kolumny postawić jak wcześniej pisałem na kawałkach gumy (np. uszczelkach), korka, filcu albo kulkach ulepionych z Blu Tacka (lekko dociśnij kolumnę z góry by się przykleiła).
Co do wzmacniacza, to oczywiście możesz spróbować innego, choć cudów nie spodziewałbym się (ze względu na Altusy).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci jeszcze o czymś, żeby później nie było... .
Stosując pod kolumnami kolce uzyskasz nieco inne brzmienie niż z podkładkami czy samym Blu Tackiem.
Kolce poza swoją rolą odsprzęgającą od podłoża sprawiają, że dźwięk staje się szybszy, bardziej precyzyjny, daje lepszą lokalizację stereo, niskie tony są mniej napompowane , za to szybsze, czytelniejsze, bardziej zróżnicowane.
Podkładki sprawią, że dźwięk stanie się bardziej miękki, choć mniej precyzyjny, niskie tony większe, bardziej napompowane, snujące się.
Kolumny mogą tak zareagować na to, ale nie muszą. Warto może, abyś najpierw kupił u kamieniarza takie płyty i zanim kupisz kolce spróbował różnych podkładek włącznie z Blu Tackiem. Jeśli efekt będzie niezadowalający, to dopiero wówczas kupisz kolce.
Napisałem o Blu Tacku, bo on dobrze klei, tłumi, nie zostawia śladów i dość łatwo go odkleić. A taśma dwustronna o ile nawet nie uszkodzi forniru kolumn, to może być później trudna do usunięcia.
Oczywiście wszystkie te zabiegi wpływają w niewielki sposób na brzmienie, mają raczej na celu "dopieścić" brzmienie, choć w Twoim przypadku chodzi raczej o izolację kolumn od podłogi.
Na pewno nie zmieni to klasy brzmienia zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel

czasami icon_wink.gif mamy ten sam czas wejścia na stronę i odpowiedzi.

Ale skoro często odpowiedzi nam się pokrywają co do sensu - to nie widzę przeciwwskazań...
Tak chyba powiedział w Vabank 2 naczelnik więzienia na Sikawie Twardijewicz (Marek Walczewski) obudzony przez komisarza Przegodę: rano w kajdankach - skuty z
Kramerem (Leonard Pietraszak)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo1992, mam wrażenie, że Ty jaja sobie tu z nas robisz.
Jasne, że daj styropian a pod to jeszcze pierzynę prababci. I wszystko będzie się bujać jak kwoka na jajach icon_lol.gif Żartuję oczywiście.
Czytałeś wcześniej, że coś masywnego, twardego. Inaczej kolumna będzie drgała razem z tym i może być nawet gorzej.
Ostatecznie można by dla doświadczenia przynieść płyty chodnikowe (takie stare, betonowe).
Czy 40cm może być? Trzeba by posłuchać. spróbuj tak, spróbuj też odsunąć od tylnej i bocznych na większą odległość np. 80cm.
Naprawdę spróbuj i posłuchaj. Bardzo pouczające doświadczenie.
Dodam tak w skrócie, że im kolumny bliżej ściany, tym niskie tony mocniejsze (bo wzmocnione odbiciem od ścian) ale dźwięk podbarwiony i nieciekawa, zabałaganiona scena stereo. Dalej od ścian, niskie tony nieco delikatniejsze, ale precyzyjniejsze, lepsza scena, mniej podbarwień.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...