Skocz do zawartości

Klipsch rf-52 czy Mission mx3


Misiox

Recommended Posts

Witam, chce sobie wybrać kolumny podłogowe do max 2000zł/para słyszałem dobre opinie o kolumnach zarówno z serii Klipsch RF-52 jak i o Mission MX3.
Zależy mi żeby kolumny grały czysto na każdej części pasma (słucham wszystkiego po trochu od techno poprzez rock aż po niektóre zespoły metalowe. Kolumny będą mi też służyły do nagłośnienia kina domowego) od soczystego nie dudniącego bassu poprzez czyste średnie aż do krystalicznych sopranów. Posiadam pokój około 20m^2 Wzmacniacz pod którymi będzie grał nowy sprzęt to Denon AVR 1804. Sprzedawcy polecali mi Klipsche RF-52 ale wspominali że Missiony mogą zagrać podobnie (Klipsche kosztują 2000zł/para natomiast Missiony 1500)
Chyba że macie inne ciekawe propozycje do 2 tyś zł, chętnie posłucham.

Ps. Nie mogę przekroczyć kwoty 2000zł więc proszę o nie pisanie komentarzy w stylu żebym dołożył do Klipschy RF-62 bo wiem że są lepsze ale nie na moją kieszeń icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Klipsch RF-52 jak i o Mission MX3.



O kolumnach Klipsch nie wiem nic, ale o nowej serii kolumn Mission MX to już tak.
Generalnie kolumny z tej serii dostają wysokie noty, gdyż wypadają znakomicie w porównaniu do rywali w tym samym przedziale cenowym.
Osobiście miałem doświadczenie tylko z podstawkowymi Mission MX2 i naprawdę dają się one lubić. Zresztą mam cały czas jeszcze te kolumny ładnie zapakowane i nie mam zamiaru się ich pozbywać. Jeszcze znajdę dla nich zastosowanie.

Oddaję swój głos na Mission MX3.

A swoją drogą - niezależnie jakie kolumny wybierzesz, to i tak nie wydobędziesz z nich całego potencjału dopóki nie podłączysz ich do wzmacniacza STEREO.
Sprzęt do kina domowego zwykle słabiutko się prezentuje w odtwarzaniu muzyki stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję dołożyć znajomemu za takie rady icon_wink.gif
Na jakiej podstawie wybrałeś tak różne kolumny jak Klipsch i Mission? Spodobały Ci się z wyglądu?
Nie wiem co znaczy:
Cytat

Zależy mi żeby kolumny grały czysto na każdej części pasma

ale mniejsze podbarwienia dźwięku wprowadzi Mission. Ogólnie zgadzam się też z Oktagonem.
Do takiej muzyki jakiej słuchasz, proponowałbym używane kolumny Paradigm, Audio Academy, Dali ewentualnie ESA Vivace czy jakieś B&W.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
MR to chyba dokładnie to samo co BR, ale Monitor Audio do rocka, metalu raczej średnio (choć poza tym bardzo dobre kolumny)

Klipsch RF62 ok, to prezentacja bardziej bezpośrednia i dobitna (mi akurat średnio to podchodzi), z drugiej strony patrząc na ceny to wg mnie w tej chwili są niezbyt opłacalne, jeśli już to zdecydowanie bardziej bym wolał dopłacić do Paradigm Monitor 9 v7, podobny charakter brzmienia a lepsza będzie jakość

jak zostajesz w zakładanym budżecie to masz np Magnat Quantum 655/657 albo Oli Roth 40
co do Missiona to nowego nie znam, ale m34i wyraźnie w/w kolumnom ustępuje... na audiostereo ktoś pisał, że po takim bezpośrednim odsłuchu stwierdził, że różni je jedynie bardziej zwarty bas na korzyść nowszego modelu (mx5 i m35i)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don mój kolega mawiał, że jeśli się komuś coś wydaje, to trzeba się przeżegnać icon_wink.gif
BR jest starszą serią a nowszą BX i tu można by uznać, że to jest to samo. Natomiast seria MR należy do niższej. Co prawda niektórzy twierdzą, że brzmi prawie tak samo dobrze jak wyższa seria, ale wiesz co znaczy "prawie".
Co do MA, to napisałem, że wolałbym do rocka bardziej niż Mission i tyle. Idealne na pewno nie są.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tymi MA nie do końca tak jest, trochę namieszali w numeracji
BX to na pewno nie jest to samo BR (choć to i to seria bronze), jest inny głośnik wysokotonowy (w BX wsadzili ten z RX) i to słychać, zarówno BR6 jak i BX6 stały u mnie w pokoju icon_wink.gif
MR natomiast ma już te same głośniki co BR więc teoretycznie to powinno być już to samo, choć na czymś tam po drodze zaoszczędzili, w MR waga niższa...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...