Skocz do zawartości

Problem ze wzmacniaczem. Jedna strona nie gra.


sosen

Recommended Posts

Mam problem ze wzmacniaczem - 4 wyjścia, 2 na lewą strone i 2 na prawą. Wzmacniacz ma 2 x 60 W. Strona prawa chodzi tak jak powinna, problem jest z lewą. Przy podkręceniu potencjometru na 1/10 głośniki zaczynają charczeć i dźwięk staje się zniekształcony - prawa strona wytrzymuje 3/4.

Może macie jakiś pomysł co może być nie tak? Poradzcie mi co mam z tym zrobić. Czy można to naprawić? Do kogo zanieść? Czy zrobią to w serwisie i ile ewentualnie mogłaby kosztować naprawa? Podobno ta strona zawsze tak chodziła(wzmacniacz ma juz z 10 lat), ale nikt nigdy nie próbował nic z tym zrobić. A stereo by się przydało icon_wink.gif

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczalnie uszkodzony jest co najmniej jeden z tranzystorów w stopniu mocy. Trzeba również sprawdzić luty na końcówkach tranzystorów, ewentualnie przelutować i dokręcić do radiatorów. Jeżeli końcówki mocy są na scalakach, również sprawdzić dokładnie wszystkie wyprowadzenia.
Jeżeli to nie pomoże, a nie znasz się na tym, to trzeba zanieść do fachowca od rtv. Tranzystory są tanie, kilka zł, większa jest robocizna. Więcej jak 50 zł kosztować nie powinno, chyba że będzie to drogi serwis.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Posiadam zestaw Genius 5.1. W subie jest wzmazniacz. Sprzęt nie działa ponieważ spalił się transformator. Obszedłem ten problem - zamontowałem kilka zamiast tamtego. Jednak sprzęt dalej nie chodził. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że jedno z połączeń wzmachola z radiatorem jest przepalone. Czy to może być przyczyną tego, że sprzęt nie działa??

Pewnie odpowiedź jest dla Was oczywista ale ja nie jestem pewien i dlatego chciałbym się poradzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...