Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 1000~


szczupak47

Recommended Posts

Hej, poszukuje jakiegość ciekawego zestawu stereo do 1000 zł. muzyka to głównie dubstep, troche rock'a, głównie mocne brzmienia, pokój około 19~20 m2 Szperałem troche po forum i nie wiem co wybrać. http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...&hl=DUBSTEP czytałem troche ten post i skłaniam się do quadral, na allegro znalazłem coś takiego http://allegro.pl/quadral-dauphin-piekny-w...2211408350.html, co o tym sądzicie, proszę o opinie. Ewentualnie jaki wzmacniacz do tych kolumn polecacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kolumny, ale jak pisałem w cytowanym przez Ciebie wątku konieczne są przyzwoite standy i dobry, wydajny prądowo wzmacniacz. W takim budżecie na myśl od razu przychodzi Rotel (ale nie polecam, bo będzie za jasno, za sucho, chyba, że coś z serii z końcówką BX w symbolu wzmacniacza) albo jakiś starszy NAD, też raczej mocniejszy. Nie wiem, czy zmieścisz się ze wszystkim w 1000zł? Raczej nie. Może odkładając zakup standów na później, ale pamiętaj, że stawiając na byle czym może to nieszczególnie zabrzmieć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radmorek bardzo fajny. Radziłbym najpierw wypróbować jak zagrają razem. Może się polubią? icon_smile.gif
Co do wzmacniacza, to w takiej sytuacji radzę się wstrzymać. Myślałem, że nie masz żadnego wzmocnienia.
Jeśli chodzi o NADa, to też raczej jakiś starszy model np. NAD 3240PE. Ale naprawdę radzę posłuchać z Radmorem i ewentualnie wówczas napisz czego Ci brakuje w brzmieniu, czego za dużo itp... .
O ile oczywiście zamierzasz kupić te Quadrale. Myślę, że za te pieniądze i do Twojej muzyki warto. I chyba są w dobrym stanie.
A standy mniej więcej takie: http://allegro.pl/podstawki-stojaki-standy...2203612730.html
Tylko czytaj uważnie, to są te pod opisem: "Poniżej zdjęcie standardowego stojaka,oferowanego na tej aukcji
(na innych aukcjach oferta pozostałych modeli)"

Za ładniejsze czy masywniejsze trzeba jeszcze dopłacić. Cena za 1 sztukę. A standy powinny być masywne z możliwością wypełnienia (koniecznie suchym) piachem. Możesz zapytać o taką możliwość sprzedającego, nie powinno być problemu. Zresztą zrobi standy na wymiar jeśli będzie trzeba. Jak ponegocjujesz, to nie powinno być drożej. A standy powinny być tak wysokie, by stojące na nich kolumny miały głośnik wysokotonowy na wysokości siedzącego słuchacza (podstawy prawidłowego ustawiania kolumn). Czyli musisz pomierzyć ile by to było.
Nie kupuj żadnych designerskich standów ze szklanymi blatami czy z płyty MDF (HDF, wiórowej), drewna.
Kolumny warto postawić na kulkach z substancji plastelinopodobnej Blu Tack. Do kupienia na Allegro albo w sklepach dla plastyków. sybstancja dobrze klei kolumny do standów, tłumi wibracje (wpływa korzystnie na brzmienie), nie uszkadza forniru, nie zostawia plam a łatwo odkleić poprzez pionowe skręcenie (jakbyś wykręcał śrubę). Blu Tack mam, używam, polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Po dość długim czasie zestaw prawie cały. Brakuje podstawek, ale niestety muszę czekać do wypłaty icon_biggrin.gif. Mój Radmor niestety nie działał, ale zakupiłem taki sam wraz z korektorem 5471. Na początku myślałem, że jest ciut za mało niskich tonów, jednak teraz twierdzeże jest naprawdę spoko. Mam tylko jedno pytanie czy wie ktoś może gdzie można zakupić kable do radmora jakieś w miare dobre, szczególnie wyjście na głośniki i DIN5 na DIN5. A i zastanawiam się nad jakimś CD, jednak nie mam pojęcia, jak wogóle spojrzeć na ten temat, chciałbym, żeby możliwie pasował wizualnie do radmora, jednak na CD radmora mnie nie stać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, byś gdzieś trafił porządne kable DIN...

Co do głośnikowych - pytanie w jakim zakresie cenowym.

a jeśli chodzi o CDka pasującego wizulanie do Radmora - to najłatwiej będzie znaleźć coś w Twojej okolicy (jak uzupełnisz w swoim profilu tą informację, bo będziemy wiedzieli gdzie mieszkasz) i w zbliżonym kolorze i np. dorobić pasujące boczki.

O jakiej kwocie myślisz odnośnie CDka?

Pozdrawiam
PS. Jakie kolumny kupiłeś? Te Quadrale od handlarza z allegro?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam chciałbym uzyskać poradę w sprawie zakupu zestawu jak w temacie. Wcześniej miałem tanie chińskie Modecomy MC-2110. Na wyżyny się nie wzbijały ale jak za swoje 270zł to dawały radę dużo bardziej niż creative, które też mam ale przy innym kompie. Po oddaniu modecomów na gwarancji okazało się, że nie da się ich naprawić i dostałęm pieniądze z powrotem i tu pojawił się pomysł żeby kupić coś więcej. Słuchałem kiedyś długi czas heco victa chyba 300 ze wzmacniaczem pioneer nie mam pojęcia co to za model na allegro takiego nie ma teraz. Grało to nawet dobrze. Było czysto tylko basu bez szału, szczególnie przy cichszym słuchaniu. Chciałbym kupić jakiś zestaw może do 1000zł. Dla audiofilów to śmieszne pieniądze a i kolumny za dużo więcej za sztukę nie robią dla nich szału ale niestety nie stać mnie na nie. Myślałem o zakupie nowych kolumn i używanego wzmacniacza. Myślałem nad Heco victa 301, jbl es20, jbl 20 i teraz nie pamiętam jakieś infinity i monitory cośtam 2? (zapomniałem kartkę miałem spisane ;D. Uzupełnie jak ją odzyskam.). Słucham głównie rapu ale i wiele innych gatunków też się trafia. Pokój ok 3X6 wys 3,5. co do wzmacniacza nie mam zielonego pojęcia co robić i dlaczego. Wszelkie sugestie i rady mile widziane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke mnie nie było, problemy w pracy. Co do CD i kabli to narazie musze sie wstrzymac, miałem dobrą okazje i udało mi się zakupić dość tanio NAD 3240PE. Aktualnie kuzyn tez poszukuje zestawu wiec padł pomysł aby dokupić jeszcze jedne głośniki i spawdzić w jakiej konfiguracji bedzie lepiej wtedy jeden zestaw dla mnie drugi dla niego, ze wzgledu na brak kasy głośniki musimy kupić do 300 zł, poniżej kilka ciekawych aukcji kótre znalazłem, jak myślicie czy w połączeniu z nad'em badź radmoerem dadzą sobie radę, pokój 18 m2, muzyka której słucha kuzyn to głównie Drum and bass i elekro, z góry dzięki za pomoc
http://allegro.pl/gosniki-quadral-quintas-...2373705382.html
http://allegro.pl/kolumny-monitory-quadral...2383289048.html
http://allegro.pl/quadral-mk-v-altan-i2376403086.html
http://allegro.pl/tannoy-fusion-1-i2394642152.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze mały problem z NAD'em w mijescu połaczenia płyty z radioatorem zaczyna sie mocno grzać po 5-10 minutach przy słuchaniu dosć głośnio, co może być przyczyną i ewentualnie jak usunąć problem. Poniżej link pokazujacy o które miejsce dokładnie chodzi
http://fotoo.pl/show.php/264379_dsc00068.jpg.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłbym na Quadral Altan. Będą najlepsze jakościowo z tej grupy i są spore. Do 18m2 powinny wystarczyć, choć nie wiem czy zadowolą ilością niskich tonów. Choć będą one mocne i dynamiczne. Pod warunkiem, że to wzmacniacze dadzą sobie z kolumnami radę.
NAD (myśle, że to dobry wybór) powinien podołać. Nie wiem jak będzie z Radmorem?
Co do nagrzewania się radiatora, jak to stwierdziłeś? Dotykałeś rozkręconego wzmacniacza pod prądem? Nagrzewa się tak silnie tylko z jednej strony czy koło tranzystorów drugiego kanału też (na zdjęciu bliżej, bardziej po prawej stronie)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dostałem kilka wiadomości zwrotnych na moją wiadomość, decyzja padła na quadral odin i grundig finearts v3. Wzmacniacz jedzie głośniki już swoją w domu icon_wink.gif Napiszę czy jestem zadowolony z zakupu kiedy już wszystko posklecam do kupy ale dziękuję za odzew. Na konkurencyjnym forum nie pofatygowano się za bardzo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz koniecznie, ale daj się porządnie wzmacniaczowi rozgrzać. Możliwe, że dłuższy czas już nie grał. Mnie początkowo podczas odsłuchu wydawało się, że wzmacniacz podaje zbyt ofensywnie wysokie tony, ale po pewnym czasie wszystko się uspokoiło. Jakby co zawsze można co nieco skorygować kablami. Źródło dźwięku oczywiście ma spore znaczenie. No i jak niedawno pisałem w innym wątku gust jest bardzo ważnym arbitrem. To co mnie się bardzo podoba, Tobie może wydać się nie do przyjęcia i na odwrót. Ale wierzę, że będzie dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...