Skocz do zawartości

Kolumny + kable do HK3380


aifi

Recommended Posts

Witam.

Jak w temacie - potrzebuję jakieś kolumny do HK3380. Budżet bardzo ograniczony, mianowicie 450 zł. a chciałbym je nowe. Mogę je umieścić na dwa sposoby, w pierwszym przypadku nie mogą być wyższe niż 30 cm w drugim niż 50 cm, w obydwu przypadkach szerokość nie może przekraczać 20 cm. Jakby miescząć się w w/w kwocie udałoby mi się jeszcze kupić dobre kable to byłoby super.

Z góry dziękuje za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aifi, może trochę szerzej dlaczego tak ma być, gdzie, jak te kolumny będą umiejscowione ew. odległość od ścian? Bo coś mi się wydaje, że chcesz wtłoczyć kolumny w jakiś regał, półkę itp. A to na ogół fatalnie wpływa na kilka aspektów brzmienia. Wklej jakiś rysunek albo zdjęcie, które dałoby pogląd na sytuację.
Poza tym nie napisałeś jakiej muzyki słuchasz, jakie jest źródło dźwięku?
I na koniec. Nowe kolumny za 450zł? icon_eek.gif naprawdę chcesz sobie sprawić brzdękające (bo to graniem nie będzie można nazwać) pudełka?
A to, że będą nowe też nie jest atutem w moim mniemaniu. Nie za takie pieniądze. Stanowczo odradzam. Wzmacniacz masz przecież nie najgorszy, szkoda marnotrawić jego potencjału.
Do tego jeszcze kable? Chyba tylko najtańsze miedziaki po kilka złotych za metr wchodzą w grę. Zależy jeszcze jaka długość? Chodzi tylko o głośnikowe, prawda?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cały sprzęt muszę zmieścić w regale na pułce o wysokości 30 lub 50 cm i szerokości 85 cm. Nie mam innej opcji. Pokój jest mały 14m2, dlatego bardziej zależy mi na jakości dźwięku niż na mocy. Źródla dźwięku to tv, komp, radio, a w przyszłości jakiś odtwarzacz albo konsola. Jeśli chodzi o rodzaj muzyki to słucham wszystkiego. Zwiększyłem budżet na tą inwesycję do 600 zł. Tak wiem że to nadal bardzo mało, ale może jednak uda się coś porządnego za to kupić. Kable narazie chcę obojętnie jakie, byle te kolumny podłączyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, w takich warunkach to zapomnij o jakości. Kolumny wepchnięte w półkę i do tego jak wynika z Twojego opisu po obydwu stronach wzmacniacza. Taki rozstaw kolumn? Jaka to będzie scena stereo? Głowę by trzeba mieć pół metra od tego by w miarę coś posłuchać.
Ja nie znalazłem niczego sensownego o takich gabarytach. I tu zadanie domowe. Poszukaj takich kolumn, podaj linki a my Ci tu pomożemy wybrać najlepsze. Przy czym pamiętaj, że kolumny muszą mieć otwory bas-refleks z przodu obudowy albo obudowę zamkniętą (czyli bez otworów). Kabelki później, choć pewnie w tej sytuacji nie ma się co silić na coś lepszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półka otwarta czy zamknieta?
Jaka jest głebokość?
Jeżeli masz ją otwartą na boki i dość głęboką, to od biedy można kombinować nawet z tylnym b-r (bas-refleks). Ale baza stareo zostanie bardzo wąska (rozstaw kolumn).

Czy nie masz możłiwości podwieszenia kolumn - to będzie lepsze niż malutka baza stereo (o ile dobrze z f1angel zrozumieliśmy Twój post).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...77abc1b446.html

Tak mniej więcej wygląda miejsce w którym chciałbym to umieścić. Jest to tylko część regału który zajmuje praktycznie całą ścianę. Czerwone półki mogę przesuwać góra/dół o 2 cm lub wyciągnąć. Mógłbym ewentualnie usadowić kolumny na regale (między nim a sufitem jest 42 cm). Ale czy umieszczenie głośników tuż pod sufitem to dobre rozwiązanie?

Takie znalazłem na allegro:

http://allegro.pl/super-kolumny-podstawkow...2235470789.html
http://allegro.pl/kef-c1-kolumny-glosnikow...2209915984.html
http://allegro.pl/solidne-wharfedale-diamo...2237156704.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wybrałeś jednak nowe kolumny? Żadnych Ci nie polecę, bo nowe w tej cenie, to zabaweczki-pierdziaweczki icon_wink.gif
Kolumny na regale, to zdecydowanie zły pomysł, choć wciśnięte w półkę też nie najlepszy. Nie wiadomo co gorsze.
Głośniki wysoko-tonowe powinny być na wysokości uszu (siedzącego, chyba że masz zwyczaj słuchać na stojąco) słuchacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja nie mam praktycznie żadnej przestrzeni. Głębokość pólki to 40 cm a szerokość 85. Czyli kolumny o szer. 20 cm wejdą na styk, no chyba że położył bym je pod amplitunerem. Mógłbym je wtedy odchylić trochę na zewnątrz i to by podobno trochę poprawiło brzmienie, ale by głupio wyglądało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mógłbym ewentualnie usadowić kolumny na regale (między nim a sufitem jest 42 cm). Ale czy umieszczenie głośników tuż pod sufitem to dobre rozwiązanie?

Według mnie rozsądniej będzie zamocować wyżej (nawet przy suficie) i skierować na słuchacza (słuchaczy) niż kombinować na siłę z umieszczeniem małych kolumienek w stoliku RTV i małej bazie (wąskim ich rozstawieniu).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...