Skocz do zawartości

Tanie (2000) stereo z WEJŚCIEM optycznym


akbluebird

Recommended Posts

Witam,
szukam zestawu stereo, najlepiej w cenie około 2000zł, który będzie również odtwarzać dźwięk z mojego telewizora. Niestety okazuje się, że mój telewizor nie ma wyjść analogowych audio, a do przesyłania dźwięku producent przewidział w nim jedynie wyjście optyczne. Chciałem dokupić jakiegoś w miarę taniego Denonka, albo Yamahę pianocrafta, ale jak się okazuje nie posiadają one wejść optycznych (co najwyżej wyjścia aby wysyłać filmy itp. do telewizorka). Podczas poszukiwań znalazłem Marantza M-CR603 oraz jego odpowiednika Denona CEOL RND-N7. Są one ponad mój budżet, ale ewentualnie mogę wydać trochę więcej. Pytanie jednak czy może nie ma na rynku czegoś tańszego co posiada wejście optyczne? Czy ewentualnie wymieniony Denon (ponoć on i ten Marantz to ten sam sprzęt w różnych obudowach i z drobnymi zmianami) to dobry sprzęt, warty swojej ceny? Zaznaczam, że nie posiadam super słuchu, nie słyszę różnicy między drogim a tańszym sprzętem , jednakże kocham muzykę i słucham jej ogromne ilości (głównie rock progresywny - Pink Floyd, Yes, etc.). Zaznaczam też, że nie potrzebuję zestawu 5.1 czy 7.1 i zdecydowanie wolę ciut lepsze stereo w tej samej cenie!
Druga sprawa to głośniki. Do takiego Denonka CEOL producent sugeruje głośniki SC-N7. Jednakże mają one 233mm wysokości a bardzo by mi ułatwiło życie gdyby ktoś mi polecił w miarę dobre głośniki (w przystępnej cenie) ale nie wyższe niż 210 mm! Bardzo dziękuję za pomoc i przestrzegam przed telewizorami Samsunga - potrafią one skomplikować życie icon_wink.gif
Pozdrawiam serdecznie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że w programach telewizyjnych muzyki nie za dużo, a rocka progresywnego to już w ogóle prawie brak, wnioskuję, że słuchać i oglądać będziesz z DVD albo jakiejś platformy cyfrowej. Jeśli tak to wzmacniacz podpinaj do DVD i tunera, nie do telewizora. Po pierwsze jakość dźwięku na pewno będzie lepsza, po drugie problem podłączenia rozwiązany (tuner i DVD po hdmi).
Ja tak mam podłączone do Samsunga wszystko i działa pięknie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda tak - rzeczywiście słuchać muzyki to z telewizora nie będę, lecz głównie z płyt CD, ewentualnie z pendrive'a lub komputera. Jednakże filmy będę oglądać z telewizora (i to bardzo często nie z dekodera, lecz z dysku twardego, czy pendriva podłączonego do USB telewizora lub poprzez DLNA bezpośrednio z komputera), a nie chcę osobnego zestawu audio kupować tylko i wyłącznie pod telewizor (a wmontowane w nim głośniki są po prostu beznadziejne).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda, że masz dekoder - tu sprawa prosta. Co do filmów z pendrive'a , a nawet słuchania muzyki to może DVD z USB rozwiązałoby problemy oba. Ja mam Pioneer'a z USB więc filmy z płyt czy pendrive'a przez niego puszczam. Muzyka lepszej jakości to oczywiście z CD ale Pioneer radzi sobie też nieźle.
Do tego wieżyczka nieduża, np MINIWIEŻA YAMAHA CRX-E300 - mam podobną - zupełnie fajnie to gra icon_smile.gif , a wejść z tyłu ma wystarczająco, żeby podpiąć i DVD i tuner, a CD ma swoje i radyjko zagra. Same korzyści o kasie nie wspominając.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wyjścia dźwiękiem z nowoczesnych TV byl juz parę razy wałkowany na naszym Forum... icon_rolleyes.gif
Jeżeli nie masz wejścia optycznego we wzmacniaczu/amplitunerze, to możesz wykorzysać dwukierunkowe gniazdo SCART (euro) w TV i przez przejściówkę euro-6cinch (lub 3 cinch, byle sygnał wychodził z euro a wchodził cinchami) wejść na dowolne (za wyjątkiem PHONO) wejście we wzmacniaczu/amplitunerze.

A co do niedużych kolumn - jeżeli będą na poziomie głowy, to możesz je położyć na boku zamiast normalnie postawić ... będziesz miał te parę centymetrów zapasu.

Pozdrawiam
PS. Adamc - jak dajesz sam link, to opisz o co chodzi...
Cytat

Do tego wieżyczka nieduża, np TAKA -

Aukcje na aledrogo po kilku miesiąch są przenoszone do archiwum i nie wiadomo, o co chodzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli nie masz wejścia optycznego we wzmacniaczu/amplitunerze, to możesz wykorzysać dwukierunkowe gniazdo SCART (euro) w TV i przez przejściówkę euro-6cinch (lub 3 cinch, byle sygnał wychodził z euro a wchodził cinchami) wejść na dowolne (za wyjątkiem PHONO) wejście we wzmacniaczu/amplitunerze.

to jest chyba najlepsze wyjście .... sam tak zrobię ....RORO a czy dźwięk nie straci na jakości ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem również SCART --- 6 cinch oczywiście dwie out L i R i duppa dalej szum albo zupełna cisza i napisałem do samsunga na czat


Maciej Kotaski
To znaczy? Co się dzieje?

O jaki model sprzętu chodzi?

Madas
mianowicie chce podłączyć swój wzmacniacz stereo przez gniazdo scart kablem scart-- cinch

TV D6500

40"

Maciej Kotaski
I co się dzieje?

Madas
wlaśnie same szumy są

w głośnikach

albo zupełna cisza

Maciej Kotaski
Proszę Pana, takie zjawisko może występować, kabel euro nie daje takiej jakości jak np. kabel HDMI.

Madas
nie wiem co się dzieję w poprzednim TV samsunga miałem tak podłączone i wszystko grało znakomicie

Maciej Kotaski
Sprawdzał Pan inny kabel lub inne urządzenie podłączał Pan tym kablem?

Madas
\nie chodzi o o jakość tylko o to żeby przekazywać dźwięk z TV do wzmacniacza za pomocą gniazda dwukierunkowego SCART

Maciej Kotaski
Dodam, że do wyprowadzenia dźwięku zalecamy złącze optyczne, kablem optycznym.

Madas
a tu dźwięku w ogóle nie ma albo jeden wielki szum w głośnikach

zalecane ale jakby Pan posiadał wzmacniacz za który zapłaciłby sporo kasy l to zmieniłby Pan podejście

zależy mi nadźwięku z Tv do wzmacniacza i proszę o opinie co się dzieję z tym wejściem lub adapterem dołączonym do TV

Maciej Kotaski
Proszę Pana, rozumiem Pana, jednak my nie gwarantujemy prawidłowego wyprowadzenia dźwięku w ten sposób. TV posiada jedno złącze wyjściowe, jest to złącze optyczne i za pomocą takiego połączenia gwarantujemy prawidłowe wyprowadzenie dźwięku.

Madas
no dobrze ale wejście SCART nie przekazuje w ogóle dźwięku tylko szum albo cisze

więc coś nie tak jest z adapterem lub samym gniazdem EXT RGB

1:57 pm
Maciej Kotaski
Proszę Pana, scart nie jest złączem wyjściowym i nie gwarantujemy, że otrzyma Pan dźwięk zwrotny z TV.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe są tłumaczenia tego pana. Tak naprawdę, to mam wrażenie, że on nie wie czy z tego wyjścia powinien wychodzić dźwięk, czy nie. Jakoś tak niekonkretnie i asekuracyjnie odpowiada. A swoją drogą szkoda, że się odchodzi od wyjść analogowych w telewizorach.
Co do tego, że nie ma dźwięku, to może trzeba uaktywnić to wyjście w menu? Jeśli nie da rady, to chyba rzeczywiście pozostanie tylko spróbować jak zadziała z przejściówką z wyjścia słuchawkowego. A nie chcesz spróbować jak będzie z konwerterem, który poradziłeś Jac'owi w innym wątku?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadę jutro po konwerter Fiio D3 dystrybutor wyda mi go na kilka dni w celach odsłuchowych .... handlowiec powiedział że nie odczuję różnicy, gra identycznie jak po optyku, do tego Jaca opinia obiektywna i prawdziwa.

OT z tym wzmakiem E100 to jakaś lipa gość nieaktywny nr, cały dzień dzwonie i nic a szkoda bo wzmak super
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i konwenter jest u mnie od 2 godzin i muszę przyznać że różnica między bezpośrednim podłączeniem optykiem a przez konwerter jest tak minimalna że niemal jej nie ma ... jak dla mnie rewelacja ... Rozwiązanie idealne na te problemy ... wszystkie kanały dźwiękowo super łącznie z tymi HD .... podłączyłem dla próby jeszcze tuner sat i podłączyłem kabel RCA i też super gra porównywalnie do optyka z tym że odrobinę głośniej na tych samych parametrach ale to normalne.

Polecam wszystkim z czystym sumieniem to rozwiązanie i do tego dostałem dobrą cenę u Handlowca 129 zł icon_smile.gif i to przelewem jak mi się spodoba urządzenie.





włąsnie porównałem dzwięk optyka i konwertera z wejściem słuchawkowym masakra jak słabo gra przez to wejście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Bodiniusz Zależy jaką kwotą dysponujesz icon_biggrin.gif
Ze swojej strony mogę śmiało polecić wieżę ( nie taka mini, bo midi ) Pioneer P-1 bez kolumn (jako opcja, nawet udana), przyzwoite podzespoły, wyposażenie w wejścia, parametry i klasyczna prosta obsługa .
Ewentualnie Harman&Kardon mass 100, trochę bardziej młodzieżowy, bardziej skomplikowana obsługa , a elementy mimo że też dwa muszą współpracować razem bo są łączone dedykowanymi wtykami (tzw taśmą), a nie kablami RCA(chinch). Występuje wyłącznie z kolumienkami, ładnymi acz przeciętnie grającymi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...