Skocz do zawartości

wymiana amplitunera-czy warto


sihborx

Recommended Posts

Witam wszystkich ponownie

Na wstępie chciałem powiedzieć , że dzięki temu forum, dzięki Waszej pomocy a w szczególności RoRo, Muzycznego Gościa i Pacio94- (wielkie dzięki) Jestem szczęśliwym posiadaczem Mojego wymarzonego KD, którego sercem jest DENON AVR 2809. Ampli sprawuje się genialnie i całkowicie spełnia moje oczekiwania.

Niestety, człowiek lubi sobie komplikować życie i........... i teraz znów proszę Was o poradę.
Ostatnio wymieniłem TV na taki z 3D a z tego co się dowiedziałem aby cieszyć się 3D full hd amplituner musi mieć wejście HDMI ver 1.4. a jak wiecie mój denon takowego nie ma. (dodam, że w przyszłości planuje kupić projektor KD)
Tak z głupiego wystawiłem ogłoszenie i znalazłem chętnego na mojego denona za max 600euro.
A mnie marzy się jego następca AVR 3312. (dopłata około 400euro)
Pytanie czy warto? Czy warto pozbywać się takiego zajefajnego ale bądź co bądź 3-letniego amlitunera?

Wiem, że technologia 3D pozostawia jeszcze wiele do życzenia ale w przyszłości taki "nowy 3312".... wiecie o co chodzi.


Mam strasznego moralniaka bo obecny sprzęt jest b.dobry (dla mnie) ale z drugiej strony jeśli nie teraz to kiedy należało by go wymienić aby był jeszcze coś wart.

Wybaczcie, że zawracam Wam głowy ale strasznie się męczę icon_wink.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to często bywa - nie ma jednoznacznej odpowiedzi icon_rolleyes.gif
Z jednej strony - będziesz miał trochę wyższy i zdecydowanie nowszy model...
Z drugiej - jest to jednak kawał kasy.
Zastanów się, czy potrzebujesz innych dodatkowych możliwości w nowszym modelu (złącze USB, sieć czy np. obsługa FLAC). Niższego czyli 2312 nie proponuję (różnica między 3312 a 2312 w Polsce to ok. tysiąc złotych).

A czy nie wystarczy podłączyć BR bezpośrednio kablem HDMI z TV (lub projektorem), a coaxialem do Denona?
"Trochę" taniej to wyjdzie ...

Pozdrawiam - i cieszę się, że jesteś zadowolony icon_cool.gif
PS. Jeżeli w Twoich okolicach jest taka promocja dla 3312 jak w niektórych firmach, że dają gratis gramofon i słuchawki Denona, to byłby to niezły argument za wymianą sprzętu
http://allegro.pl/denon-avr-3312-gramofon-...2229195239.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście całkiem fajny deal icon_wink.gif
a tak na marginesie- czy orientujesz się czy modele AVR denona sprzedawane w pl a np UK czY IRL różnią się czymś np menu po polsku czy coś w tym stylu..
Czy raczej wszędzie AVR 3312 wygląda tak samo?

ps- jeśli chodzi o podaną przez ciebie opcję podłączenia to też oo tym myślałem. W sumie nie wszystko trzeba oglądać w 3D icon_wink.gif
Ale wymiana bluraya też będzie mnie czekać bo obecnie mam PIONEERA BDP 51FD a idąc za ciosem (bo trochę się napaliłem) pomyślałem aby tym razem do amplitunera denona dostawić bluraya denona iiiiiiii znalazłem Denon DBP-2012UD. (przeczytałem waszą recenzję i jestem zachwycony).... chodź drogi.
(może jak bym kupił oba to może jakiś rabacik by się znalazł)- choć i tak balansuje na granicy rozwodu icon_wink.gificon_wink.gificon_wink.gif

Tylko w tej całym zamieszaniu i mętliku w głowie zdałem sobie sprawę, że to może być ostatni taki update przez następne X lat. Planuję powrót do ojczyzny i wtedy już nie będzie tak łatwo przynajmniej przez pierwsze lata. rozumiesz POLSKA icon_wink.gif


pozdro z krainy elfów;)


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...