Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Technics su V300


szakalpawel

Recommended Posts

Szakalpawel
Na początek Altusy 110 to będzie niezłe wyjście - masz "kawał" stosunkowo mocnej kolumny podłogowej z dużym, 25cm głośnikiem basowym. Cena rozsądna, o ile kolumny są w dobrym stanie. Wzmacniacz da sobie radę, do powierzchni pokoju pasują - a Ty pewnie za jakiś czas dojrzejesz do zmiany sprzętu icon_lol.gif
No i są blisko Ciebie do kupienia (odpadają koszty transportu i oczekiwanie na przesyłkę), proponuję wziąć swój wzmacniacz do kolegi i na miejscu sprawdzić, jak taki zestaw się sprawuje. A odsłuch ułatwi Ci decyzję...

Przy okazji Tonsili - nowszą konstrukcją i lepiej zrównoważoną (choć trochę mniejszą) jest seria SAMBA/SOUNFINDER 130 i 250 - moc też jest wystarczająca, oraz Perfect 150. Zresztą tak jak pisałem w innym Twoim temacie http://audio.com.pl/forum/index.php?showtopic=2833

Alternatywą będą dla nich wyższej jakości, ale o mniejszej mocy małe kolumny podstawkowe.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem te altusy110 grają pięknie icon_biggrin.gif stan jest bardzo dobry bo cały czas stały i nikt ich nie ruszałicon_biggrin.gif a też nie słuchał głośno..... mieszka ode mnie z 50m to bliziutko:D myślę że za tą cenę się opłacały:D narazie mi wystarczy a z czasem poszukam jeszcze mocniejszego wzmacniacza:D Powoli coś złoże:D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pozwolicie że się podłączę pod wątek, bo mam podobny problem. Mianowicie posiadam wzmacniacz Technicsa SU-V 570 i chciałbym dokupić do niego kolumny podłogowe. Nie chciałbym przekroczyć ceny 1000-1200 zł za parę. Pokój ma około 20 m2. Czy w ogóle da się coś zakupić w miarę grającego w tej cenie. Prosiłbym również o odradzenie mi pułapek, czyli ewidentnych niewypałów. Będę wdzięczny za jakieś opinie

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigman
Za 1200zł kupisz 2 nowe kolumny JAMO S606 (wąskie kolumny trójdrożne, głośnk basowy 20cm na ściance bocznej), ładnie grają i bardzo fajnie wyglądają icon_rolleyes.gif
Tu masz opis - Warszawa, cena 1199zł za parę (nowa, gwarancja)
http://allegro.pl/item282698496_jamo_s_606..._836_11_31.html

Dwie propozycje z podłogowych, trójdrożnych Magnatów
Ładne i dobre - tutaj masz w bardzo rozsądnej cenie Magnaty Altea 5 za 1200zł
http://www.allegro.pl/item284324968_magnat...fakt_gwar_.html
oraz Magnat Quantum 505 za 1800zł
http://www.allegro.pl/item281816649_glosni...na_raty_d_.html

i popatrz na wątek, w którym był poruszany temat kolumn - para za 1600 złotych
http://audio.com.pl/forum/index.php?showto...&#entry8715
nie przejmuj się tym, że cena ciut inna i przeznaczenie pod amplituner kina domowego - bo chodziło o niezłe fronty, które dobrze zagrają w stereo icon_lol.gif
Te kolumny (Jamo i Magnat) charakteryzują się przede wszystkim niezłą kulturą grania (grają w miarę równo pełnym pasmem) i są warte swojej ceny! Oczywiście znajdzie się jeszcze parę innych firm/modeli, natomiast dostałeś "na szybko" kilka pewniaków.

Co do niewypałów - trzymaj się uznanych producentów i unikaj wynalazków typu BRX, CAT czy M-Audio, chociaż te firmy raczej nie wychodzą poza granicę tysiąca złotych icon_cool.gif

Przy okazji - jakiej muzyki słuchasz?
Bo te propozycje są dość neutralne i np. pasuja do moich preferencji: rock, trochę elektronicznej, ballad i klasycznej (w każdym razie jak bym miał takie pieniądze do wydania, bo raczej staram się wydawać ciut więcej...). Ale jeżeli lubisz np. ciężką muzykę i najlepiej odkręcone wszystko na full to mogą być inne propozycje.

Szakalpawel
Fajnie że odsłuchałeś i wybrałeś te Altusy - teraz na spokojnie możesz odkładać pieniądze na kolejne zakupy icon_lol.gif
Życzę przyjemności słuchania - akurat wyrobiłeś się przed Świętami - i Wesołych Świąt!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo - dziękują za radę, będę musiał gdzieś odsłuchać podane przez Ciebie Jamo. Opinie są całkiem całkiem, teraz jeszcze muszę poczekać na akceptację wyglądu przez domowników icon_smile.gif. Magnatom się również przyjrzę..
Co do muzyki słuchanej przeze mnie to Rock, Jazz Fusion i dużo Metalu, ale nie ma to być jakaś strasząca sąsiadów bełkotliwa ściana dźwięku, wolałbym słyszeć jednak wszystkie instrumenty, zdaję sobię sprawę że za tą cenę to otrzymam tylko namiastkę jakości, ale jednak lepsze to niż ipod icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigman
Według mnie nie będzie tak najgorzej z tą jakością icon_rolleyes.gif
Jeżeli kupujesz nowe kolumny i wydajesz więcej niż tysiąc to możesz już czegoś wymagać - i dostać to.
Jak będziesz szukał kolumn za więcej niż 3 tysiące to pewnie przyjdzie rozstać się z Technicsem...
Dla mnie kolumny i wzmacniacz powinny być podobnej klasy (oczywiście nie biorę teraz pod uwagę cen na Allegro za używanego Technicsa oraz ile trzeba wydać na kolumny) i tak własnie będzie.
Chociaż u mnie zazwyczaj kolumny frontowe były warte dwa-trzy razy więcej niż źródło zasilania, widocznie nie jestem typowy ale nigdy mi to nie przeszkadzało icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te altusy110 spełniły moje oczekiwania spokojnie dają sobie radę icon_biggrin.gif a wzmacniacz ma wentylator z tyłu na końcówkę mocy i też sie nie grzeje icon_smile.gif Oczywiście nie jest to sprzęt jak na estradzie ale na sylwestra robie imprezę w domu i widzę (słyszę ) że spokojnie wystarczy icon_biggrin.gif basik też niczego sobie jeszcze raz DZIĘKUJĘ i wesołych świąt icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie podlacze pod temat zeby nie zakladac nowego a mam podobny problem.
Posiadam wzmacniacz SU-VX500, mialem do niego podlaczone jakies stare 4-drozne tonsile (zg... cos tam) niestety nie wytrzymaly ostatniej imprezy i wszystkie 8 glosnikow sie spalilo. I tu moje pytanie, jakie kolumny kupic do tego wzmacniacza do kwoty 400 zl? Czy moze naprawic stare kt sluzyly mi przez pare lat (koszt ok 300 zl z wymiana basowych na mocniejsze) jak sie dowiem jaki to byl dokladnie model to napisze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bougsz
Co do Su-VX500 - fajny piecyk, ale do głośnego grania faktycznie potrzebuje mocnych kolumn, wg mnie minimum 100W mocy ciągłej (grałem na trójdrożnych podłogówkach SONY o mocy 75/150W i przy krótkotrwałym podgłośnieniu w okolicach 80% mocy wzmacniacza kolumny już zaczynały marudzić, ten Technics bardzo ładnie zagrał na Jamo Classic 8 icon_cool.gif , ale to już minimum tysiąc złotych).
Można tanio trafić na Allegro mocne Magnaty Monitor 880 za 400zł
http://www.allegro.pl/item273731456_hit_ce...cena_g_24m.html
i to byłby niezły wybór icon_lol.gif , chociaż normalna cena to raczej bliżej 600zł.

Są osoby które trudnią się regeneracją głośników, więc spokojnie sprzedasz swoje kolumny w takim stanie w jakim są teraz. Ja bym się raczej ich nie trzymał - tzn. nie naprawiał.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś przejść się po moim cudownym mieście i znalazłem aż jeden sklep trudniący się sprzedażą kolumn... Wybór nie był duży. Sprzedawca zaproponował mi Cheopsy 200. Grają znośnie, jednak są dość niskie co niezbyt mi odpowiada. Poza tym z tego co wyczytałem na różnych forach był to model nieudany i Tonsil wycofał je ze sprzedaży. Może dlatego ciągle stoją w sklepie i sprzedawca chciał mi je sprzedać "po taniości" a mianowicie za 400 zł mimo naklejonej ceny 500 icon_biggrin.gif, co o nich sądzicie? Czy za taką cenę się opłaca?
A co do tych Magnatów, bardzo mi sie spodobały, jednak w moim przecudownym mieście nie będę miał jak ich odsłuchać, więc będę się musiał zdać na opinie życzliwych forumowiczów icon_biggrin.gif (O ile znajdę taką okazje jak w linku podesłanym przez RoRo)

PS
http://www.allegro.pl/item289199619_mocne_...2_x_380wat.html <- ma ktoś pojęcie co to za sprzęt i czy zmieścił bym się z nim w moim skromnym budżecie (400 zł)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bougsz
Przede wszystkim daleko od CATa, BRXa, STXa itp.
Magnaty z Twojego postu to starszy model, ale jeżeli pójdą za 300zł to warto. Niestety dokładnych danych Ci nie powiem.
Jak dla mnie to cały czas Magnaty Monitor będą najrozsądniejszym wyjściem w tej cenie, a że pojawiają się często na Allegro więc prędzej czy później trafisz je w rozsądnej cenie icon_lol.gif
http://www.allegro.pl/item284634895_hit_ce...cena_g_24m.html
tym razem były po 499zł - wynika z tego, że warto zwrócić uwagę na tego sprzedawcę.

Ciekawie wyglądają używane Magnat Vector 55 za 550zł w Warszawie (przy okazji - gdzie mieszkasz, bo to ułatwi poszukiwania?)
http://www.allegro.pl/item290105622_magnat_vector_55.html

Jezeli śpieszy Ci się, to za 500zł masz dość mocne SONY MF515 (trójdrożne, czterogłośnikowe, mocniejsze od tych, które grały u mnie). powinny być wystarczaące do Twojego Technicsa
http://www.allegro.pl/item289130545_sony_ss_mf_515.html
Poza tym jest trochę naprostszych modeli JAMO czy JBLa, ale warto przeznaczyć na zakup minimum 500zł i na spokojnie coś się trafi icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

http://www.allegro.pl/item288842671_magnat...cm_wysokie.html <-- a takie Magnaty? Rózią sie dużo od Magnatów Monitor 880? Bo tych drugich jak na razie nie mogę znaleźć w przystępnej cenie, ale nadal wytrwale szukam icon_biggrin.gif


To stary model. Monitor 880 czesto pojawiaja sie za 499zl. To najlepsze wyjscie za ta kase. Sam mam model Monitor 1000. Graja one praktycznie tak samo jak Monitor 880 z tym ze sa mocniejsze i dysponuja wieksza iloscia basu. A graja mniej wiecej tak:
Wysokie, przy wysokich glosnosciach czasami sa nieco ostre ale to wada wszystkich kolumn w tej cenie. Tak juz niestety (lub stety) jest. Mi akurat to pasuje bo lubie poprostu czasami uslyszec te soprany konkretnie. Bas schodzi bardzo nisko i jest go duzo (w monitor 880 bedzie go pewnie mniej). "Pompują" go podwójne wyloty BR. Membramy w tych kolumnach sa wykonane z metalu wiec sa bardzo sztywne i lekkie. Srednie sa wyraznie nawet na bardzo wysokich glosnosciach i nie są za bardzo cofniete w tyl, czemu niektorzy przecza. Sa na dosc wysokim poziomie jak na swoja cene. Te kolumny najlepiej sprawdzaja sie przy dynamicznej muzyce. Praktycznie zostaly do takiej stworzone, ale wiele osob twierdzi ze spokojnej muzyki na nich tez slucha sie calkiem znosnie.
Na dzien dzisiejszy nie widze mocniejszych i tym samym przyzwoicie grajacych kolumn za te pieniadze.
Vectory to chyba nieco wyzsza seria od Monitor ale niestety juz stara. Widac jeszcze na nich stare logo Magnat.
A co do tych sonego to pamietam ze koles wystawial je juz ponad pol roku temu jak sam sie rozgladalem za kolumnami. Widac ze cos nie moze ich sprzedac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje miasto to Grudziądz i ciężko jest w nim znaleźć cokolwiek (najwyżej w okolicach - Bydgoszcz, Toruń), tak więc spróbuje wylicytować te stare Magnaty. Jak kupie pochwale się jak grają icon_biggrin.gif a jeśli nie pójdą za "rozsądną cenę" będę szukał dalej.
Mój budżet zamyka sie na 400 zł i niestety nie mogę przeznaczyć na kolumny więcej, więc ceny rzędu 500 zł są poza moim zasięgiem icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

SU-V300 to wzmacniacz z najniższej półki, nie ma co przesadzać. Niemniej potrafi dobrze zagrać.

Na szczęście Bougsz ma model SU-VX500, a to już nie jest najniższa półka i fajnie gra, a na przyszłość przyda się wejście PreAmp icon_lol.gif
Dlatego proponuje Magnaty, a nie ALTONY/ALTUSY. Nie ma co ograniczać tego wzmacniacza...
W moim VXie 500 po podłączeniu (przez chwilę, porównywałem z SONY SS-MF400 i ALTONY 110) MAGNATÓW Motion 88 (ciut tańsze i ciut starsze od Motion 880) było lepiej (wszystkie głośniki grały równiej, kulturalniej...) niż przy Altonach.

Jeżeli nie trafisz tanio Magnatów, to z polskich kolumn w okolicach 400zł najlepszym wyjściem będą Perfect 150 (nie wyróżniają się niczym szczególnym, ale na szczęście nie mają też wpadek i grają równo, a przy tym 20cm głośnik basowy robi swoje). Cheopsy 200 nie były najlepszą konstrukcją Tonsila - ładnie wykonane pudło, ale dźwięk nie spełniał założeń i dość szybko wycofali ten model z produkcji.

Bougsz - a masz możliwość pierw sprzedać "resztki" Twoich Tonsili (np. wystawić na Allegro z informacją, że głośniki trzeba przewinąć) i wtedy całość przeznaczyć na zakup lepszych kolumn?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...