Skocz do zawartości

szukam głośników do 2-2,5 tyś które wybrać??


chelmans

Recommended Posts

jak w tytule szukam czegoś rozsądnego do 2,5 tyś. słuchałem MISSION M-35. bardzo mi się podobało, ładna stereofonia, delikatny tłiter:), dynamiczne. mam szukać czegoś innego czy nie kombinować?? i jeszcze jedno. czy będzie duża różnica pomiędzy cd+wzmacniacz a kino domowe z wysokiej półki z "przystosowaniem" do odbioru stereo. dziękuję za pomoc paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jesli kolumny maja byc nowe, zwroc uwage na ta oferte:
http://www.audiostereo.pl/Prezenty_w_sam_r...354.html#bottom

w zaleznosci od tego jaki masz metraz pokoju odsluchowego, mozna dobrac odpowiedni model.
polecalbym MIMO (okolo 2800zl), ale mozna sie jeszcze potargowac icon_smile.gif. MIMO to wlasciwie uniwersalne kolumny, nie powinno byc problemu.

jaki masz sprzet, metraz ?

Co do kina domowego, jaki masz na mysli budzet ? Ile (%) sluchasz muzyki, a ile ogladasz filmow ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salon z aneksem kuchenną ok 50m2, ale nieforemne po środku z ścianą z luksferów. generalnie nie mam sali odsłuchowej, ale wiem na pewno, że ma to być nowy sprzęt bez jakiegoś fiksowania. Jadę teraz na pionierze dvd dv-454 i av pioneer vsx-d511 na dobrym okablowaniu z głośnikami sony:)))))) z serii SS podłogowe i jest słabo ale nie najgorzej. byłem w QBA polecił mi swoje kolumny elements 400al z cd i wzm. cambridge audio.

Cytat

i zalezy czego oczekujesz po nich..ja pozostaje w mojej miłości..
PARADIGM MONITOR 7 v.5


mają być wszechstronne tzn pop, classic rock, instrumentalna, pewnie przy tej jakości to i poważnej siębędzie dobrze słuchało. muszę znaleść jakąś salę odsłuchową gdzie mi podłąćzą kilka zestawów. a czego ocvzekuje. ma być miękko z basem nie do przesady i delikatny twiteer, nie metaliczny, nie za dużo środka bo jest męczący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy będzie duża różnica pomiędzy cd+wzmacniacz a kino domowe z wysokiej półki z przystosowaniem do odbioru stereo.


Amplituner KD zagra podobnie do 3-krotnie tańszego wzmacniacza stereo. Jeżeli sięgniesz na wysoką półkę, da się wytrzymać. Sam mam H/K AVR435 i gra w stereo nie gorzej od mojego starego Technicsa SU-V300.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
na twoim miejscu zainteresowalbym sie jakims przyszlosciowym zestawem. bardzo dobrej jakosci kolumny oferuje Focal,Acoustic energy. pozniej mozna zlozyc z tych kolumn caly zestaw do kina domowego dobrej jakosci. na allegro czasem mozna wylapac jakies rodzynki tych firm znacznie taniej. bardzo dobra kolumna jast Acoustic energy aelite three.
ta kolumna zagra b.dobrze w kazdym repertuarze. oferuje dynamiczny dzwiek z niskim krotkim basem. wysokie tony sa nie narzucajace sie w przeciwienstwie do innych marek. co najwazniejsze bez problemu naglosnia twoje pomieszczenie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colin
Z kolumnami Acoustic Energy Aelite Three może być jeden problem - w budżecie Chelmans (2-2.5 tys) zmieści się jedna kolumna, a nie dwie icon_cry.gif A używane raczej nie schodzą poniżej 3500zł za parę...

Chelmans - w kwestii organizacyjnej (regulamin Forum)...
Używaj funkcji Edytuj do ostatniego postu zamiast pisać 2 czy 3 posty jeden pod drugim, a także cytuj raczej konkretny fragment wypowiedzi rozmówcy zamiast cytować całość - ułatwia to czytanie i zrozumienie icon_rolleyes.gif

Przy lepszych amplitunerach (umownie można przyjąc granicę 3-4 tysiące) w stereo jest już całkiem nieźle. Na sam wzmacniacz stereo (nowy) trzeba wydać minimum połowę tego (czyli 1.5-2 tys).
Będziesz wymieniał swojego Pionka na wyższy model amplitunera KD - czy raczej zostawiasz co jest i dokupujesz wzmacniacz stereo?
Pomysł z Mission M35 wygląda nieźle icon_cool.gif Dobra cena i niezły stosunek jakości do ceny...tylko trzeba je jeszcze sprawdzić z docelowym wzmacniacze/amplitunerem!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=282095291
cena rewelacyjna jak na te glosniki.
pozdrawiam


Niestety przekaraczaja troche kwote autora.

Moze posluchaj czegos z Magnata, a mianowicie serii Quantum. Moze Cie zaciekawi ich charakterystyka brzmienia. Ogolnie to szczegolnie starsze modele np Quantum 507 sa bardzo konkurencyjne i ogolnie chwalone w swiecie audio i przez uzytkownikow.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam.
na twoim miejscu zainteresowalbym sie jakims przyszlosciowym zestawem. bardzo dobrej jakosci kolumny oferuje Focal,Acoustic energy. pozniej mozna zlozyc z tych kolumn caly zestaw do kina domowego dobrej jakosci. na allegro czasem mozna wylapac jakies rodzynki tych firm znacznie taniej. bardzo dobra kolumna jast Acoustic energy aelite three.
ta kolumna zagra b.dobrze w kazdym repertuarze. oferuje dynamiczny dzwiek z niskim krotkim basem. wysokie tony sa nie narzucajace sie w przeciwienstwie do innych marek. co najwazniejsze bez problemu naglosnia twoje pomieszczenie


najważnieszy odsłuch. kolega się zachwyca JBL z półki 1200szt a mi się nie podoba i to bardzo. Muszę chodzić i słuchać i jeszcze raz słuchać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Colin
Z kolumnami Acoustic Energy Aelite Three może być jeden problem - w budżecie Chelmans (2-2.5 tys) zmieści się jedna kolumna, a nie dwie icon_cry.gif A używane raczej nie schodzą poniżej 3500zł za parę...

Chelmans - w kwestii organizacyjnej (regulamin Forum)...
Używaj funkcji Edytuj do ostatniego postu zamiast pisać 2 czy 3 posty jeden pod drugim, a także cytuj raczej konkretny fragment wypowiedzi rozmówcy zamiast cytować całość - ułatwia to czytanie i zrozumienie icon_rolleyes.gif

Przy lepszych amplitunerach (umownie można przyjąc granicę 3-4 tysiące) w stereo jest już całkiem nieźle. Na sam wzmacniacz stereo (nowy) trzeba wydać minimum połowę tego (czyli 1.5-2 tys).
Będziesz wymieniał swojego Pionka na wyższy model amplitunera KD - czy raczej zostawiasz co jest i dokupujesz wzmacniacz stereo?
Pomysł z Mission M35 wygląda nieźle icon_cool.gif Dobra cena i niezły stosunek jakości do ceny...tylko trzeba je jeszcze sprawdzić z docelowym wzmacniacze/amplitunerem!

Pozdrawiam


nie chcę przekraczać kwoty za głośniki 2,5tyś. Zacząłem od 3,5tyś za całe kino domowe, a już jestem przy 6 za same stereo. pionka chyba zostawie sobie na razie do filmów bo wystarcza a i tak film to raz na miesiąc oglądam. A JESZCZE OKABLOWANIE TO BĘDZIE Z 1,0tyś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

chelmans

faktycznie trzeba sluchac i wybrac to co komu pasuje icon_wink.gif
W kwocie jaka operujesz najrozsadniejszym wyborem bede chyba focale 714v. choc ja bym dolozyl do acoustic energy. w tej cenie to rewelacja. przyrost jakosci do oferowanej ceny bezkonkurencyjny
pozdrawiam


acoustic energy to pełna nazwa??


dobra mam dziękujęicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chelmans
Pełna nazwa kolumn to Acoustic Energy Aelite Three.
Przy okazji - ja nie miałem problemu z przyswojeniem sobie kwoty którą przeznaczasz na kolumny icon_cool.gif
To kolega Colin od paru postów namawia Ciebie na przekroczenie o 60% planowanego budżetu icon_lol.gif
Co nie zmienia faktu, że kolumny AE Aelite 3 są niezłe - problemem jest natomiast znalezienie ich w cenie 2-2.5 tysiąca!!!
Pozdrawiam

PS. Pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis - korzystaj z edycji swoich postów zamiast dopisywać kolejne! To naprawdę działa icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colin
Wybacz, ale odnośnie rachunków to nie masz racji icon_lol.gif
2500zł * 60% = 1500zł
2500zł + 1500zł = 4000zł
Czyli jednak przekraczamy budżet Chelmansa o 60% (liczymy ?przekroczenie? od kwoty bazowej, a nie od 4 tysięcy). Aczkolwiek - mając 4 tysiące do wydania, a kupując coś za 2.5 tysiąca oszczędzamy 37,5%.

Na szczęście co do klasy kolumn AE - to masz rację icon_lol.gif
Ale wracając do meritum ? chyba obaj życzymy Chelmansowi, by udało mu się trafić kolumny AE Aelite 3 w idealnym stanie za 2500zł, a jeszcze lepiej za mniejszą kwotę ...

Chelmans - już nie będziemy więcej dyskutować o Twoim budżecie icon_rolleyes.gif

Pisałeś "nie chcę przekraczać kwoty za głośniki 2,5tyś. Zacząłem od 3,5tyś za całe kino domowe... A JESZCZE OKABLOWANIE TO BĘDZIE Z 1,0tyś" - kupujesz jeszcze wzmacniacz pod nowe kolumny, czy na razie będziesz jechał na swoim starym Pionku?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo

zalezy jednak z jakiej perspektywy patrzymy icon_wink.gif

uczciwie stawiajac sprawe to moim zdaniem w tym przedziale mozemy szukac tylko substytutow ,ktore naglosnia i jeszcze beda probowac wydac odpowiedni dzwiek w tak duzym pomieszczeniu.
ale tak jak wspomnialem wczesniej ,ocena nalezy do zainteresowanego.trzeba wybrac sie na odsluchy i sluchac.
przy takim metrazu szukalbym raczej kolumny trojdroznej. a w takim przedziale cenowym trudno cos dobrego znalezc. stad moja pokretna propozycja przekraczajaca budzet.
co zlego to nie ja icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp. pyt.1
Polecam np. JBL ES80
http://www.allegro.pl/item285686459_jbl_es...er_mikolow.html
2600 zł za parę, może coś utargujesz icon_wink.gif
lub JBL E90
http://www.apllegro.pl/item285200625_jbl_e..._gwarancja.html
niecałe 2000 PLN
Koniecznie posłuchaj przed zakupem.
odp. na pyt.2
Jeśli słuchasz głównie muzyki to proponuje skupić się na jakości stereo, czyli dobry wzmacniacz stereo + dobry odtwarzacz CD. Do odtwarzania filmów proponuję otwarzacz dvd z wbudowanym dekoderem AC3, możesz wtedy podłączyć 2 lub 3 wzmacniacze. Do przednich kanałów podłączasz najlepszy wzmacniacz i najlepsze kolumny, do dodatkowych kanałów wystarczą prostsze i tańsze wzmacniacze i kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenishiwata
Przecież Chelmans napisał "kolega się zachwyca JBL z półki 1200szt a mi się nie podoba i to bardzo" i dlatego nie proponowaliśmu mu kolumn JBL serii E i ES (w cenie mieszczą się tu również E100).

Chelmans
- a słuchałeś KEF Q7? Akurat sie mieszczą - np. tutaj są nowe w interesującej cenie za 2299zł
http://www.allegro.pl/item284300773_kef_q7...gwarancji_.html
Z innych modeli - Monitor Audio Bronze BR5 za 2185
http://www.allegro.pl/item280908405_missio...zystneraty.html
oraz Mission M66 - ciut drożej co prawda, ale za 2669zł są tutaj
http://www.allegro.pl/item280908405_missio...zystneraty.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !
Ja tylko na chwilkę, mam pytanie do miłośnika JBL. To "S" to od "sport", a może "special"? JBL jest fajny, ubrał te same głośniki w nowe szmaty, dorzucili "tubowego" z małą "tubką", i suuuuppppeeeeerrrr! Ludzie ! Macie nową wspaniale przestarzałą kolumnę!. Skończyłem właśnie lekturę opisującą ten wspaniały i doskonały produkt, na końcu każdej specyfikacji (dane techniczne) podaje się wagę. Czytam i oczom nie wierzę, kolumna mająca prawie 110 cm wysokości, pięć głośników i cytuję "... posiada wytrzymałe obudowy o dużej gęstości, wzmocnione i wytłumione, by wyeliminować wibracje i niechciane koloryzacje brzmienia. Specjalny kształt dodatkowo poprawia brzmienie." waży 21 kg! Dla porównania Magnat Quantum 505 ( Niecały metr i trzy głośniki) 20 kg. Jestem ciekawy czy pokusili się o odlewane,przynajmniej z tworzywa, kosze głośników. Czas obalić pewne mity że np.JBL to najlepiej gra z Harmanem , bo to ten sam koncern i oba amerykańskie. Hm? Równie dobrze można powiedzieć iż Fiat albo Ferrari najlepiej jeżdżą na oponach Pirelli, oba koncerny przecież włoskie, a Mercedes jest bezkonkurencyjny na Continentalach. A moja rada dla kupującego, nie bądź w gorącej wodzie kąpany, tylko chodź, męcz, słuchaj, noś swoje płyty, zmuś sprzedawcę w salonie czy gdzie będziesz kupował sprzęta, żeby powiedział ci całą prawdę, a nie wciskał kit, robiąc wzmaka na maksa i mówił "...słyszy pan jak super głośno grają!..", maskując w ten sposób masę niedociągnięć jakie posiada masa kolumn z pod znaku KO.., TA.., RU...., JB., itp, itd.
To nara, idę spać!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...