Skocz do zawartości

Nagrywanie movie cube sygnału z amplitunera


libed

Recommended Posts

Witam

Sąsiad poprosił mnie aby podłączyć mu urządzenie multimedialne Movie Cube S850H do nagrywania filmów z telewizji.
Jako że, to urządzenie ma wejście tylko antenowe oraz wejście AV (trój-żyłowe composite) chcę przekierować sygnał z HDMI (z dekodera)
przy użyciu amplitunera marantz SR4003. Zauważyłem, że jest to teoretycznie możliwe gdyż amplituner ma wyjście
VCR trój-żyłowe kompozytowe dokładnie takie jak wejście w urządzeniu do nagrywania, oraz wejścia HDMI. Lecz kiedy podłączam urządzenie
w taki sposób, żadnego sygnału na wyjściu VCR nie dostaje.
Czy ktoś używał może tego modelu amplitunera i wie jak odblokować sygnał na VCR?
A może jest jakieś inne rozwiązanie tego problemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sprawdź w instrukcji, obstawiam, że ten amplituner nie przepuszcza sygnału HDMI (cyfrowego) na COMPOSITE (analogowy).



Instrukcja obsługi jest dość biedna, ale fakt ani słowa o routingu z HDMI na analoga. Swoją drogą to by wymagało zastosowania jakiegoś przetwornika cyfrowo analogowego, no i dla audio pewnie taki jest w końcu to kino domowe, ale dla Video już nie sądzę.

Wykombinowałem coś takiego : http://www13.speedy.sh/gVgvM/download/polaczenie.jpg . Ma szanse to zadziałać? niestety nie mogę tego teraz sprawdzić bo sprzęt jest u sąsiada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...