Skocz do zawartości

dysk zewnętrzny na USB podpięty do amplitunera lub dvd


cyberangel1975

Recommended Posts

Moja nagrywarka DVD ma wejście USB. Podłączyłem do niej dysk Seagate 40GB przez przejściówkę ATA/USB i po około 2 minutach, po sczytaniu katalogów, mogłem odtwarzać mp3 i zdjęcia jpeg.
Trudno mi jest powiedzieć , czy DVD które posiadasz, też będzie potrafiło czytać dane, z dysku zewnętrznego przez złącze USB.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hm, jeśli 40 GB sczytywało się 2 minuty to aż boje się pomyśleć ile będzie to trwało przy napakowanym dysku przynajmniej 250 GB


Dysk który podłączałem, był użytkowym dyskiem wyjętym ze sprawnego komputera, na którym był system operacyjny i wiele zainstalowanych programów. W związku z tym, jest na nim kilkadziesiąt tysięcy plików. Gdybym na tym dysku miał tylko mp3, to ich ilość nie przekroczyłaby 10000 plików, a więc czas sczytywania plików, byłby kilkakrotnie krótszy.
Trzeba wziąć pod uwagę sam typ złącza USB. Nie wiem, której generacji jest w mojej nagrywarce. Nie koniecznie musi być to 2.0.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odtwarzaczach DVD z gniazdem USB większość modeli to tylko wolniejszy standard, a nie pełne USB 2.0 icon_sad.gif
Jakoś dziwnie przemilczany przez producentów jest ten temat - w instrukcjach i w opisach w katologach/stronach internetowych... A przy okazji odtwarzacze nie zawsze potrafią odczytać dane z urządzeń USB.
Nie wiem natomiast jak jest w nagrywarkach DVD z HDD, u siebie nie mam takiego gniazda icon_confused.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mogę mieć tylko nadzieję, że z dyskiem na USB będzie tak samo.


Jak masz specjalnie do tego kupować dysk przenośny USB, to bezpiecznie byłoby pierw kupić przejściówkę EIDE/USB i sprawdzić czy jakikolwiek HDD będzie odczytywany.
Cytat

Nie wiem natomiast jak jest w nagrywarkach DVD z HDD


Nie wspominałem wcześniej, ale nagrywarka moja posiada HDD 250MB.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten problem mam rozwiązany trochę inaczej. Uważam ,że twardy dysk powinien
być zainstalowany w urządzeniu do którego doprowadzony jest "sygnał wizyjny"
tj. w TV lub tunerze satelitarnym a dopiero potem audycja która zasługuje na to
powinna być skopiowana przez niezależną nagrywarkę DVD.
Mam tuner satelitarny Humax z HD 250 GB do którego poprzez moduł CI podłączona
jest Cyfra+ oraz "n" z HD -oferta programowa pokrywa sie tylko w ok. 10-15% .
Po rozszerzeniu oferty zdecyduję którego operatora sobie "zostawię".
Jeżeli jakaś nagrana audycja jest interesująca to jest przegrywam ją na płytę DVD
poprzez nagrywarkę Samsung DVD-R 130 /przedtem Panasonic DMR-55/.
Nagrywanie odbywa się w "czasie realnym " tzn. jeżeli film trwa 2 godziny to przegrywanie
również tyle samo co zapewnia bardzo dobrą jakość kopii.
Twardy dysk w Humaxie nie kompresuje nagrań i tak np. film 2-2,5 godz. z dobrego kanału
telewizyjnego zajmuju ok. 2,5-4,0 GB /stereo lub DD 2.0/.
Mam kilka kopii filmów nagranych na innych urządzeniach oraz komputerze i na mojej
plażmie Pioneer niestety różnice są wyrażnie widoczne .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fono Master, dysk jest mi potrzebny z nieco innego powodu (nie nagrywam niczego z TV bo po prostu nie oglądam TV)
Potrzebuję miejsca na składowanie muzyki i diviksów (niestety niektóre seriale fantastyczne są u nas niedostępne nawet na dvd więc muszę się zadowolić takim rozwiązaniem).
pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
ja sam podpinam zewnętrzny dysk do kina właśnie z tych pwodów co Ty? icon_wink.gif
niestety większość zwyklych odtwarzaczy DVD nawet jeżeli mają wejście USB nie obsługują HD, coraz częściej jednak już pozwalają na podpięcie zewn.dysku. Ja sam mam podpięty mój zewn.Samsung HDD 320GB do kina LG Htxxx i działa bez zarzutu, wczytuje szybko pliki zdjęcia, muzyke oraz filmy.

i wskazówki:
- niespotkalem się aby odtwarzacze DVD z USB obsługiwały pamięci zewnętrzene oparte na NTFS, musiałem zrobić partycję na starych FAT32, wtedy tą partycję odtwarzacz znajduje i wczytuje (zrobilem sobie partycję 60GB co w zupełności wystarcza).
- obsługiwany dysk zewnętrzny musi posiadać własne zasilanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...