Skocz do zawartości

Kino 5.1 z PC przez optical na odbiór z netu.


soulfly777kris

Recommended Posts

WITAM
Sprawa wygląda tak że podłączyłem PC-ta z kinem domowym PANASONIC SC-PT460 kablem optical i zblokowałem się w momencie jak chciałem odebrać dzwięk 5.1 z neta a dokładnie z YOUTUBE w kinie domowym. Na YOUTUBE znalazłem mnóstwo fajnych próbek do testowania dzwięku 5.1 , parę takich sobie odrazu zgrałem na twardy dysk żeby najpierw przetestować player-y (np. KM-Player) i wszystko śmigało asz miło. Oczywiście najpierw wgrałem parę filtrów/kodeków takich jak AC3Filter albo ffdshow. Problem się zaczoł jak chciałem sprawdzic czy dzwięk 5.1 z neta też wchodzi do kina domowego i niestety się rozczarowałem bo w najlepszych ustawieniach chodzą mi lewy przedni ,center , prawy przedni , dwie tylnie przejściówki chodzą przy teście razem jak by były jednym kanałem a superwoofer nie chodzi wogóle. Karte audio z wyjściem optical ostatnio kupiłem na eBay z chin "Envy 24 Family Audio" i w programie do jej regulacji jest nie wiele opcji ale zaznaczone jest w trzech miejscach - S/PDIF Out Enable i koło tej opcji jest zaznaczone - AC3 or PCM Auto Select (48kHz) PCM to raczej stereo więc poniżej jest opcja tylko AC3 albo PCM więc chciałem zaznaczyć tylko AC3 ale wtedy wogule niema dzwięku. Tym programem też można testować głośniki ale tylko chodzą dwie przednie z centralką i nic więcej bo coś też jest nie tak. W kinie domowym nic nie ustawiam bo jeżeli jest już zaznaczona opcja na wyświatlaczu D-IN (optical) i na dodatek jak sprawdzam dzwięk na player-ach i wszystko chodzi O.K to znaczy że z neta też powinno chodzic. Oczywiście w ustawieniach w windowsie w dzwiękach i urządzeniach też ustawiłem 5.1. Więc niewiem co jeszcze mam ustawic. Mieszkam we francji i TVP oglądam z PC-ta więc naprawdę mi zależy żeby ustawic to do końca.
Bardzo mi zależy więc każda wasza uwaga bedzie dla mnie bardzo przydatna.
Wesołych Świąt i spokojnie z dyngusem żeby nie zachlapać sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...