Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza / amplitunera do kolumn DIORA Saturn do ~2000zł


Adrian45639

Recommended Posts

Witam.
Mama mały problem jakiś czas temu kupiłem kolumny Diora Saturn zdjęcia poniżej do nich używany wzmacniacz Pioneer A-705R , niestety uległ on uszkodzeniu i już jakiś czas oddaje do różnych serwisów bez skutku więc postanowiłem zainwestować w nowy sprzęt i teraz mam problem co wybrać. Jest to mój pierwszy lepszy sprzęt stereo więc nie mam żadnego doświadczenia , długo nie nacieszyłem się tym zestawem ale te kolumny z tym wzmacniaczem jak dla mnie fajnie grały.
Zastanawiam się nad wzmacniaczami : Yamaha A-S700 , HARMAN KARDON HK 980 lub amplitunerami : Yamaha A-S700 , HARMAN KARDON HK 3490. Pokuj w którym gra sprzęt ma 18m2 muzyki słucham bardzo różnej ale najczęściej pop , rap , dance , rock źródło dzwięku będzie zazwyczaj z PCta ale chętnie czasem słucham radią dla tego zastanawiam się nad amplitunerem. Z góry dzięki za podpowiedźi.


Kolumny:

http://imageshack.us/photo/my-images/405/20120407096.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/638/20120407097.jpg/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witaj!
Wielkie i ciężkie kolumniska. Byle co raczej ich nie pociągnie.
Masz może jakieś info o brzmieniu, recenzję? Ponoć są naj... z polskich konstrukcji. Chciałbym je usłyszeć.
To obudowa zamknięta czy BR?

Polecam amplituner stereo Nakamichi TA E4 lub nieco słabszy TA E3.
U nas w zasadzie nie do zdobycia. Na ebay.de pojawiają się od czasu do czasu.
Jest jeszcze opcja Nakamichi AV-10 lub 8. Muzycznie pewno będzie nieco gorzej. Ale dodatkowo masz kino domowe:)

Pozdrawiam Ciebie i WSZYSTKICH forumowiczów na ŚWIĘTA!!!



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź , powiem szczerze , że ten klocek który miałem subiektywnie oceniając "grał" z tymi kolumnami no może troche góry brakowało ale jak wszedł bas to powiem szczerze , że robiło to na mnie piorunujące wrażenie , nie jestem audiofilem i jest to mój 1 taki prawdziwszy zestaw stereo więc nie powiem a raczej nie opiszę profesjonalnie jak te kolumny brają jedynym wyznacznikiem może być to że takiego laika jak ja zdumiały , fakt są wielkie ciężkie (jak wnosiłem do domu spadła mi jedna na palec u nogi icon_smile.gif)
Co do Twoich propozycji to się nie odniosę bo nie mam pojęcia o wzmakach ale chciałbym raczej żeby ktoś z forum dał mi jakąś sugestię co wybrać ze wzmacniaczy dostępnych na rynku od ręki ponieważ zależy mi na czymś nowym w rozsądnych pieniążkach napisałem że 2000 zł ale jestem skłonny oczywiście nieco dołożyć aby efekt był lepszy bo wiadomo nie zmienia się tego co tydzień a służy lata. Jak byś się odniósł do moich typów? Zdaję sobie sprawę , że te kolumienki są żadkie i niewiele osób miało okazję ich słuchać ale liczy się intuicja jak i duuużo większe doświadczenie forumowiczów dla tego zależy mi na waszej opini a czas ucieka bo po świętach zaraz mam zamiar coś wybrać bo serce się kraja jak stoją tak i milczą icon_smile.gif
Byłbym zapomniał wesołych świąt wszystkim oczywiście icon_smile.gif
PS.Nie odpowiem Ci czy to BR czy zamknięta chyba że mi wytłumaczysz co to znaczy icon_smile.gif Ja poważnie jestem zielony w temacie do prawie granic możliwości icon_smile.gif choć przyznam , że w miare interesowania się tym tematem wciąga mnie to icon_razz.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie odpowiem Ci czy to BR czy zamknięta chyba że mi wytłumaczysz co to znaczy icon_smile.gif


BR to otwór basreflex - na fotce widać, że jest z przodu.
Jak nie ma BR to wtedy jest obudowa zamknięta...

A jak jesteś "zielony", to poczytaj FAQ na stronie Forum Audio...

Masz możliwość jakis odsłuchów u siebie? Jakieś salony lub komisy w okolicy - albo sprzedawców na aledrogo lub podobnych serwisach interenetowych, tak byś mógl sprawdzić u siebie jak sprzęt zagra?
Nie napisałeś, gdzie mieszkasz...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu jest zamknięta ścianka widać przez ten otwór z przodu że od środka czymś pokryta , wygląda to jak taka pianka miękka lub wata, nie bardzo mam możliwość odsłuchu albo nie wiem o żadnym lepszym salonie , mieszkam w lublinie. Mocno zastanawiam się nad tą Yamahą A-S700 myślisz , że to całkiem nietrafione i nie ma sensu? Jest ta Yamaha porównywalna mocą do Pioneera którego miałem? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa tam Yamaha icon_mad.gif . Moc to nie wszystko.Liczy się także (a jak dla mnie przede wszystkim) brzmienie i wydajność prądowa.
Weź pod uwagę propozycje Zukzukzuk'a. Są bardzo dobre w tej cenie. Jak nie znajdziesz tych ampli, to alternatywnie możesz się rozejrzeć za tymi:
http://allegro.pl/acurus-a150-2x150w-okazja-i2260966085.html
http://allegro.pl/accuphase-e-205-znakomit...2257911095.html
http://allegro.pl/accuphase-e-205-audiofil...2256069902.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-nad-c-372-top...2249784446.html
http://allegro.pl/kultowy-nad-c-370-uzywan...2261865522.html
W pierwszym przypadku do kompletu potrzebny byłby przedwzmacniacz. Za to brzmienie byłoby chyba najlepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - jest otwór pod głośnikiem -ups -wysokotonowym! Ale z tego, co wyczytałem "obsługuje" on sekcję średnio-wysokotonową.
Zdjęć kolumn z tyłu nie znalazłem...

Możesz kupować nowe wzmacniacze/amplitunery. Kwestia gustu i zapotrzebowań.
Ale "brzmieniowo" (zaryzykuję) 10 kzł nie starczy, żeby mogło konkurować z TA 4E...


Pozdrówka:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zdaję sprawę , że sprzęt używany za tą kwotę będzie klasowo nieporównywalnie lepszy od nowego ale mam na tyle przykre doświadczenie z tym kupionym na allegro używanym wzmacniaczem , że jestem zdeterminowany na coś wyłącznie nowego i na tym się skupiam , wyrzuciłem 700 zł na coś co pograło 2 tygodnie , nie chce znów kupić czegoś z niewiadomą przeszłością i stanem. Dla tego proszę pomóżcie mi w wyborze czegoś sensownego nie mówię rewelacyjnego ale cieszącego tak przeciętnego słuchacza jak ja a z czasem może dozbieram sobie na jakiś bardziej klasowy sprzęt. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jest takie: czy warto ciągnąć dalej system na tej Diorze - bo chyba lepiej w ramach poszukiwań wymienić od razu kolumny!

Jakoś nie podejrzewam, by było to szczytowe osiągnięcie polskiej myśli technicznej icon_eek.gif
Z tego co udało się znaleźć w sieci - to na basie jest dwunastocalówka Tesli (TVM) model ARN312.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybliżę może nieco sytuację mojej osoby icon_smile.gif Znalazłem te kolumny na allegro w dość atrakcyjnej cenie , są one naprawdę w stanie idealnym i grały wystarczająco jak już wspomniałem nie jestem audiofilem a jedynie lubię sobie posłuchać muzyki w nieco lepszej jakości niż głośniczki komputerowe po pracy lub nieco bardziej przycisnąć jak żona wybierze się na zakupy icon_smile.gif tak więc wymiana kolumn na inne , lepsze jakościowo nie wchodzi w grę ponieważ nie jest to że tak powiem mój priorytet wydatkowy w domowym budżecie a satysfakcję z nich mam , nie jest to również moje hobby czy sfera w którą mam zamiar pakować pieniążki bo zainteresowania mam zupełnie inne icon_smile.gif mają po prostu raz na jakoś czas przyzwoicie zagrać icon_wink.gif Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Tak piszą. Ale owe 30 cm Tesli jest warte? Nie wiem, nie znam się...
A wzmacniacz Pioneera zamęczyłeś - prawdopodobnie.

Te kolumny wyglądają na "głodne" prądu i mocy.
Miewałem najmniej kilkanaście używanych, często pełnoletnich wzmocnień. Z tego jeden wymagał naprawy... za 50 złicon_smile.gif

Szkoda, że znowu system zwariował i nie mogę wysyłać załączników!
Te "graty" wyglądają zdumiewająco dobrze i takoż GRAJĄ!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukzukkzuk
może to będzie totalne pójście na łatwiznę i minimalne koszty - ale jeżeli to ma być coś bez rewelacji, to może wystarczy zwykła imprezowa końcówka mocy jak Sharp 8800/7700 ... a do tego przedwzmacniacz (albo od razu cały systemik Sharpa lub cos w tym stylu...).
Rewelacji jakościowych nie będzie - ale będzie mocno i głośno icon_lol.gif

Według mnie jest to podobny problem jak z Altusami i tego typu kolumnami: dołożenie do nich mocnego (lub niezbyt mocnego - ale bardziej wyrafinowanego icon_razz.gif ) wzmacniacza za 2 tysiące ułatwi ich napędzenie i bedzie trochę lepiej niż ze sprzętem za 200-500zł.
Ale czy warto???

Adrian45639
Sorry że tak brutalnie ... z tym sensem wydawania 2 tysięcy i krytyką Twoich kolumn.
A przy okazji - po raz kolejny: nie cytuj niepotrzebnie wypowiedzi poprzednika, bo to zaciemnia obraz i wydłuża wątek, a mi się nie chce (podobnie innym moderatorom) wycinać tych tekstów bo mam coś ciekawszego do roboty!!! Niezależnie od funkcjonalności Forum - na razie tak jest z tymi cytatami i trzeba się do tego dostosować (tzn. "ODPISZ: i "ODPOWIEDZ") i w razie czego korzystać z funkcji "EDYTUJ"

Pozdrawiam - na razie nie mam kolejnych pomysłów i idę sobie spać icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to "prawdziwe" kolumny poprzedni właściciel miał je od nowości , mam dowód zakupu i nie widać po nich najmniejszych śladów zewnętrznie żeby były grzebane i tak są cholernie ciężkie , sprzedający zapewniał mnie , że grały one okazyjnie. Skoro są one tak destrukcyjnie działające na wzmacniacze to tylko przekonuję się do zakupu nowego sprzętu z gwarancją na 3 lata.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Pisząc "prawdziwe" - miałem na myśli tylko i wyłącznie ich wartość brzmieniową. 30 cm na basie to już COŚ (oprócz Altusopodobnych).
A jeśli takie są - to potrzebują dużo prądu i watów. Wówczas, nie polecam ŻADNYCH nówek. Chyba, że możesz i chcesz wydać minimum 3-5 razy tyle i mieć raczej "nowoczesną tandetę"...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie zbiłeś mnie z tropu i , że tak powiem nieco przestraszyłeś ale hmm... Wiem o co chodzi albo mi się tak wydaję wiem , że już trochę nudzę ale w takim wypadku jeśli ktoś z forumowiczów mógłby poświęcić chwilę i wyszukać warte uwagi aukcje czegoś używanego cóż może faktycznie jeszcze raz spróbuję kupić używany wzmacniacz może tym razem wytrzyma dłużej . Dla upewnienia jeszcze zapytam czy kupując taką powiedzmy Yamahę A-S700 będę żałował i nazywasz ten sprzęt tandetą dla tego że nie wyciągnie z tych kolumn pełnej mocy , walorów czystości czy odwzorowania dźwięku a może jest po prostu za słabą żeby to ruszyć? Pytam ponieważ ja nie mam naprawdę wielkich wymagań i może okaże się , że dla mnie to w zupełności wystarczy , jaka różnica odczuwalna dla ucha będzie w przypadku używka klasowa a nowa "tandeta" jakiego rodzaju to różnica w czym odczuwalna?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie zbiłeś mnie z tropu i , że tak powiem nieco przestraszyłeś ale hmm... Wiem o co chodzi albo mi się tak wydaję wiem , że już trochę nudzę ale w takim wypadku jeśli ktoś z forumowiczów mógłby poświęcić chwilę i wyszukać warte uwagi aukcje czegoś używanego cóż może faktycznie jeszcze raz spróbuję kupić używany wzmacniacz może tym razem wytrzyma dłużej . Dla upewnienia jeszcze zapytam czy kupując taką powiedzmy Yamahę A-S700 będę żałował i nazywasz ten sprzęt tandetą dla tego że nie wyciągnie z tych kolumn pełnej mocy , walorów czystości czy odwzorowania dźwięku a może jest po prostu za słabą żeby to ruszyć? Pytam ponieważ ja nie mam naprawdę wielkich wymagań i może okaże się , że dla mnie to w zupełności wystarczy , jaka różnica odczuwalna dla ucha będzie w przypadku używka klasowa a nowa "tandeta" jakiego rodzaju to różnica w czym odczuwalna?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z kolegów wyjaśni mi łopatologicznie, co dokładnie oznacza określenie: "kolumny trudne do napędzenia"?
Czym ma się to objawiać?
Wcale sobie nie żartuję. Po prostu chyba miałem szczęście i nie zetknąłem się z tym zjawiskiem.

Adrian 45639
Moja propozycja to Onkyo TX-8050 , amplituner sieciowy stereo.
Masz w jednej obudowie wzmacniacz, tuner FM/AM, radio internetowe i co ważne ma on wbudowany DAC (wejścia cyfrowe USB,optyczne i koaksjalne).
Imponująca funkcjonalnośc. Jedyne czego brakuje, to wbudowanego Wi-Fi.
Dane techniczne Onkyo TX-8050 . Moc 2x100W -8 Ohm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może któryś z kolegów wyjaśni mi łopatologicznie, co dokładnie oznacza określenie: "kolumny trudne do napędzenia"?
Czym ma się to objawiać?

To takie kolumny, które z mało wydajnym wzmacniaczem kiepsko grają.
Dopiero po podłączeniu wydajnego pieca pokazywały, na co je stać.

Niezłym sprawdzianem w okolicy były Infinity 1001 Kaczora z naszego Forum oraz kilka podłogowych Infinity ze starszych, porządnych serii.

Zukzukzuk
Jest ograniczenie (a przynajmniej było do tej pory) w wielkości zamieszczanych zdjęć (do 1MB) oraz w łącznej pojemności swoich zamieszczanych fotek (bodajże do 10MB łącznie). Aby obejrzeć fotki trzeba było się zalogować na Forum.
Wyjątkiem od tej reguły były tematy związane z AudioShow - wtedy zdjęcia były widoczne cały czas i nie obciążały własnego profilu.
Mam nadzieję, że to się zmieni (np. na AudioStereo nie ma tego problemu)

Nie wiem, jak jest w obcenej wersji - bo cały czas trwają prace nad usprawnieniem Forum.
Zobaczymy po Świętach - w tej chwili nikt z Redakcji lub admin raczej nie da odpowiedzi...

Najwygodniej jest zamieścić foty na zewnętrznym serwerze i tu zamieścić tylko link.

Adrian45639
W miarę niezły i mocny jest np. wzmacniacz Yamaha AX-900.
W każdym razie kupując wzmacniacz kieruj się też tym, by był on w bdb stanie i z pewnych rąk...
Dobrym źródłem (jak już sam to zauważyłeś) jest szukanie w ogłoszeniach na forach audiofilskich.

Niezłe może być pójście z zestaw dzielony końcówka mocy + przedwzmacniacz...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik zukzukzuk polecił mi wzmacniacz YAMAHA AX 1070 znaleźliśmy na alle ofertę wygląda na to , że zadbanego egzemplarza i raczej się na niego zdecyduję wstawię link ale aukcja już wygasła http://allegro.pl/yamaha-ax-1070-potega-mo...2250177790.html może coś z ceny zejdę ale ze względu na święta nie chcę dzwonić jutro się wypytam. Podobno ten wzmacniacz pociągnie te kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...