Skocz do zawartości

Wzmacniacz + monit. --> denon, marantz etc


Dr_tayson

Recommended Posts

Witam serdecznie na wstępie jako nowy uzytkownik forum,
bez kozery startuję z kilkoma pytaniami do was ;>

Otóż jesli chodzi o sprzet audio jestem laikiem, do tej pory jedyny sprzęt grający jaki miałem to różnorakie głośniczki komputerowe ... MidiLand, Logitech, JBL Creature ;] wszystko w konfiuguracji nieśmiertelnej, 2.1

Jednak jako że muzyki słucham w sposób permanentny oraz ucho staje się coraz bardzej wyczulone icon_biggrin.gif postanowiłem zaopatrzyć się w skormny zestawik wzmacniacz + stereo (podstawki)

Jako tło należałoby zacząć od charakterystyki no co i po co i ku czemu służyć mają sprzęty owe ;]
Sytuacja wygląda następująco, pokój w ktorym będzie sprzet nie oszałamia wielkością, skąd tez zdecydowałem się na kolumny podstawkowe.
Na głośnikach będzie leciała muzyka typu Jazz, R'n'B, troche czarnej muzyki, filmy i okazjonalnie gry konsolowe także głównie zalezy mi na czystym dźwięku oraz w miare dobrych niskich tonach ze wzgledu na filmy i gry, ale zrównoważonych względem srodka i gory ze względu na Jazz i spokojniejsza muzyke.

Do sprzętu owego podłączony będzie MacBook oraz Xbox360, także prosze to równiez uwzględnić ;]


Dobieranie sprzętu ze względu na kompatybilnośc i ewentualną synergię jest mi obce, jednak poszperałem troszke na allegro i znalazłem kilka produktów ktore mogłyby mnie zainteresować, mozna po nich zauważyć przedział cenowy ktory mnie ogranicza ;]

Konkrety....

Wzmacniacze ...

1. DENON PMA 655 http://allegro.pl/item281417323_deno...a rancja.html

2. DENON PMA 500 http://allegro.pl/item282421739_deno...warancji_.html

3. Marantz Model 1122 DC http://allegro.pl/item283363452_mara...czna_cena.html

4. jakiś inny model w podobnej cenie ktory mozecie mi polecić.


Teraz głośniki... tak wiem zauważyłem że głosniki to w dziale akustyka ;p, aczkolwiek nie potrafię ich dobrać do wzmacniacza tak zeby wszystko grało stąd chciałbym sie was o nie poradzic tutaj ;]

1.Wharfedale Diamond 9.1 albo 9.2
2. JBL NORTHRIDGE E-30 albo E-20
3. JAMO C 4xx albo S 6xx
4. inne ;>

Bardzo was proszę o pomoc w wyborze.
Wybierając to co wypisałem kierowałem się tym co było na chwile obecną na allegro ze względu na to że jak pisałem na konkretnych modelach i zależnościach sie nie znam.
I na zakończenie temat kabli, czyli... jakie najlepiej :>


Z góry dziękuje serdecznie za cierpliwość oraz pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy - Jamo seria C. Marantz 500, alternatywa jakieś starsze Sony - przejrzystość i dynamika, choć nie wyglądają może rasowo. Kable - na tym etapie olać, podłączyć zwykłymi głośnikowymi OFC. Interkonekt na metry jakiegoś AudioQuesta, zalutować (dać komuś) wtyczki i będzie git.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon na pewno nie będzie złym wyborem.Marantz to rasowy model, ale wydaje mi się nieco za stary, choć o czym świadczą moje poprzednie posty jestem zdecydowanym zwolennikiem sprzętu z drugiej ręki.Kolumny ,może rozpatrzyć coś z oferty Magnata.Powinny bardziej przypaść ci do gustu.Masz w swoim mieście gdzie posłuchać sprzętu? Szczególnie kolumny warto przesłuchać z wcześniej zakupionym wzmacniaczem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...