Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Monitor Audio MR2


rol

Recommended Posts

Witam.

Mam w planach w ciągu najbliższych dni kupić kolumny Monitor Audio MR2. Niestety ciągle szukam dla nich wzmacniacza z pilotem (do 700zł), który nadawał by się jako tako do muzyki elektronicznej. Chodzi przede wszystkim o dynamiczny bass i dobrą średnicę bez kujących w uszy wysokich ale wiadomo, że za taką cenę nie będę wybrzydzał icon_smile.gif

Z tego co się doczytałem MR2 to stare BR2 w nowej obudowie więc grają jasno. Aktualnie znalazłem takie wzmacniacze jak:

- Denon PMA-510 AE - nowy, więc jestem w stanie dać za niego te 800zł ale jako iż jest to najniższy model nie wiem czy ma jako taką dynamikę.
- Cambridge Audio Azur 540A V2 - zainteresował mnie ten wzmacniacz (700zł z pilotem), chociaż z tego co wiem gra jasno (nie wiem czy to dobra mieszanka).

Czy miał ktoś może z nimi do czynienia? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.
Niestety HK 680 nie jest aktualnie dostępny na znanym i lubianym portalu aukcyjnym. Rotel 960BX z tego co poczytałem to taki sobie wzmacniacz grający dość ostro (chciałbym tego uniknąć) no i z pilotem mogę się pożegnać (chociaż to jeszcze do przedyskutowania). Natomiast o NAD'ie C350 myślałem już jakiś czas temu ale cena mnie zabija, 1000zł to lekka przesada za wzmacniacz grający z kolumnami o takiej samej cenie icon_smile.gif

Aktualnie jest dostępny NAD C315BEE za 700zł, czy też wziąć go pod uwagę? Szczerze nie mam pojęcia jakie wzmacniacze, nawet budżetowe, dobrze zagrają w takiej muzyce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel RA 960BX gra ostro? Pierwsze słyszę (czytam). Ta seria znana jest właśnie z dość ciepłego, muzykalnego i pozbawionego wyostrzeń grania.
Co do wzmacniacza NAD-C350 (czy innego), to w niczym nie przeszkadza, że będzie na tym poziomie cenowym. Nawet lepiej o ile kolumny są na dobrym poziomie brzmieniowym. A NAD C-315BEE, to już na pewno nie to samo. Przyzwoicie grający budżetowy wzmacniacz ale nic więcej.
A MR2 to wcale nie stare BR2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1000zł to lekka przesada za wzmacniacz grający z kolumnami o takiej samej cenie icon_smile.gif


to błędne założenie, MR6 kosztują ponad 2 tys, w tym przypadku proporcje się zmieniają a brzmienie i klasa kolumn, poza mocą dokładnie takie same

Nad c350 za 1tys. to żaden interes, to nie jest dobry wzmacniacz, gra sucho, mało muzykalnie... od 300zł+ kupisz Sansui lub starsze Nady lub wiele innych, nawet Denony zagrają lepiej
Rotel generalnie ma szczupły bas, dobrze kontrolowany, brzmienie raczej sztywne niż "soczyste"/miękkie, w łagodność góry nie bardzo wierzę, choć pewnie nie każdy model brzmi podobnie, jednak 95% wyczytanych opinii jest zbieżnych (ja miałem jedynie 985BX)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel mi także nie pasuje z powodu braku pilota (to miałem w początkowych założeniach) ale dziękuję za propozycję.
Może ktoś mi jeszcze powiedzieć coś o Cambridge Audio Azur 540A V2? Aktualnie wzmacniacz ten pasuje mi idealnie zarówno w parametrach na papierze jak i wyglądzie (pilot). To chyba biedniejszy brat polecanego 640A ale nigdzie nie mogę doczytać jak w ogóle grają Cambridge icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz posłucha CA, ale moim zdaniem na tym wzmacniaczu muzyka jazzowa, soulowa będzie brzmiała super, elektronika już niekoniecznie. Wyższe modele CA są już znacznie bardziej "uniwersalne", ale niższe niestety wiele tracą w brzmieniu. Ja jeszcze raz radziłbym przejrzeć ofertę Rotela. tym bardziej, że wzmacniacze serii "0" (np. RA-02 lub RA-05) są już z pilotami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie o CA, tego właśnie szukałem bo coś czułem, że wygląd to nie wszystko icon_smile.gif

Aktualnie zmieniło się trochę w moich planach bo właśnie zamówiłem Monitor Audio BX2 zamiast MR2. Myślę, że ta zmiana będzie na plus.

Co do Rotela, dużo czytałem i jest to polecana firma, tylko strasznie dużo można się naczytać o problemach z balansem, że jedna kolumna gra ciszej od drugiej itp. Jako, że muzyki słucham raczej umiarkowanie cicho (kolumny będą tymczasowo jakiś metr ode mnie) chciałbym, żeby już przy małym poziomie głośności kolumny grały równomiernie głośno.

Sprawę z pilotem przemyślałem i chyba w takim budżecie (700zł) nie mogę go wymagać. Aktualnie znalazłem na allegro takie wzmacniacze jak:
* ROTEL RA-930AX MKII
* MARANTZ PM-72
* Denon PMA-860
* ROTEL RA-960BX2

Czy idę w dobrą stronę? Pozdrawiam.

PS.: RA-02 (1000zł) to już za duży wydatek dla mnie w tej chwili.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX2 to na pewno krok w dobrą stronę. A co do wzmacniacza, to uważam, że za 700zł lub ciut drożej jesteś w stanie zakupić lub wynegocjować RA-02. Tym balansem się nie przejmuj, zawsze może się coś zepsuć, czasami może być to też wina kolumn, ale ja nigdy i takich przypadkach nie słyszałem i na pewno nie jest to powszechne zjawisko. Miałem kiedyś Rotela i do dziś uważam, że produkuje jedne z najmniej awaryjnych sprzętów (cd i wzmacniacze). Nigdy nie miałem z nim problemów, choć czasami sprzęty były już "pełnoletnie". Tutaj też masz ciekawe ogłoszenia http://www.hifi.pl/gielda/wzmint/97417.php lub do negocjacji http://www.hifi.pl/gielda/wzmint/98556.php. Jak poszukasz po innych portalach (nie tylko allegro) to wydaje mi się, że zakupisz ten RA-02 lub inny z serii "0" za ok. 700-800zł, nie rezygnuj. Jeżeli już zdecydujesz się na sprzęt starszy to raczej szukaj wzmacniacza z końcówką "BX", są po prostu najlepsze;) Z tego co podałeś to Rotel i tak jest najlepszy, nawet z końcówką "AX".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym zaciemniać obrazu, choć zgodzę się tu z Lothianem, że lepsze brzmieniowo są starsze Rotele. Z końcówką BX w symbolu szczególnie (o czym pisałem wcześniej). Te z 0 w symbolu moim zdaniem naprawdę "zaczynają" się od 04/05. Zgadzam się również, że niższe modele w swojej klasie cenowej są i tak lepsze od większości modeli innych marek.
A tak dla porządku pokażę jeszcze dwa ciekawe wzmacniacze. Może ktoś inny skorzysta. Cyrus II, najlepszy tu brzmieniowo, ale trzeba by się przełamać co do jego wyglądu i funkcjonalności (wyłącznie bananowe wejścia głośnikowe). Wzmacniacz wydajny prądowo, pięknie grający. Ma wielu zwolenników.
Sprzęt typu "kochaj albo rzuć". Można go "upgradeować" poprzez dokupienie dedykowanego zasilacza PSX.
http://allegro.pl/brytyjski-wzmacniacz-mis...2250178548.html
Jest też nowsza wersja z nowszym wyglądem, ale nieco droższa. czyli Cyrus III http://www.hifi.pl/gielda/wzmint/96792.php
Nie gorszy moim zdaniem od Rotela R-01 a może nawet lepszy w pewnych aspektach jest Cambridge Audio A-500. I masz pilota!
http://allegro.pl/topowy-cambridge-audio-a...2262454836.html
http://allegro.pl/cambridge-audio-a500rc-p...2264783596.html
Moim zdaniem brzmi lepiej niż najnowsze CA, nie męcząco, muzykalniej. U kolegi grał z dość jasnymi i suchymi w barwie B&W 601 i było naprawdę dobrze z mocną podstawą basową.
Co do Reloopa, to można kupić, ale pod warunkiem, że maksymalnie za 350-400zł. Gra całkiem dynamicznie, ale nie jest zbyt wyrafinowany w brzmieniu. Dobra baza do tuningu, ale trzeba by się na tym znać albo mieć zaprzyjaźnionego speca.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem BX6 i wg mnie te kolumny potrzebują nieco "chamskiego" wzmacniacza, tzn grającego bardziej bezpośrednio, dynamicznie, "z masą" a nie wzmacniacza sztywnego i jasnego
kolumny mają wystarczająco subtelności i przestrzeni, detali same w sobie
żadnego Rotela ani tym bardziej CA nie zaryzykowałbym (choć tu tylko przypuszczenie że się to nie zgra, różnie to bywa), zaoszczędziłbym kupując jakiegoś Denona z serii x60 lub x15/x20/x25/x35 ale przede wszystkim poszukałbym czegoś z Sansui (u mnie BX6 grały pod BA-F1 i A40, na obydwu bardzo ładnie)
np ten ze średniej półki (wyższe x701 są już o wiele droższe)
http://allegro.pl/sprzedam-wzmacniacz-sans...2266517301.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zamówiłem Monitor Audio BX2 zamiast MR2. Myślę, że ta zmiana będzie na plus.



I chyba dobrze zrobiłeś. Monitor Audio z serii MR to jest chyba jakaś wersja kolumn dla ubogich icon_twisted.gif
Monitor Audio jest firmą brytyjską, ale w UK nikt o serii MR nie słyszał.
Można to sprawdzić - wystarczy odwiedzić stronę MA i wejść na podstrony dla poszczególnych krajów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie chciałbym zaciemniać obrazu, choć zgodzę się tu z Lothianem, że lepsze brzmieniowo są starsze Rotele. Z końcówką BX w symbolu szczególnie (o czym pisałem wcześniej). Te z 0 w symbolu moim zdaniem naprawdę "zaczynają" się od 04/05. Zgadzam się również, że niższe modele w swojej klasie cenowej są i tak lepsze od większości modeli innych marek.


Według mnie RA-02 gra bardzo przyzwoicie i ma już pilota (zarówno jako wzmacniacz, jak i przedwzmacniacz), więc niekoniecznie musi być RA-04/05.

Cytat

A tak dla porządku pokażę jeszcze dwa ciekawe wzmacniacze. Może ktoś inny skorzysta. Cyrus II, najlepszy tu brzmieniowo, ale trzeba by się przełamać co do jego wyglądu i funkcjonalności (wyłącznie bananowe wejścia głośnikowe). Wzmacniacz wydajny prądowo, pięknie grający. Ma wielu zwolenników.

Tak dokładniej, to Cyrus wymaga wtyków bananowych typu BFA (rurki), bo zwykłych bananów nie akceptuje...
Natomiast można dokupić przejściówki na gołe kable (powinny być w komplecie ...) w okolicach 50-100zł.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...