Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie. Potrzebuję sprzętu do odtwarzania muzyki, filmów i gier, który podepnę pod komputer. Nie wiem jednak, co to ma być za sprzęt ponieważ w ogóle się na tym nie znam i chciałbym by ktoś wytłumaczył mi na jaką markę, jakie atrybuty i możliwości powinienem zwrócić uwagę oraz co one oznaczają dla mnie w praktyce. Do tej pory miałem zainstalowaną wierzę pod usb z dwiema kolumienkami i byłem z niej zadowolony. Dźwięk był czysty, mocny, zadowalająco przestrzenny mimo tylko dwóch kolumn. Grając w coś miałem pojęcie poznając po odgłosach kroków czy ktoś napadnie mnie z tyłu, z prawej czy lewej strony oraz z jakiej odległości słyszę wystrzały. I głównie do wrażeń związanych z grami jest mi potrzebny ten sprzęt. Na drugim poziomie leżą filmy akcji z wieloma zwariowanymi dźwiękami jak LotR, StarWars lub TransFormers oraz zwykła muzyka odtwarzana z zasobów mp3.
Znajomy doradził mi, żebym zwrócił swoje oczy ku małym zestawom grającym, rodzaju 2.0 czy 2.1 ponieważ pilot, kolumienka i satelity są mniejsze, poręczniejsze, łatwiejsze w rozstawieniu i wcale nie dają gorzej. Jednak nie wytłumaczył mi żadnych innych atrybutów, które miałyby być dla mnie korzystne. Nie mniej jednak mam zamiar skusić się właśnie an taki zestaw, ale potrzebuję kilku porad i odpowiedzi.
To czego potrzebuję:
1. Sprzętu w granicach 200-400zł plus/minus umowne 9zł jeśli drobne naciągnięcie będzie to tego warte, jednak wolałbym się zmieścić.
2. Umaszczenie w jasnym rodzaju, najlepiej srebrnym lub niebieskim i w żądnym wypadku nie czarnym ani czerwonym. jestem estetą i wygląd tez jest dla mnie ważny. Ostatecznie niech te niepożądane barwy nie dominują lub niech dadzą się przemalować zwykłym sprayem.
3. Odpowiedzi na to czy powinienem wybrać 2.1, 2.0, 5.1 czy 5.0?
a) czy dodatkowe satelitki są warte dodatkowych pieniędzy? Czy zestaw 2.1 za 300 zł będzie równie dobry, co 5.1 za 150? na co powinienem się skusić w takim porównaniu?
b) czy starczy im kabla by rozciągnąć je od boków monitora przez cztery metry podłogi do ściany za kanapą by wykorzystać ich przestrzenność?
c) satelitki z centralną kolumienką czy bez? Co ona robi poza dodaniem basu? Czy będzie mnie to zwodzić akustycznie jeśli postawię ją z boku biurka, albo za biurkiem na szafce, bo nie mam na to miejsca nigdzie centralnie?
4.Chciałbym mieć możliwość sterowania bezprzewodowym pilotem.
5. Czy wszystkie zestawy dają pozwalają powiesić się na ścianie?
6. Jaka firma zdaniem użytkowników najlepiej zaspokaja ich zmysły?
7. Czy da radę połączyć do nowego zestawu stare kolumny z wieży?
8. W wieży zepsuł się jakiś jeden bzdet i nie przekazuje zasilania. Nie wiem, co dokładnie bo problem polega an tym, że nie włącza się lub gaśnie od razu po włączeniu, ale słyszę, że coś tam w środku pracuje i pobiera moc. Z żadnym innym mechanizmem nie było problemów i kolumny też działają prawidłowo. Mógłbym sprzedać tą wieżę komuś do naprawy lub chociaż na części za choćby 50zł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jaką wieżę miałeś do tej pory, żeby nie było, że grałeś na czymś niezłej jakości, a teraz proponujemy Ci sprzęt nieporównywalnie gorszy...

Co do Twoich "punktów":
2. To może być dość problematyczne, budżet nie pozwala raczej na wybrzydzanie, chyba, że kosztem jakości dźwięku, ale tutaj nikt nie poleci Ci czegoś co wygląda, zamiast grać...
3. Moim zdaniem do gier i filmów 5.1, jeśli muzyka jest w MP3 i stanowi niewielką część w użytkowaniu to więcej frajdy będzie z zestawu "przestrzennego". Co do kabli, zawsze możesz sobie dokupić przedłużkę na tyle ile będzie trzeba, byleby bez przesady. Kolumna centralna nie dodaje basu, odpowiada ona za dialogi i musi być ustawiony centralnie.
4. Patrz punkt "2."...
5. Generalnie tak. Jeśli producent tego nie przewidział to da się samemu to zrobić.
6. Nie rozumiem, nie da się powiedzieć, że ta firma jest ok, a reszta jest bee. W komputerowych zestawach odznacza się Genius.
7. Powinno się dać, pytanie czy będzie w tym jakiś sens.
8. Odpowiedz na moje pytanie icon_wink.gif

Co do mojej propozycji to polecam zestaw Genius SW-HF5.1 5050.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni sprzęt to https://www.google.pl/search?q=philips+fwm7...087&bih=939
moc 2x330W RMS
DBB
Max Sound
cyfrowy tuner RDS z pamięcią 40 stacji
3-drożne głośniki Bass Reflex
czyta płyty CD, CD-R/RW, Mp3
5-cio płytowy zmieniacz CD
PC link
port gier
USB
technologia wOOx

2. Jeżeli będzie dawać troszkę słabiej, ale za to nie dawać mi po gałach kompletną czernią to się zgodzę. Poza tym myślę, że jak na tak mały zestawik do grania to te <400zł to nie jest wcale tak mało.
3. To ważna informacja, że centralka MUSI siedzieć w centrum. Ale czy jest ona tak istotna? Jakiego rodzaju jakość dźwięku stracę, jeżeli wybiorę 5.0? Mam małe biurko, tuż za nim ściana, po środku stoi monitor, więc najbliższe miejsce dla centralki byłoby obok monitora, 30cm na lewo od idealnego środka. Chciałbym byś dopowiedział czy lepiej gra ten 5.1 za 299,99zł czy 2.1 za 349,99zł? Więcej sprzętu za taniej czy mniej lepszego za drożej?
6. Wpierw nie rozumiesz, a potem odpowiadasz na pytanie. O to mi chodziło icon_biggrin.gif, o osobistą opinię. Już sobie doczytam, czym tak szczególnym to się wyróżnia. Bo na przykład słucham i czytam, że ktoś jęczy, że mu trzeszczy, kiedy gra na ponad 60% mocy, albo, że dźwięk nie jest tak czysty i przestrzenny, jak w zestawach innej firmy, albo, że satelitki generują szum, kiedy nic nie grają. Moje kolumny na przykłąd nie szumiały ani trochę.

Ten brązowy genius jest z drewna, tekturowej sklejki, czy stylowanego plastiku? Da radę przemalowac go na srebrno?
Dziękuję za resztę odpowiedzi.

Co na przykład z tym? http://allegro.pl/omega-glosniki-5-1-orbit...2057853494.html Wygląda ładnie. Jakość dźwięku będzie nieporównywalnie i przerażająco gorsza od tych zestawów za 350zł, które pokazałeś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny będzie w zestawie 5.0 (w takim secie nie będziesz miał suba), bez centralnego musiałbyś znaleźć 4.1 (nie wiem czy ktoś produkuje taki zestaw).

Jak wydasz więcej na zestaw z mniejszą ilością głośników to oczywiście zagra on lepiej. Tylko, że to jest lepiej do muzyki, a nie do filmów i gier. Osobiście uważam, że lepszy dla Ciebie będzie zestaw 5.1.

Co do opinii o Genius'ie, trzeba pamiętać, że mówimy od 6 głośnikach i wzmacniaczu za 400zł, a nie choćby 4000zł. Może się tak zdarzyć, że dany egzemplarz ma jakąś wadę (dystrybutor powinien go wymienić), albo że konstrukcja ma jakiś mankament (szumy przy wyłączonym sprzęcie). Ja pisałem o jakości dźwięku, przy odsłuchach produkty Genius'a sprawują się dużo lepiej niż Creative'y czy Logitech'y w tej samej cenie.

Kolumny w tym zestawie Genius'a są ze sklejki, nie wiem czy da radę to zeszlifować i pomalować, żeby ładnie wyglądało... Poza tym pozostaje kwestia względów ekonomicznych, takie malowanie jest lekko mówiąc nieopłacalne.

Tej OMEGI nie znam, ale tej cenie, z plastikowymi głośnikami, to nie może grać dobrze.


Jeśli nie przeraża Cię słowo "powystawowy" to tutaj masz super opcję AL FX5051 icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieekonomiczne malowanie? Spray kolorujący na srebro to tylko dodatkowe dziesięć złotych. Bardziej, niż dziesięciu monet mniej w portwelu bałbym się straty gwarancji icon_biggrin.gif.

Nie przeraża mnie powystawowość. W mojej opini najgorsze, co zobaczę an tym zestawie to kilka nieznaczących zadrapań, przebarwienie i ślady paluchów, które nie zejdą inaczej, niż po porządnym chemicznym tarciu ścierą. A w twojej? Skoro uprzednio miał kosztować 900zł to pewnie będzie sporo lepszy od tego genusa za 365, czy tak?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w ogóle nie powinien nosić śladów użytkowania. Ewentualnie baaaardzo nieznaczne.

Jakość wykonania będzie nieporównywalnie lepsza (nic nie ma prawa szumieć, treszczeć itd. ALTEC to firma z "renomą"), co do dźwięku za pewne też, ale nie słyszałem tego zestawu, więc nie chcę wyrokować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ten altec wcale nie musi grać lepiej od geniusa. W tej chwili włąśnie waham się między zaprezentowanym przez ciebie geniusem, a alteciem. Mógłbyś powiedzieć swoje za i przeciw w stosunku do obydwóch modeli? Co ty byś wybrał?


http://www.alteclansing.net.pl/html/Altec_...ound_FX5051.htm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówię, nie słyszałem tego zestawu. Ciężko mi jest coś powiedzieć... Genius na pewno będzie miał lepszy stosunek jakość dźwięku/cena, ale już w kategorii jakość wykonania wygra ALTEC.
Jeśli zależy Ci na dobrej prezencji zestawu to postaw na ALTECa, nawet jeśli nie zagra lepiej, to przynajmniej na podobnym poziomie, w końcu różnica w cenie jest duża.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie znalazłem. Może źle szukam, ale google wyświetlają tylko recenzje z forum nie-angielskojęzycznych, a YT pokazał recenzję p francusku. Po polsku nie ma nic innego, jak to, że są bardzo dobre, trwałe, markowe, a ich jedyną wadą jest drobny szum na niskiej głośności.
http://www.in4.pl/news_Altec_Lansing_FX505...5cych,13226.htm
Z parametrów możesz wyczytać ile jest lepszy? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...