Skocz do zawartości

Magnat Supreme 2000 vs. Magnat Quantum 605


Makaveli

Panel boczny - pomaga czy przeszkadza?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy panel boczny obok okien dialogowych w poszczególnych tematach zabiera Wam miejsce na pisanie i lepiej go usunąć?


Ankieta jest zamknięta na nowe głosy


Recommended Posts

Witam.

Na naszym forum są dwa testy kolumn z tematu. Do nich chcę też porównać Quantum 557

Supreme 2000 - http://audio.com.pl/testy/magnat-monitor-2000:1
Quantum 605 - http://audio.com.pl/testy/magnat-quantum-605:1

Na dwóch forach doradzano mi Quantumy. Jak wy sądzicie? Co jest dobrego w obu parach kolumn? Jak się mają Supreme'y w stosunku do Quantum'ów?

Wzmacniacz przy jakim raczej będą pracować to Yamaha AX-700.

Proszę o porady, oraz powody, dla których mam wybrać albo Supreme, albo Quantum 605/557.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

wszystko jest lepsze w Quantum, największa różnica na średnicy i górze
jedyne w czym Supreme mogą przebić Quantumy to moc basu (na pewno nie jego zejście i kontrola) bo to wielkie trumny i większe przetworniki ale Quantumy 605 i pod tym względem są wystarczające nawet dla basoluba
seria 6xx gra bardziej miękko i łagodnie, 5xx to dźwięk bardziej bezpośredni i ostry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wszystko jest lepsze w Quantum, największa różnica na średnicy i górze
jedyne w czym Supreme mogą przebić Quantumy to moc basu (na pewno nie jego zejście i kontrola) bo to wielkie trumny i większe przetworniki ale Quantumy 605 i pod tym względem są wystarczające nawet dla basoluba
seria 6xx gra bardziej miękko i łagodnie, 5xx to dźwięk bardziej bezpośredni i ostry



A który bardziej polecasz?


Cytat

Jak na 17cm to bas w Quantum 605 jesty potezny. Fakt ze Supreme 2000 maja 22cm woofery, ale ja bym sie tym nie podniecal, bo 605 potrafia spokojnie naglosnic ponad 20m2.



Ale mi chodzi o to, żeby to grało jak najlepiej i żeby miało dużą moc. Cena nie przekraczająca tych Quantumów. Wiadomo - Supreme 2000 mają większą moc i są bardziej "szpanerskie" i dlatego bardziej mi się podobają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

wszystko jest lepsze w Quantum, największa różnica na średnicy i górze
jedyne w czym Supreme mogą przebić Quantumy to moc basu (na pewno nie jego zejście i kontrola) bo to wielkie trumny i większe przetworniki ale Quantumy 605 i pod tym względem są wystarczające nawet dla basoluba
seria 6xx gra bardziej miękko i łagodnie, 5xx to dźwięk bardziej bezpośredni i ostry



A który bardziej polecasz?


a czy coś z tego co napisałem jest niezrozumiałe ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Jak na 17cm to bas w Quantum 605 jesty potezny. Fakt ze Supreme 2000 maja 22cm woofery, ale ja bym sie tym nie podniecal, bo 605 potrafia spokojnie naglosnic ponad 20m2.



Ale mi chodzi o to, żeby to grało jak najlepiej i żeby miało dużą moc. Cena nie przekraczająca tych Quantumów. Wiadomo - Supreme 2000 mają większą moc i są bardziej "szpanerskie" i dlatego bardziej mi się podobają.


Quantum 605 wytrzwarzaja odpowiednie cisnienie. Ich bas jest przedwszystkiem wiele nizszy niz w Supreme.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, chyba będę musiał obejść się smakiem icon_sad.gif Trzeba wziąć te Quantumy.

A jak jest z impendancją? Ponoć kolumny mają po 6 Ohm a minimalna impendancja wzmacniacza to 8 Ohm. Nie uszkodzę wzmacniacza używając np. 3/4 jego mocy przez może 4-5 godzin? Jak to z tym jest? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quantumy potrafia zejsc do 5ohm, ale ja tez mam wzmacniacz 8ohm i chodzi jak malina.
Quantumy sa wiele lepiej wykonane, wystarczy na nie spojrzec, Supreme to nie ta liga. Najbardziej brakuje mi teraz tych magnetycznych maskownic z 605. Woofery Mimo ze nie sa wielkie potrafia duzo pokazac. Posluchasz troche tych kolumn to nawet nie bedziesz mial ochoty sluchac glosno muzyki, bo one potrafia wygenerowac potezny bas nawet przy malej glosnosci. Wychyl ich membran jest naprawde duzy, a dwa silnie wyprofilowane BRy pracuja jak nalezy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie będę chciał słuchać głośno muzyki, bo po to kupuję nowy sprzęt icon_smile.gif Chcę też, aby przy niskich natężeniach były miłe dla ucha, a nie pracowały jak typowe komercyjne głośniki komputerowe. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu sprzedałem moje kolumny na Allegro - Monitor Audio RS6 za 2tys. złotych. Stan - używane jak nowe.
Dla mnie był to w miarę dobry interes, bo sprzedałem je za te same pieniądze za jakie kupiłem je 1,5 roku wcześniej w Anglii.
Nabywca przyjechał z Wrocławia do Gliwic aby je zabrać. Wiedział co kupuje, bo miał takie kolumny uprzednio.
Twierdził zajęło mu rok "upolowanie" moich kolumn na Alledrogo.
MA RS6 są kolumnami o co-najmniej 2 klasy wyżej od niskobudżetowych Magnatów.
Poczytaj uważnie recenzje - między wierszami można wyczytać wielkie "ALE" tzn. czego można wymagać za takie pieniądze?

To co chcę powiedzieć - cierpliwość popłaca. Zamiast już i teraz, można się pokusić o łapanie okazji.

No dobra, ja sam cierpliwością nie grzeszę ... niejedno głupstwo walnąłem w swoim czasie.
Tu i teraz czasami jest najważniejsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

MA RS6 są kolumnami o co-najmniej 2 klasy wyżej od niskobudżetowych Magnatów.


nie gloryfikowałbym tych MA RS aż tak, poza tym 2 tys. za używane RS6 to żaden interes, skoro RX6 można kupić nowe niewiele drożej (a są lepsze)
co do tej różnicy 2 klas to może od Supreme tak, ale od Magnatów Quantum 605 jest to co najwyżej pół klasy jeśli chodzi o pasmo średnio wysokotonowe, natomiast basem (nie mocą tylko jego jakością) przegrywają z Magnatami wyraźnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

MA RS6 są kolumnami o co-najmniej 2 klasy wyżej od niskobudżetowych Magnatów.


Za 2tys to mozna wyrwac Quantum 905 czy 907. Ciekaw jestem czy RS6 by im wogole odskoczyly w czymkolwiek. Obawiam sie jeszcze ze dostaly by po d...
Jako nowe 905 kosztowaly kolo 5tys, a 907 kolo 7tys. Dzis mozna je kupioc za ulamek ceny, bo to przeciez MAGNAT i nie trzyma ceny. A madrzy ludzie korzystaja z takich okazji i sie ciesza ze za pare setek posiadaja porzadnie brzmiace kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal735r masz niemal absolutną rację. Pozostaje tylko "szczegół". Nie każdemu brzmienie Magnatów musi przypaść do gustu i nieraz lepiej wybrać niby gorsze, ale bardziej pasujące do gustu kolumny. Ale nie dotyczy to chyba kolegi Makaveli'ego, bo wydaje mi się, że w tym wypadku gra idzie o zrobienie jak największego łomotu. Ale pamiętaj Makaveli, że im lepsze kolumny kupisz, tym lepszy wzmacniacz powinieneś mieć do nich. Bo kolumny same dobrze i mocno nie zagrają. Muszą mieć odpowiedni napęd. Tak, że Quantum 905 czy 907 jak radzi Rafal735r to na pewno super zakup jak za takie pieniądze, ale na pewno nie do Twojej Yamahy.
Chyba, że potraktujesz sprawę rozwojowo i wzmacniacz w niedługim czasie do wymiany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam ponownie.

Kolumny zakupiłem. Trochę się tam pobawiłem, takie tam. Pierwsze co oczywiście zrobiłem źle, było założenie maskownic do góry nogami. Górna część maskownicy zahaczała o zawieszenie górnego woofera. Na skutek tego, przy teście i większym wychyle membrany, została ona trochę wgięta. Cała reszta zawieszenia jest ok, tylko górna część jest lekko zniekształcona. Czy wpływa to na jakość dźwięku? Trochę się tym martwię, bo widać to z bliska, oraz z frontu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie mógłbyśd napisać jak i czy podoba Ci się dzźwięk z głośników ... czy nie zlewa dźwiękow czy ma wystarczająco basu i czy nie jest zbyt rozlazły ... takie spostrzeżenia każdy nawet mało znający się może napisać a to bardzo ważne opinie wbrew pozorom są.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to koledzy. Ponad 90% tu piszących wychodzi chyba z założenia, że forumowicze są opłacani przez Audio i ich psim obowiązkiem jest odpowiadanie na pytania adeptów sztuki audio. A później rzadko kto napisze na forum i podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat nowego nabytku. Sprawdza się tu powiedzenie: "murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść".
Są i bardzo mili, normalni ludzie z którymi utrzymuję kontakt na PW. I dla tych nooo powiedzmy 2% warto być na forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...