Skocz do zawartości

Magnat Supreme 2000 vs. Magnat Quantum 605


Makaveli

Panel boczny - pomaga czy przeszkadza?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy panel boczny obok okien dialogowych w poszczególnych tematach zabiera Wam miejsce na pisanie i lepiej go usunąć?


Ankieta jest zamknięta na nowe głosy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

recenzja heh... nie trzeba pisać recenzji ale mozna było choćby informacyjnie napisać kilka zdań, czy gra dobrze czy nie bardzo, żeby chociaż było wiadomo czy polecony na forum sprzęt spełnił oczekiwania... inna kwestia, że bez takich dopisków guzik z tego tematu wynika dla kogoś zainteresowanego podobnym sprzętem, bo taki osobnik jedynie wyczyta że ktoś kupił te dajmy na to Magnaty no i co ? ano nic, guzik z tego wynika bo dalej nic nie wie, czy warto czy nie warto iść tym samym śladem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie Don, świetnie to ująłeś. Wątek nagle się kończy i niewiele z tego wynika dla innych. Może każdemu trzeba przypominać by napisał jak mu sprzęt gra, czy jest zadowolony, jakie ma uwagi?
Dostało się trochę Makaveli'emu, ale młody jest, może wielu rzeczy nie wiedzieć. Choć z drugiej strony starsi nie są dużo lepsi.
Proponuję abyśmy dla wspólnego dobra pilnowali pewnych rzeczy tu na forum. Świata się nie naprawi, ale może choć jego cząstkę icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surowi jesteście panowie. Wiele osób, które przychodzi na forum nie ma pojęcia o sprzęcie. Wiedzą jaką słuchają muzykę i jak duże mają pomieszczenie, a wymagania co do dźwięku to często co najwyżej: "głęboki, ciepły bas i przejrzysta góra" czy coś w tym stylu, o ile w ogóle będą jakieś predyspozycje brzmieniowe. Polecacie przeważnie używany sprzęt co ma swoje konsekwencje. Nowy to można porównać w salonie audio. Polecany przez was można posłuchać w domu u sprzedającego na serwisie aukcyjnym. Jeśli mieszka się w dużym mieście lub koło takiego to można jeszcze liczyć, że będzie w pobliżu wielu wystawiających na aukcjach i z wszystkimi da się umówić na odsłuchy. Gorzej jak ktoś mieszka w jakiejś dziurze i da radę przetestować góra z dwie propozycje u różnych ludzi w różnym czasie, czyli bez bezpośredniej konfrontacji w tym samym miejscu, czasie i warunkach. Co może być warta wtedy opinia takiego człowieka? Przecież będzie ona wyglądała mniej więcej tak: "no super, gra to lepiej niż głośniczki komputerowe podłączone do laptopa, na których słuchałem ostatnie pare lat empetrójki".
Nawet jeśli ktoś się wkręci w świat audio i poświęci dużo czasu na osłuchanie się z różnymi rzeczami, to dawanie odpowiedzi na forum na pytanie, które zadało się samemu i to dawno temu może być bezcelowe (bo kogo to już obchodzi), a nawet uznane za nieodpowiednie zw względu na netykietę jako trollowska archeologia (na wielu forach zwalcza się takie odkopywanie wątków).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Surowi jesteście panowie.

Raczej nie ...
Po prostu koledzy słusznie napisali o meteorach przelatujacych przez fora - często na zasadzie "założyć kilka wątków, najlepiach na różnych forach i nie wysilać się nawet na skorzystanie z wyszukiwarki (chodzi o naprawdę trywialne pytania, na które w ciagu minuty można znaleźć w sieci gotową odpowiedź)

Cytat

Wiele osób, które przychodzi na forum nie ma pojęcia o sprzęcie. Wiedzą jaką słuchają muzykę i jak duże mają pomieszczenie...

... i często o tym nie napiszą, ograniczając się do suchych pytań - bez informacji czego tak naprawde szukają i czego oczekują.

Cytat

Jeśli mieszka się w dużym mieście lub koło takiego to można jeszcze liczyć, że będzie w pobliżu wielu wystawiających na aukcjach i z wszystkimi da się umówić na odsłuchy. Gorzej jak ktoś mieszka w jakiejś dziurze ...

To warto w takiej sytuacji napisać coś o tym (czyli miejsce zamieszkania) w informacji o sobie.
Zobacz jako mało osób które są od niedawna na Forum nie daje tej informacji!

Cytat

Co może być warta wtedy opinia takiego człowieka? Przecież będzie ona wyglądała mniej więcej tak: "no super, gra to lepiej niż głośniczki komputerowe podłączone do laptopa, na których słuchałem ostatnie pare lat empetrójki".

Jak się człowiek przyłoży do tego, co pisze - to nawet żółtodziub może coś konkretnego wnieść w taki wątek! Trzeba tylko chcieć - i skorzystać z edytora teskstu, by poprawic błędy icon_wink.gif

Cytat

dawanie odpowiedzi na forum na pytanie, które zadało się samemu i to dawno temu może być bezcelowe (bo kogo to już obchodzi), a nawet uznane za nieodpowiednie zw względu na netykietę jako trollowska archeologia (na wielu forach zwalcza się takie odkopywanie wątków).

Tutaj też się zwalcza - pod warunkiem, że nic nie wnosi... (takie pisanie o niczym)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się wypowiadacie, skoro "ręce opadają"? Nawet nie pamiętacie, co robiliście, jak mieliście 13 lat i teraz wyśmiewacie się z tego, co robią inni. Mało jest ludzi w moim wieku, którzy tak zainteresowali się AUDIO. Ktoś chce się czegoś nauczyć, a wy umiecie tylko wykazać się swoją "rozległą" wiedzą w języku nie do zrozumienia dla takiego młodego człowieka, jak ja oraz wypomnieć każdy krok nowego użytkownika tego forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy miałem naście lat to ja słuchałem muzy z trawiaty stereo z jakimś dziwnym gramofonen eh ... I ze swoja sasiadka Iwon? straciłem dziewictwo dokładnie : 27 lat temu za trzy miechy był moj czas nigdy tego nie zapomne ?????????????? a wszystko przy muzyce z oyca stereo + pusta chata ONA I JA AAAAAAA
I co kopara opada !!!??? takie były czasy ... Oh w jarocinie ... i w kilku studiach nagraniowych i w londyńskim metrze i w nowym yorku... ty dzieciaku wiesz ze piszesz ze siedzisz miedzy dorosłymi????? że my żyjemy że jesteśmy prawdziwi i niejednokrotnie w wieku twojego starego!!!!! masz ty 13 lat moj syn ma 22 i juz ma lepszy sprzet odemnie ale nie rozpisywać sie hehe napisz na facebook-u o swoich przygodach ze stereo moze za kochasz sie czy co tam przestan pisac tutaj bo zmianie FORUM hehe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odniesieniu do przedostatniego postu.
Makaveli jak widzę z racji wieku trochę brak Ci cierpliwości. Fakt, że niektórzy koledzy może troszkę zbyt ostro Cię potraktowali ale nie zaznaczyłeś na początku ile masz lat, tylko wtrąciłeś to w którymś z kolei wątku gdzie sam to ledwo wyparzyłem. Nikt z nikogo się nie wyśmiewa (może poza nielicznymi niechlubnymi wyjątkami) i nikt nie jest jasnowidzem ,żeby wiedział ile lat ma forumowicz jeśli tego dokładnie i wyraźnie nie zaznaczy, dlatego posługuje się terminologią ogólnie przyjętą. To, że zainteresowałeś się techniką audio w tak młodym wieku jest chwalebne i godne naśladowania ale nie możesz podchodzić do tego tak ambicjonalnie i kasować swoich wpisów w systemie "coś za coś" bo ktoś Ci napisał coś co Ci nie odpowiada lub stwierdzając, że temat umarł. Niestety cały wątek traci wtedy sens - najczęściej. Nie chcę abyś traktował mój wpis jako naganę ale jako radę starszego - i to dużo - kolegi, który swoją przygodę z audio zaczynał w wieku 11 lat, tylko że wtedy nie było jeszcze internetu i dostęp do takiej wiedzy w temacie audio jaki jest teraz był prawie niemożliwy. Pozostawał tylko Radioelektronik. Niestety takie to były czasy. Dlatego nie kasuj wpisów, pytaj o co chcesz i ciesz się z otrzymanych odpowiedzi ignorując te które nie satysfakcjonują Cię - jak na przykład powyższy wpis.
P.S.
Dla poprawy humoru powiem Ci, że w wieku 13 lat próbowałem reanimować mój pierwszy magnetofon MK 122 żeby nie zdechł i pozwolił mi cieszyć się muzyką wyczekaną i nagraną z radia. Pamiętam icon_mrgreen.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patiaro

Nikt nie twierdzi ,że jesteś ten zły. Absolutnie. To co napisze to być może jak napisałeś w którymś ze swoich wpisów na forum "bicie piany" ale z tego co do tej pory udało się utrzymać na tym forum i co wyróżniało je od innych o tej tematyce to kultura języka i wypowiedzi. Bez chamstwa , szyderstwa i wulgarnego języka. Absolutnie nie twierdze, że twoje wpisy są tego przykładem. Starajmy się jednak zachęcać młodych do zgłębiania tajników audio a nie zniechęcać ich wpisami typu "milutki dla dziecka" albo "wróć jak zmądrzejesz i podrośniesz" albo " nie wracaj pajacyku". Nie każdy ma od razu dziesiąt lat i dużą wiedzą w temacie. Zachęcajmy a nie odpychajmy. I nie bawmy się w to co mamy wokół siebie na co dzień - nietolerancje.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam konta na facebook`u i też ma 42 na karku ale to nie przeszkadza mi w zachowaniu kultury wypowiedzi w stosunku do 13 latka i może zwłaszcza w stosunku do kogoś w takim wieku. Swoją wiedzę też sam zdobywałem i teraz mogę się z nią podzielić a forum jest po to aby pomagać innym rozwiązywać problemy z zakresu audio. A kolega Makaveli taki miał i oczekiwał pomocy a nie nagany i szydery i wyśmiewania. A skoro nie interesują cię jego problemy to po co bierzesz udział w dyskusji? Szkoda "piany".


Myślę, że wątek można uznać za zamknięty i zakończyć dyskusję.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to proszę o zakończenie luźnych i niekoniecznie miłych uwagi !

Kolejne wpisy o uszczypliwym/złośliwym charakterze będą wy... (wywalone, usunięte idt).
I nieważne, czy jaki kolega autor ma staż oraz 13 czy 42 lata!

Ot - taka sugestia moderatora icon_wink.gif
w ramach walki o pokój na świecie ... oraz kulturę na Forum i merytoryczne wpisy icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
PS. Cooledit - dzięki !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Starajmy się jednak zachęcać młodych do zgłębiania tajników audio a nie zniechęcać ich wpisami typu.............. ..............
Nie każdy ma od razu dziesiąt lat i dużą wiedzą w temacie. Zachęcajmy a nie odpychajmy. I nie bawmy się w to co mamy wokół siebie na co dzień - nietolerancje.


Tolerować trzeba z konieczności wiele, inaczej się w obecnych czasach nie dałoby żyć. Ale to nie znaczy że mamy nie reagować.
O żadną wiedzę tu nie chodzi, tylko o sposób zachowania. Może mnie poniosło trochę i napisałem to co napisałem, ale czasem trzeba pewne rzeczy nazwać po prostu po imieniu. Ja akurat jestem czuły na punkcie cwaniactwa i bezczelności, nie trawię braku poszanowania dla innych, więc pewnie dlatego niepotrzebnie się uniosłem.

No i najlepsze - on nas będzie karał za dobrą radę jaką tu uzyskał ? o żesz ty icon_biggrin.gif






Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooledit: dzięki za zrozumienie. Naprawde jesteś spoko. Nie wątpię, że jest więcej takich na tym forum. A, i mój tato nie ma 42 lat tylko 54, myślę, że nie ma co tutaj więcej wpisywać.

Nie byłem zły za wasze odpowiedzi, tylko za ich brat. f1angel chciał mi pomóc, ale potem gdy napisałem tą opinię i zdjęcie mojego problemu zupełnie nie było reakcji. Wkurzyłem się. Myślę, że opinię będę mógł dzisiaj, albo jutro wpisać. Nie zapisałem jej icon_cool.gif icon_biggrin.gif

PS. na kolumny byłem zdecydowany. Na tym forum zarejestrowałem się, by się upewnić, że to dobry ruch.

Jak napiszę tą opinię zadam pytanie. Na razie myślę, że byłoby to bezczelne wymagać od was odpowiedzi, po tym co wam - starszych dla mnie, nie osiągalnych fizycznie i umysłowo zrobiłem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makaveli, chciałem pomóc, ale powiększyłem zdjęcie i żadnego uszkodzenia tam nie dostrzegłem. O ile dobrze zrozumiałem, to nie jest zdjęcie Twoich kolumn? Jaki to ma sens? Liczyłem, że zrobisz zdjęcia, zbliżenia tego miejsca choćby telefonem. Można było zakreślić to miejsce używając Painta. Może ja ślepy już jestem? Panowie widzieliście coś nietypowego na fotce?
A co do wkurzania się, to mnie denerwuje Twój brak inicjatywy. I jakoś nie bardzo Ci wierzę, że nie jesteś w stanie załatwić aparatu i zrobić zdjęcia.
Mnie ma na tym zależeć albo kolegom z forum, czy Tobie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Bardzo ładny filmik, widać na nim Ciebie i sprzęt. I chodziło chyba o to by zobaczyć? Bo jakoś nie bardzo rozumiem sens robienia takich filmów i umieszczenia na You Tube. I tak nikt nie usłyszy jak to brzmi. Równie dobrze można posłuchać jakiegoś koncertu, czy opery transmitowanej przez telefon. Taka moda widocznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...