Skocz do zawartości

Kolumny głośnikowe do 1600 zł.


lukasjus

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,

jest to mój pierwszy post na forum. Chciałem was, znających temat, z uchem lepszym niż moje, zapytać o wybór kolumn głośnikowych do mieszkania.

Mam amplituner PIONIER, podstawowy model i szukam do niego zestawu kolumn. Najlepiej 2 wolnostojące.

Zastanawiałem się nad TONSIL MAESTRO S, TONSIL FIESTA lub YAMAHA NS 555

Amplituner z czasem zostanie zastąpiony lepszym, więc od tych kolumn chcę zacząć budować swój cały zestaw. Wiem, że nie są to jakieś audiofilskie kolumny, lecz zależ mi na połączeniu przyzwoitej mocy z dobrym brzmieniem.

proszę was o poradę co wybrać (oczywiście jeśli macie swoje propozycję w tej kwocie z chęcią ich wysłucham)

pozdrawiam
lukasjus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomieszczeniem jest tak, że będzie się zmieniało. Na początku pokój 18 m2. nie chciałbym od razu zaszufladkować się w wymiarze pomieszczenia a potem przy planowanej zmianie na większe kombinować.

Muzyka to głównie Polski ROCK i Metal.

Dzięki za odpowiedz. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze chodziło pewnie o amplituner Pioneer - wymowa /ˌpaɪəˈnɪər/ (wolę się upewnić, bo skoro jesteś debiutantem, taka chińska firma Pionier też istnieje).
Po drugie dlaczego akurat wybrałeś te kolumny? Słuchałeś ich może, czy ktoś Ci polecił? Czy chcesz kolumny nowe czy używane? Ja proponowałbym używane, bo za te pieniądze znajdziesz o wiele lepszy sprzęt, niż wymieniony przez Ciebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nowe, gwarancja, pewnie dłuższe użytkowanie bez konieczności naprawy, ingerencji.
A dlaczego te, pisałem już że nie za bardzo się znam a te wymienione w mojej opinii są najlepsze licząc cena/moc/jakość.
Dlatego właśnie utworzyłem ten temat, jeśli znacie coś co w tej cenie jest dużo lepsze to chętnie się przyjże.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje preferencje brzmieniowe oraz wielkość pomieszczenia, zdecydowanie zwróciłbym Twoja uwagę na kolumny Wharfedale Diamond 10.5 lub Diamond 10.6 oraz Monitor Audio MR4. Bardzo dobrym rozwiązaniem są także kolumny KEF C5.
W przypadku zwiększenia budżetu na zakup kolumn, koniecznie zwróć uwagę na Tonsil Pulse.
Proponuję jednak odsłuchy, które umożliwią Ci wybór najbardziej optymalnej konfiguracji,
w przypadku pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...