Skocz do zawartości

Brzmienie - rzeczywistość, iluzja czy oszustwo!


Funkfan

Recommended Posts

Załóżmy stronnictwo ludzi nie zgadzających się na marnej jakości sprzęt audio.
Ja już od dłuższego czasu odradzam kupowanie współczesnego sprzętu audio. To na ogół świetnie wyglądające obudowy, ale niestety nie grające klocki. Pewnie wiele osób związanych z tym biznesem się zbulwersuje, ale ja nie chcę już płacić koncernom, dla których zysk jest największym dobrem. Many, many many.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie zniekształconego dźwięku jest dość trudny, tak jak trudno znaleźć nie zniekształcony dźwięk icon_wink.gif
Zacznijmy od "źródeł" - koncert. Na koncercie słuchamy muzyki zniekształconej przez 1. elektronikę używaną przez muzyków 2. realizatora dźwięku, który swoje jeszcze dokłada 3. akustyka pomieszczenia, która często, delikatnie mówiąc, odbiega od ideału.
Pierwsze dwa elementy znikają jedynie podczas koncertów orkiestrowych. Trzeci zostaje.
Płyty, których słuchamy to to samo plus jakość wykonania CD.
Jak porównam brzmienie tej samej płyty granej na cd i dvd okazuje się, że dvd daje więcej basu. Które jest bardziej naturalne ??
Jak zatem brzmi niezniekształcony dźwięk??
Myślę, że równie dobrze możemy dyskutować czy "naprawdę zielona" jest trawa czy liście dębu.
Tak czy śmak każdy zostanie ze swoimi preferencjami.
Co nie znaczy, że porozmawiać nie jest miło icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów!
a jak mają się te wasze teorie o obudowach z tym że często polecany jest sprzęt zintegrowany, jakieś mini wieże yamachy, np. pianokraft za kwoty 2-3tyś i jak to ma się do budżetowego sprzętu np yamaha as500 w zestawie z jakimiś tańszymi kolumienkami i tanim cd... wiadomo sprzęt z nazwy budżetowy czyli tani ale gra swoje ma swój świat ranking oraz nie zamożnych odbiorców którzy kupując swoje pierwsze stereo z czasem ewoluują i kończą na sprzęcie za ciężkie pieniądze z etykietką highend:-)
dźwięk stereo to nie tylko brzmienie ps. akurat to jest odczucie bardzo subiektywne ale przestrzeń tzw scena, to też wieloplanowa paleta instrumentów której słuchając z zamkniętym oczami,odnosimy wrażenie że muzycy stoją przed nami, to to magiczne uczucie bycia w centrum nagrania poczucie akustyki pomieszczenia oraz fizycznej bliskości artystów ... no i niestety w tym miejscu STOP:

IM DROŻSZY SPRZĘT TYM LEPIEJ, więc gatto chcesz mieć to swoje brzmienie plus extra dodatki o których wspomniałem to szukaj sprzętu z walizką pieniędzy a efekt piorunujący w 1000% smutne ale prawdziwe i nie będzie potrzebny żaden przyrząd pomiarowy, ino ty i twoje uszy icon_smile.gif

pozdrawiam jak zwykle b. serdecznie icon_smile.gif

Ps. no cholera mam sentyment do AS500 hehe ale np. za NADem 326 to nie tęsknię absolutnie !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
I na co te spory jak widać jak byk , że chodzi o reklamę.

i jeszcze Pan wist yhm icon_smile.gif

pozdrawiam i piszemy, że spokojnie można napisać, że chce się przedstawić fajny sprzęt opisać go własnymi słowami itd. Cała otoczka fajna, ale po linku już było wiadomo jakie jest przesłanie - ot reklama i całkiem słuszna dźwignia słusznego handlu icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...