Skocz do zawartości

Budowa kolumn na częściach z Unitry


Recommended Posts

Witam, chciałbym się zabrać w najbliższym czasie za budowę kolumny, lecz nurtuje mnie kilka pytań... Jestem w posiadaniu cześci od Unitry - czterech tonsilów GDN 20/30 (do regeneracji, ale z tym sobie poradzę) i dwóch tych niskotonowych (nie pamiętam jakie one były, ale to chyba mniej ważne), do tego posiadam jeszcze 4 oryginalne zwrotnice od wspomnianych kolumn.

Z powyższego zestawu chciałbym złożyć dwie kolumny i właśnie tutaj zaczynają się dla mnie schody... Chciałbym, żeby jedna kolumna składała się z dwóch GDN 20/30 i jednego wysokotonowego. Chciałbym, aby wydobywał się z nich porządny bass, więc czy takie głośniki nadają się do obudowy typu bass-reflex? Jeżeli się nadają i uzyskam ciekawy efekt, to jakie wymiary powinna mieć taka obudowa?

A co ze zwrotnicami? Pozostawić oryginalne podłączenie (jeden niskotonowy i jeden wysokotonowy) i pod oryginalnie podpięty GDN 20/30 podpiąć równolegle drugi?

Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję za wszelkie informację.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...