Skocz do zawartości

Magnepan - kolumny marzeń ???


patiaro

Recommended Posts

Hey icon_smile.gif
Napisałem dziwactwa, ponieważ jest to nie tylko wizualne zaprzeczenie tradycji w której kolumna głośnikowa zagra tylko wtedy dobrze, kiedy bedzie jakąś pochodną skrzyni w której jak w skrzypkach stradivariusa rezonans skrzynki pośrednio ma wpływ na dźwięk ale w przypadku tych ,,kolumienek,, jest inaczej jest totalnie inaczej !!!! a brzmią lepiej za cenę mniejszą , kilka razy niższą od kolumn heh wyższej klasy ??!!! ale to nie kasa ma znaczenie ale to co jest, istnieje przez chwilę jako dźwięk, nie wiem jak takie kolumny zagrały by z moim zestawem może uda mi sie pożyczyć od kolegi --- ale chyba długo nie ale wiem tyle ile usłyszałem i szczerze powiem to było inne od tego co do tej pory słyszałem ... dźwięk pełen naturalnej przestrzeni w pełnym zakresie ... jak czary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Magnepanów z mocną końcówką lampową (konkretnie z OMAKiem) oraz z tranzystorowym Rotelem na ok. 25m^2 i to było to icon_razz.gif
Ale jak już pisałem (i nie tylko ja) do tego typu kolumn musi być porządny piec!
Gadanie, że zagrają nawet z niezbyt mocną (tzn. średniej mocy) lampą to też przesada.

Natomiast co do hi-endu ... tam mimo wszystko trafiają zazwyczaj jednak "ciut" icon_rolleyes.gif droższe konstrukcje icon_eek.gif .
No i trzeba pamiętać o ograniczeniach na basie... i o tym, że lubią mieć dużo miejsca z tyłu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano dzięki panie roro ... tak to prawda tak się zastanawiam przecież roksan kandy k2 ma moc jak z gwiezdnych wojen (jak na tę klasę ) to może dał by radę???? poza tym wzmak który napędzał dzisiaj placki od magnepa to zupełnie inna klasa ale..... był to tranzystor i moim zdaniem to lepiej działa od lampy na tych plackach --- przyznam lamp na tym zestawie ,,głosnikowym,, nie słyszałem ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał RoRo kolumny potrzebują naprawdę porządnego wzmacniacza. Myślę, że Kandy to jednak o klasę, dwie za mało. Mimo, że w swojej kategorii cenowej to bardzo dobry wzmacniacz.
Kolumny niekoniecznie muszą być pochodną "skrzynek" by dobrze zabrzmiały. Jest takich sporo, choćby kolumny typu "odgroda".
http://www.jamo.com.pl/index.php5?theme=pr...;product_id=619
A tranzystor, czy lampa, to kwestia klasy samego wzmacniacza, jego mocy no i gustu.
Co do magnetostatów nigdy jakoś specjalnie do mnie nie przemówiły. Ale to też pewnie kwestia konfiguracji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Konstrukcje dipolowe znam choć nie słyszałem wielu poza kolumienkami kina domowego to to raczej nie icon_sad.gif zgadzam się że kandy raczej to nie ta klasa itd ale zaciągnę go pewnego dnia tak na próbę do znajomego od tak pobawić się tymi plackami heh.
A ja jestem pod wrażeniem dźwięku tych kolumienek i miałem wielkiego banana na twarzy hehe ale to grało !!!
pozdrawiam bardzo serdecznie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...