Skocz do zawartości

Wzmacniacze z zintegrowanym DAC


oktagon

Recommended Posts

W dążeniu do nieustannego "ulepszania" mojego zestawu stereo, ciągle poszukuję nowych rozwiązań.
No dobra, jestem sprzęto-maniakiem i przyznaję się do tego bez bicia.
Moje poszukiwania nie zawsze mają na celu osiągnięcie idealnego brzmienia (ale ze mnie audiofil, co nie? icon_mrgreen.gif ) .
Po prostu mam chęci do eksperymentowania. Raz jest lepiej, raz gorzej - ale na pewno inaczej icon_twisted.gif

W najbliższym czasie (6-12 miesięcy), chciałbym kupić zestaw składający się z 1 klocka (ideał) lub max. 2 klocków, które zapewniłyby mi odtwarzanie muzyki wyłącznie z twardego dysku (komputer / NAS).
W zasadzie, to cel już osiągnąłem, ale mam pewien niedosyt. Chciałbym, aby wszystkie elementy mojego zestawu mieściły się w tym samym przedziale jakościowo/cenowym. No i jeszcze estetyka - to co mam obecnie, to wzmacniacz o standardowych rozmiarach i malutki DAC. Ni w P ni w oko.

W wolnych chwilach przeglądam nowości różnych producentów sprzętu audio, ale jak do tej pory nie znajduję ani dużego wyboru, ani tak do końca satysfakcjonujących rozwiązań.
Na chwilę obecną moje oko zwróciło się w stronę następujących produktów:
- zestaw Audiolab 8200DQ plus końcówka mocy Audiolab 8200P
- Cyrus 8 QX DAC - to noawa linia produktów lub po staremu Cyrus 8XPd / 8XP d QX
- Naim Supernait (cena raczej poza moim zasięgiem)
- Advance Acoustic MAX-450, wieka niewiadoma

I co mi zostało? Chyba cierpliwość. Naprawdę dużo może się zmienić w ciągu najbliższych 6-12 miesięcy.
A może ktoś coś wie i może rzucić światło na kierunek moich dalszych poszukiwań?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze inne, starsze wersje Advance Acoustic ...

Jeszcze kwestia samych pełnowymiarowych DACów - to mamy jeszcze np. 2 modele Xindaka i jest też Advance Acoustic icon_smile.gif

Czy szukasz sprzętu z obsługą sieci (jak to jest w nowoczesnych amplitunerach kd) czy w razie czego wystarczy sam DAC?

Pozdrawiam
PS. Podejrzewam, że jak zaczniesz napoczynać Cyrusa o szybko nie skończysz (czyli krótko mówiąc: wsiąkniesz, wpadniesz ,wdepniesz itd icon_lol.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...