Skocz do zawartości

Denon DF 107


kawo

Recommended Posts

Witam melomanów i audiofilów:)
Chciałbym zasięgnąć waszej opinii o tym zestawie. Poszukuję czegoś niedrogiego do kilkunastometrowego pokoju. Jak to zdaje egzamin? Oczywiście naczytałem się o różnych zestawach, ale póki co wolę tę miniwieżę, a ewentulanie później wstawię ją do sypialni i zacznę kompletować coś większego. W tej chwili nawet nie zabradzo mnie stać na większy zestaw. Poza tym potrzebuję też w zestawie od razu tunera.
Aha czy kolumny z tego zestawu potrzebują do "życia" jakichś podstawek? Czy można je ustawić bezpśrednio na meblach?

Czy ktoś z was wymieniał kalbe głosnikowe w tym zestawi i ew. na jakie, bo czytałem, że te oryginalne nie są za rewelacyjne. Zmiana podobno redukuje hehe (co za terminologia do niedawna mi nieznana...icon_smile.gificon_smile.gif "efekt koca..."

Pozdr. i dziękuję z góry za wyrozumiałość.

PS. słucham w zasadzie wszystkiego, ale wiem, że słuchając muzy na lepszym sprzęcie i gust, i smak muzyczny się wyrabia się wyrabia:), bo więcej słychaćicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest całkiem, jeśli chcesz koniecznie nowy sprzęt to nie ma zbyt wielkiej konkurencji. Ewentualnie sprawdź Yamahę PianoCraft.

Kable warto wymienić, na początek na jakieś zwykłe np. Profigold 2x2,5mm. Później możesz zastosować coś lepszego, ale to już bardzo indywidualna kwestia, ciężko coś konkretnego polecić.
Podstawki też by się przydały, na allegro bez problemu wyrwiesz coś za 150-200zł. Muszą być solidne, stabilne, w sumie ich masa to kluczowa sprawa, warto je ustawić na kolcach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:) A interconect warto też zmienić? Bo słyszałem, że ten standardowy jest słaby. Jak sądzicie jaki można zakupić na podmianę? Czy to też ma duże znaczenie przy odsłuchu w ten deseń, że może zmieniać barwę dziwęku? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wszystko może, ale tu sprawa jest identyczna jak w przypadku kabli głośnikowych. Kup najpierw "solidnego" Profigolda, na samym początku nie ma co kombinować.




Panie i Panowie! Otóz mam już swojego df- 107 i stwierdzam, że dla mnie to naprawdę dobry sprzęt co jednocześnie wskazuje, że jeszcze nie ma wyrobionego ucha. Te monitorki oryginalne grają dla mnie bardzo dobrze, ale ja nie miałem możliwości porównania tego z audio z prawdziwego zdarzenia. Z ciekawości wezmę i wymienię te kable skoro mówicie, że to zmienia dośc mocno brzmienie. Zobaczymy. Sprzęt jak za mini wcale nie tani, ale wydaje się, że warto swoejej ceny i nie ma go nawet co porównywać do tych tanich plastykówek za 400-500 złicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable, które masz w zestawie to pewnie jakieś najtańsze z możliwych przekroju 0,5mm, może 1mm. Jak kupisz coś niby taniego, ale o większym przekroju i prawdopodobnie z "lepszą" miedzią w środku to dźwięk się powinien właśnie trochę odmulić (z naciskiem na trochę). Czytając fora audiofilskie trzeba brać poprawkę na punkt odniesienia, co dla jednego będzie diametralnie innym, dla drugiego nie będzie robiło różnicy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam wszystkich! Pierwszy raz na forum tutaj. Sytuacja mnie jednak zmusiła do szukania pomocy. Miesiąc temu zakupiłem owego Denona wersja silver/wiśnia i .. mam problem.

Po odsłuchu kilkunastu płyt CD z różnym gatunkiem muzyki, nawet po wymianie okablowania (głośniki, RCA) dźwięk wydobywający się ze sprzętu za blisko 2500 zł jest boleśnie płytki, płaski, bez głębi, czystości, przestrzeni, ze słabiutkimi basami!
Na słuchawkach Sennheiser HD558 jest lepiej wyraźnie, acz dźwięk nadal nie ma zbyt wielkiej przestrzeni, jest wciąż taki, jakby wydobywał się poprzez "pierzynkę" jak ktoś, gdzieś określił. Przytłumiony.

Zabrałem amplituner do znajomego, podłączyłem do głośników z jego 8 letniej, plastikowej "wieży" Philipsa i efekt był ten sam. Za to jego wiekowy i dość odpustowy w porównaniu sprzęt niestety gra o 2-3 klasy piękniej..! Po wielu opiniach ludzi na forach szczerze zachwyconych tym zestawem Denona, stwierdzam że coś jest mocno nie tak z moim egzemplarzem.. Nic nie wygląda na uszkodzone. Nie ma jednak przyjemności żadnej ze słuchania czegokolwiek, ani radości, pozostała jeno pustka w portfelu. icon_smile.gif A także frustracja oraz rozczarowanie. Jak napisałem wcześniej, nie wierzę iż "ten typ tak ma", sam też nie jestem ultra audiofilem, zwyczajnie tego Denona chyba cosik uwiera i dławi.

Czy spotkał się ktoś może z podobnym problemem? Pytam najpierw w nadziei, że nie będę go musiał wysyłać do serwisu..

Pozdrawiam,
vattghern76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vattghern76, może jest tak jak pisze Pacio94. A może po prostu masz spore wymagania brzmieniowe i taka powiedzmy sobie szczerze Lo-fi wieżyczka Denona po prostu nie spełnia Twoich oczekiwań.
Być może kolumny są niezbyt dobrej jakości. Mieszkasz w Opolu. Sprawdź w ogłoszeniach i na Allegro, kto sprzedaje jakieś lepsze monitory w Twojej okolicy i umów się na odsłuch, pojedź ze swoim sprzętem. Przekonasz się, czy to wina kolumn, czy też całego zestawu.
A może faktycznie ten Denon to lipa i trzeba go sprzedać.
Piszę o tym nie po raz pierwszy ostatnio, ale kupiłem dla kolegi taki oto zestaw:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2299125746
http://allegro.pl/wzmacniacz-finearts-by-g...2298707986.html
http://allegro.pl/show_item.php?item=2343505830
Może to i nie najpiękniejszy system (wzrokowo, choć wyłączam z tego kolumny; są piękne a kto twierdzi inaczej ten kiep icon_wink.gif ), ale gra tak, że ja mimo iż mam dość wysokie wymagania pod względem brzmienia, słucham tego zestawu od kilku już dni z wielką przyjemnością i wiem, że gdybym musiał, to "przesiadł" bym się na niego bez większego bólu. Sam jestem zaszokowany jakością i muzykalnością tego zestawu. CD, to dość niski w ofercie, ale solidny, "analogowo" brzmiący odtwarzacz. Wzmacniacz o dobrej dynamice, mocnych niskich tonach, pełnej lekko ocieplonej średnicy i dobrej jakości wyrazistych ale nie wyostrzonych wysokich. Kolumny z racji konstrukcji, czyli obudowy zamkniętej mają dość delikatne ale za to jakościowo dobre, szybkie i zróżnicowane niskie tony (jak dla mnie mogą być). Ale za to średnica i wysokie tony są na bardzo wysokim poziomie. Dobra rozdzielczość. Świetna scena, przestrzenność. Są delikatnie rozjaśnione, ale nie ostre. Dużo pokazują a przy tym są bardzo "muzykalne". I zaznaczam, że nic tu nie reklamuję, bo tego nie sprzedaję.
Kabelki, to interkonekt (mój pierwszy audiofilski icon_biggrin.gif) Monster Cable Interlink 400 a głośnikowe (mezalians, ale nie mam innych do sprawdzenia) Straight Wire Rhapsody S bi-wire.
Jak łatwo policzyć za zestaw (pomijając kable) zapłaciłem razem z wysyłką 440zł.50gr. W tej chwili słucham mojego najnowszego odkrycia, czyli Sophie Zelmani. Jestem jak masełko rozpływające się na gorącej patelni. Wnioski powinny nasunąć się same, czyli mądrej głowie dość po słowie a głupiemu pałką nie wytłumaczysz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za szybki odzew i porady!

Pokoik wielki nie jest, ok 20m2 i raczej jest normalnie umeblowany. Ale faktycznie to chyba nie to, gdyż u kolegi gra podobnie. Jego sprzęt to plastikowa jednosegmentowa "wieża" starego typu, którą zakupił był używaną za 200zł. Stąd mój ból.. icon_smile.gif No ale niech mu gra jak najlepiej. Nie o to chodzi.

Problemem małym może być posłuchanie podobnego egzemplarza w sklepie. W Opolu jest kilka marketów i parę sklepów z lepszym audio ale akurat tego Denona nigdzie nie znalazłem, więc bazując na opiniach pl i zagramanicznych wziąłem i zakupiłem przez sklep w necie.

Zapewne warto by było to odsłuchać wcześniej... Z 2 strony odsłuchać mogę model dobry, a w pudle dostane nowy a grający właśnie tak.. czyli beznamiętnie!
Nie wydaje mi się też iż to moje subiektywne odczucie - czyli że mam zadatki na audiofila - gdyż ubogość dźwięku zauważyło od razu kilka osób.

Liczyłem na okablowanie, ale te owszem poprawiło co nieco wsio, ale tak do 10% max. Wybiorę się jeszcze do kumpla tym razem z głośniczkami. A potem do sklepu audio i spróbuje podpiąć to pod jakieś dobre kolumny. Może coś więcej się uda wymacać.

Ale chyba to otrze się o serwis. Co jest ok, tyle że obawiam się że tam nic nie stwierdzą a nawet powiedzą iż ten typ tak właśnie ma.. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...