Skocz do zawartości

Jaki projektor HD


mish mash

Recommended Posts

Znalazlem na necie bardzo tanie, nowe projektory Optoma. Jeden to Ds 329 a drugi Es 551.
Czy mial ktos mozliwosc przetestowania ich? Kosztuja zaledwie €350 i sa na gwarancji.

Zainteresowalem sie tez Benq Ms 500 i Benq Mp 624

Lub LG Hx 300g - LED

Projektor bylby wyswietlany na ekranie powyzej 100" w odleglosci okolo 4m w jasnym ale przyciemnianym zaluzjami pokoju.

Jakbyscie mieli wybrac to ktory z nich??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał LG Hx 300g (http://pclab.pl/art42392.html), widziałem go w akcji, LG chwali go jako najjaśniejszy na świecie projektor LED i nie bez powodu, dobrą robotę zrobili.

ale wracając do naświetlenia, tutaj nie ma bata, projektory słabo sobie radzą w oświetlonym pomieszczeniu, więc od jakości zależy najwięcej to jak bardzo możesz wyciemnić salę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sporo ostatnio czytam na temat projektorów.Z tym że jestem bardziej nastawiony na PJ LED.
I tak moje poszukiwania w Google i opinie po forach. Wskazują że moja nominacja do mojego projektora wypada na dwa modele.
Są nimi ACER K330 i Optoma ML500
A na pewno nie wymienione przez ciebie. Może jedynie LG (ale też nie) . Dlaczego.
Otóż:
OPTOMA DS 329 - Natywna rozdzielczość SVGA 800 x 600 6000 h żywotności lampy. cena lampy: 727,90 zł Moc lampy: 180 Wat
Optoma ES551 - Natywna rozdzielczość SVGA 800 x 600 6000 h żywotności lampy. cena lampy: 765,43 zł Pobór mocy w trybie jasnym: 233 W
BenQ MS500H - Natywna rozdzielczość SVGA 800 x 600 6000 h żywotności lampy. cena lampy: 677,34 zł Moc lampy 190 W
BenQ MP624 - Rozdzielczość: XGA 1024 x 768 3000 h żywotności lampy. cena lampy: 503,30 zł 200W
Rzeczywisty współczynnik proporcji obrazu: 4:3
Moimi faworytami dlatego zostali wymienione.Bo obydwa mają:

Technologia LED o żywotności do 20.000 h -- ot to właśnie mi chodzi
Rozdzielczość natywna WXGA 1280 x 800 -- ot to właśnie mi chodzi
Jasność 500 Ansi Lumen -- ot to właśnie mi chodzi
HD ready -- ot to właśnie mi chodzi . wolał bym pełne hd ale nie ma.
3D ready -- ot to właśnie mi chodzi . ale do tego trzeba jeszcze mieć gadżety.Więc zostaje tylko możliwość że ta opcja jest.

Teraz dlaczego nie LG Hx 300g.

Przede wszystkim Jasność 300 Lumen (choć niektóre źródła mówią o 270)
Chyba lepszym wyborem tej firmy były by:
LG HW300G
LG HW300Y

No i z testów wynika że wszystkie LG wyświetlają koła jako jajka

Jest jeszcze nadzieja ale raczej nie dla mnie, bo wyjdzie jesienią w wrześniu nowy model LG HW600G LED 1280x800 600 Lumens
600 lumenów to może być dobre . Ale ja spieszę się na Euro 2012.

pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.
Tylko nie wiem co mi z tej zywotnosci lamp jak i co 3-4 lata wiekszosc ludzi wymienia projektory poniewaz technologia sie zmienia i tanieje a przez ten okres czasu zuzywaja max 80% lampy! Pozatym te ktore podalem sa za smieszna cene 350 euro za nowy na gwarancji ! icon_smile.gif pewnie jakbym zaszalal to bym kupil sobie taki za 2000 euro , z tym ze ja potrzebuje projektor na euro a na codzien uzywam plazme 42' panasonica 3D.
Jezeli potrzebujesz projektor na Euro, jako ze wiekszosc meczy bedzie odbywala sie jeszcze gdy jest jasno to pomysl o jasniejszym projektorze niz 600 lumensow! chyba ze zrobisz z pokoju bunkier icon_smile.gif Podobno te ktore maja kontrast powyzej 10 000 :1 nadrabiaja slaba moc lampy - ale i tak do lekko oswietlonego pomieszczenia min 1200 lumensow
Powiem tak, kupilem optoma es551 za 350 euro przy parametrach 2800 lumensow i kontrascie 5000:1 !! ten projektor zostal stworzony do prezentacji ale calkiem nie najgorzej spisuje sie przy wyswietlaniu filmow, meczy i kreskowek mojego syna icon_smile.gif wiadomo ze ma duzo minusow takich jak brak zoom'u optycznego kiepska czern czy brak plynnosci obrazu. Ale za 350 euro mozna spodziewac sie cudow?? icon_smile.gif Jak narazie jestem zadowolony z niego wiec jezeli ktos potrzebuje tani duzy format na Euro 2012 to polecam.

Pozdrawiam icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ja bym wybrał LG Hx 300g (http://pclab.pl/art42392.html), widziałem go w akcji, LG chwali go jako najjaśniejszy na świecie projektor LED i nie bez powodu, dobrą robotę zrobili.

ale wracając do naświetlenia, tutaj nie ma bata, projektory słabo sobie radzą w oświetlonym pomieszczeniu, więc od jakości zależy najwięcej to jak bardzo możesz wyciemnić salę



O co chodzi z tym niskim wspolczynnikiem lumensow w technologi LED? nie zabardzo rozumiem jak 270 lumensow moze dawac duzo swiatla. moj DLP osiaga 2800 lumensow %^&*% jak to sie przeklada na rzeczywistosc?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powiem tak, kupilem optoma es551 za 350 euro przy parametrach 2800 lumensow i kontrascie 5000:1 !! ten projektor zostal stworzony do prezentacji ale calkiem nie najgorzej spisuje sie przy wyswietlaniu filmow, meczy i kreskowek mojego syna icon_smile.gif wiadomo ze ma duzo minusow takich jak brak zoom'u optycznego kiepska czern czy brak plynnosci obrazu. Ale za 350 euro mozna spodziewac sie cudow?? icon_smile.gif Jak narazie jestem zadowolony z niego wiec jezeli ktos potrzebuje tani duzy format na Euro 2012 to polecam.


Oczywiscie zapomnialem dodac ze ten projektor NIE jest HD oczywiscie, ale za ta cene i tak warto icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
nie 270 tylko 300 to ansi lumen, to nie ta sama jednostka, jest jakieś zamieszanie w tym, czytałem trochę na formach zagranicznych bo na polskich nic sensownego nie znalazłem. ANSI lumen to nie lumen.

Podsuwam pomysł kupna tego lg bo ma ciekawe właściwości, np poprawę jakości wyświetlanych kolorów, jest w nim kilka technik odpowiedzialnych za tom.in.: system Twin XD Engine (korekcja barw), moduł Advanced Color Engine (nasycenie kolorów) oraz funkcja Edge Enhancer (wyostrzanie krawędzi). A co najwazniejsze takie lampy led mają mega czas użytkowania do 30 000h i pożerają o wiele mniej energii, poza tym ten lg wygrał z BenQ Joybee GP1.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...