Skocz do zawartości

jakie okblowanie do yamahy pianocraft mcr840


Recommended Posts

ja zacząłęm od Klotza o przekroju 4mmm, banany Profigold i gra to zupełnie dobrze lecz nie mam porównania z innymi droższymi tylko tanimi 1 mm jak dojde do innego poziomu audiofilskiego sprzętu to kupie coś lepszego, teraz jest dobrze jak jest. W stosunku do tych 1mmm Klotz grają bardziej dynamiczniej i bas jest mocniejszy bardziej sprężysty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie masz za wiele kasy.
Istotną sprawą jest długość tego kabla, ale zmierz na tyle abyś mógł podłączyc dwie cześci (wzmak + dvd/cd w Twoim przypadku chyba tak?) jak stojąobok siebie oddalone o 5-7 cm.
Kable głośnikowe - kwestia jak asz rostawione kolumienki. Na ten temat jest kilka postów.
Nie spodziewaj się po kablach diametralnych zmian bo się przelizysz.
Kabli jest cała masa, miałem klotze ale zdecydowanie przesiadłem się na produkty polskiej firmy Audionova
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz rozstawić kolumny na 3m, to nie możesz kupić 2x1.5m, bo kable będą napięte jak lina kolejki linowej.
Szkoda, że nie napisałeś więcej o swoich preferencjach muzycznych (czyli jakiej muzyki słuchasz) i brzmieniowych (czyli jakie chcesz osiągnąć a raczej jak skorygować brzmienie; w stronę miękkości, muzykalności, wypełnienia średnicy, czy brzmienia jaśniejszego, ostrzejszego, bardziej selektywnego itp... .)
Sądzę, że jeśli chodzi o kable, to szczególnie tu (bo wiadomo, że raczej dobre, nie zepsute) warto rozejrzeć się za czymś z drugiej ręki.
Co Ty na to?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu? Jak nowy, to pewnie kilkadziesiąt, może sto kilkadziesiąt godzin. Nie wiem, tak mniej więcej standardowo.
A co do kabli i brzmienia, to mi nie odpowiedziałeś. Jak mam (albo ktoś inny tu na forum) Ci poradzić, to muszę wiedzieć co?
Jakby co odpowiem jutro, bo właśnie wyjeżdżam na grilla do znajomych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrzewanie głównie polega na nabraniu elastyczności przez zawieszenia głośników, więc to trochę kłóci się z ideą cichego słuchania icon_smile.gif
można zerknąć co jest nagrane na płytach wygrzewających (nie żebym je polecał, bo dla mnie to śmieszne), dużo utworków lub nawet sam sygnał z niskim basem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dwa przewody glosnikowe po 1.5 m oraz interkonekt 30 cm max 300zl razem

Jak kupisz bardzo krótki IC to w razie czego będziesz miał problem, jak go wykorzystać w innym systemie.
No ale dzięki temu masz szansę kupić taki kabel (używany-firmowy) za bardzo rozsądne pieniądze.

Bardziej praktyczne są kable 50cm (choć to i tak jest bardzo krótki kabel).

Co do głośnikowych z dobrym basem - niezłym wyjściem będą używane kable firmy Monster, np. Z1.
Natomiast tanie, nowe kable głośnikowe po 10zł za metr niekoniecznie moga coś wznieść do Twojego systemu.

Co do Klotza to zdania są podzielone... Jest pewnie trochę lepszy od tych najtańszych, ale optymistyczne komentarze przytoczone na aukcjach Allegro to trochę przesada.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...