Skocz do zawartości

Gramofon + słuchawki


Recommended Posts

Witam,

Wybieram swój pierwszy gramofon, przy czym sytuacja jest o tyle nietypowa, iż narazie odsłuch będzie 100% przez słuchawki. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż inni domownicy nie tolerują tego czego słucham (m.in elektoaukustyka, noise ogólnie sporo piskliwych wysokich tonów czy ścian hałasu) a rzadko jestem sam. Ponadto wolałbym przeznaczyć założony budżet (3000 pln) na lepszej klasy gramofon/wkładkę niż dzielić go na gramofon, kolumny itd

Pytanie co potrzebuję (oprócz gramofonu) do złożenia takiego stanowiska odsłuchowego - preamp + wzmacniacz słuchawkowy czy przekombinowałem ?

Przedwzmaczniacz osobny (niewbudowany w grafomon) gdyż wychodzę z założenia że taki układ jest bardziej rozwojowy.

np
http://www.voice.com.pl/pro-ject-headbox.html +
http://www.voice.com.pl/pro-ject-phonobox.html

Gramofony jakie na tą chwilę rozważam to :

http://www.voice.com.pl/pro-ject-1xpression.html + wkładka Ortofon 2M-RED
http://rega.this.pl/gramofony/Gramofon_Rega_RP3.html

Tu kolejne pytanie o ewentualny wybór innej wkładki startowej biorąc pod uwagę charakter muzyki, jakiej słucham.

z góry dzięki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie można powiedzieć, że dobrze kombinujesz icon_wink.gif

Sprawdź sobie jeszcze przedwzmacniacze Cambridge Audio i poszukaj konstrukcji DIY jeśli chodzi o wzmaki słuchawkowe np. Holdegron.
Co do konkretów to zakładając, że nie masz nic ciężko jest Ci polecić konkretnie. Uratować może Cię tylko odsłuch i bezpośrednie porównania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z wzmacniaczem słuchawkowym Holdegrona jest bardzo dobry. Jest kilka modeli do wyboru ...i parę osób zadowolonych z zakupu Holdegronów, m.in. z naszego Forum.
Zresztą konstruktor ogłaszał się niedawno w rubryce SPRZEDAM naszego Forum.

Warto poszukać używanych preampów gramofonowych - jeśli chcesz mocno wejść w gramofony, to kup od razu wyższy model zamiast podstawowego. Zresztą podobnie odnosi się to też do gramofonów (ale musi być to zadbany egzemplarz, a nie jakieś wykopalisko...) oraz do wzmacniaczy słuchawkowych - ale znaleźć używanego Holdegrona to ciężka sprawa (przez ostatnie 2 lata widziałem 1, może 2 sztuki...).

Co do preampu gramofonowego - jeśli jesteś zainteresowany zakupem rzeczywiście wysokiego modelu za rozsądną cenę (ledwo wygrzany, w idealnym stanie, używany przez maniaka gramofononów) to pisz do mnie na PW, podam Ci namiary kolegi z Forum.
Kwota niestety wyższa niż ProJect, ale też zdecydowanie wyższa klasa preampu...

Pzdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za sugestie. Opis i opinie na temat tego wzmiacniacza słuchawkowego DIY brzmią bardzo obiecująco.

Tak trochę z innej beczki, jaka ścieżka wyboru gramofonu ma większy sens na początek:
- lepszy model gramofonu bazowa wkładka
- gorszy model - lepsza wkładka

?
Pozdrawiam
Grzesiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję wyższy model gramofonu i tańszą wkładkę:
masz wtedy spore pole manewru, w ramach wolnych środków przechodzisz na wyższą wkładkę - a starą masz do porównań i odsłuchów gorszych płyt (porysowanych ...).
Po prostu łatwiej zmienić wkładkę niż cały gramofon (choćby kwestia wysyki).

Co prawda wygląda to od dłuższego czasu trochę inaczej icon_cool.gif - bo zamiast wymieniać wkładkę odpalam inny gramofon, ale sens jest taki sam.

Ale opinie Kolegów z Forum na ten temat mogą być różne...

Zakładam, że dopuszczasz możliwość zakupu używanego sprzętu?

Pozdrawiam
PS. Wieczorem napiszę więcej - piękna pogoda wygania człeka od komputera ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zakładam, że dopuszczasz możliwość zakupu używanego sprzętu?



Dopuszczam, ale nie jest to ścieżka przeze mnie preferowana z racji niedostatecznej wiedzy w temacie i tym samym możliwości zweryfikowania zgodności kupionego sprzętu z opisem i jego jakości.

Pozdrawiam
Grzesiek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...