Skocz do zawartości

Recommended Posts

Otoz kilka dni temu zlecilem wykonanie recablingu Cal! Zakupilem 3.5m Canare star quad 4E6S oraz mini jacka reutrika.
Niestety po zmianie kabla dzwiek sie znaczaco pogorszyl. Niskie tony ulegly znacznej poprawie ale srednie i wysokie pogorszyly sie , na niektorych utworach wrecz slysze cichutkie trzaski.I teraz pytanie do znawcow .... czy jest mozliwe ze recabling zostal zrobiony zle, i dlatego wysokie tony sa gorsze? Sam juz nie wiem co o tym sadzic.Prosze o porade.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zastanawiam się na ile takie opinie są obiektywne... mam wrażenie, że większość tych odczuć siedzi w Twojej głowie, te trzaski to już naprawdę lekkie przegięcie.
Chyba, że ktoś źle zalutował kabel do przetwornika i po prostu strzela, bo nie styka dobrze. Innych opcji nie ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sam juz nie wiem, amator to nie byl poniewaz przerabia seryjnie sluchawki. Byc moze po wygrzaniu sie troche to zmieni albo po prostu przy tak fantastycznym kablu teraz slysze wiecej szczegolow, razem ze zle zripwanymi/slabo zripowanymi utworami icon_wink.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wątpliwości co do rip'ów to radziłbym od tego zacząć. Exact Audio Copy, "audiofilskie" ustawienia, ewentualnie kompresja do FLAC i dopiero testy słuchawek. Poza tym jeszcze kwestia softu do odtwarzania... osobiście polecam foobar'a. Można kombinować z ASIO itd. komputer daje aż za dużo możliwości icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Moja kolekcja opiera sie tylko o flac.Oczywiscie wszystko leci poprzez foobara, jest sens bawic sie w ASIO przy zintegrowanej karcie laptopowej?

Pozdrawiam. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Tak.Zaznacze od razu, ze przy orginalnym kablu graly ladnie i czysto. Chyba zle zrobilem decydujac sie na zmiane kabla.:/

Pozdrawiam. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zwyczajnie pierwszy kabel był na tyle kablem mułowatym, że za wiele nie słyszałeś, a ten po zmianie, hm stał sie kablem dokładniejszym i nagle słychać trzaski i takie tam - to moja taka dywagacja.

Inna sprawa - nie oczekujmy jakiś spektakularnych zmian po wymianie kabla w słuchawkach.
Kolejna sprawa karta dźwiękowa i jej totalna kiepskie wyjście słuchawkowe - do póki nie podłączysz do wzmacniacza słuchawkowego nie ma o czym mówić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie kabla calkiem mozliwe, ten orginalny w cal! jest dosyc kiepski.Po zmianie kabla nie oczekiwalem znacznej poprawy dzwieku, raczej chodzilo mi o dlugosc i grubosc kabla .... mialem nadzieje , ze dzwiek nie ulegnie pogorszeniu, no ale coz zobaczymy jak sie to rozwinie albo zwinie icon_wink.gif0) Dzieki za Wasze zdanie.

Pozdrawiam.

A wiec male sprostowanie.Po wygrzaniu sluchawki maja nowe serce, graja pieknie i czysto ... sa bardziej synamiczne i dziek baaardzo cieszy ucho icon_wink.gif
Warto bylo zmienic kabel.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...