Skocz do zawartości

gramofon Pro-Ject II z prawie nową wkładką LinnK9


Recommended Posts

Witam!!!
Mam okazję nabyć w/w gramofon za baaaardzo niewielkie pieniądze nie wiele wiem o gramofonach ostatni raz to jakieś 20 lat temu pełny kontakt heh ... niedaleko miejsca gdzie mieszkam jest sklep z vinylami i właściwie moja dziewczyna kocha ten rodzaj słuchania muzyki. Był by to prezent za nie wielkie pieniądze. Mój znajomy chce sprzedać więc mam sto procent gwarancji, że będzie wszystko ok icon_smile.gif
Proszę o podpowiedź czy to jest dobre a może kupić coś lepszego .... alb może nie kupować gramofonu !!!!! ????

pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamierzasz słuchać winyli, gramofon jest "za baaaardzo niewielkie pieniądze", a przede wszystkim z pewnego źródła to bym się nie zastanawiał tylko brał.
Samego Pro-Ject II nie znam ale myślę, że firma jest wystarczająco dobra, żeby badziewia nie robić, a z mojego doświadczenia wynika, że głównie wkładka decyduje o dźwięku. Kabelki w gramofonie mają co najmniej nie przeszkadzać brzmieniu i tu myślę, że Pro-Ject raczej o to dba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Proszę o podpowiedź czy to jest dobre a może kupić coś lepszego .... alb może nie kupować gramofonu !!!!! ????


Brać czym prędzej!!!
To dobry gramofon na początek (w końcu nazwa "Debut" o czymś świadczy).
Nie powinien być specjalnie stary - o ile pamiętam, pojawił się na przełomie millenium i od razu miał dobre notowania jako fajny sprzęt na początek przygody z winylami. Tym bardziej, że bierzesz od znajomego i masz prawie nową wkładkę - a jak poleci igła (taaaa - po 500 czy 1000 godzinach grania), to możesz samą igłę wymienić (to tak jak z używanym samochodem z pewnych rąk - wiesz, co kupujesz i masz małą szansę na "wtopę").
Jest to prosty model - czyli wg niektórych Kolegów z Forum tym lepiej, bo mniej rzeczy do psucia się icon_mrgreen.gif

No i od razu dodatkowa informacja - da się to tuningować (wymiana kabli, ramienia itp) ale raczej nie warto (bedzie bolało finansowo - szczególnie na Wyspach....), bo jak już będzie za słaby na Twoje potrzeby to lepiej kupić wyższy model.
Poniżej masz link do danych technicznych tej wkładki
http://www.vinylengine.com/library/linn/k9.shtml

Dużym plusem jest to, że masz od ręki firmowy produkt - czyli weekend z płytą analogową!

A jak Cię mocniej weźmie miłość do czarnych naleśników to na spokojnie popatrzysz co jest ciekawego i nie musisz się gorączkować, że chciałbyś a nie ma nic ciekawego icon_mrgreen.gif No i argument finansowy (po ostatnich zakupach) też jest ważny.

Pozdrawiam
PS. Podejrzewam, że będzie Cię kosztował tyle, co sama wkładka Linna icon_lol.gif
A za rok kolejna okazja - i wtedy już wyższy model na prezent icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Hm po burzliwej rozmowie z kobitom stanęło na tym że : ok chcemy gramofon ale, jak powiedziała: starego grata nie kupimy hm... nie lubi gościa od którego miałem kupić, pijemy czasem razewm hehe... więc stanęło że kupimy nowszy albo lepszy i że dołoży do tego bo jej tato jest fanem vinyli i wychowała się przy płytach itd itp .... więc za jakis czas szperać zacznę hm... zobaczymy co wyczruję haha

Ps: NO I DOŁOŻY DO GRAMOFONU HUUURAAAAA!!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używany może być ale nie od mojego kolegi hehe a za 200-300 funtów to mogę kupić naprawdę dobry używany gramofon oj nawet bardzo dobry icon_smile.gif i chyba tak zrobię----no rzecież wkońcu ktoś docenił moją pasję i nawet obiecał(a) ktoś dołożyć do tego hehe

Z tym piciem i kolega to było żartobliwie hm.. generalnie to ten gramofon nie był w idealnym stanie choć wkładka jest ok ale reszta wygląda na lekko wyeksploatowaną no i nie wszyscy znajomi tak naprawdę mają dobre intencje niestety icon_sad.gif
pozdrawiam

ps.czasem trzeba zaufać kobiecej intuicji hehe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

generalnie to ten gramofon nie był w idealnym stanie choć wkładka jest ok ale reszta wygląda na lekko wyeksploatowaną no i nie wszyscy znajomi tak naprawdę mają dobre intencje niestety icon_sad.gif

Jak wygląda na wyeksploatowany to faktycznie lepiej uciekać icon_eek.gif

Jak tam idzie poszukiwanie kolejnego łupu - znalazłeś już coś ciekawego dla siebie?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Podłączę się do dyskusji i powiem tak:
W przedziale 200-250 funa dostaniesz nowy gramofon solidnej marki. Na ebay jest sporo gramofonów w tym przedziale, znajdziesz Pro-Jecta i dostaniesz np. Regę.
Jeśli jednak decydujesz się wydać trochę więcej, możesz znaleść używany gramofon, który będzie solidniejszy.
Ja tak samo zwracam uwagę na to jak sprzęt wygląda, kupiłem staruszka i wygląda jak nowy (też mieszkałem wtedy na Wyspach, kupiłem gramofon z Niemiec).
Jeśli bierzesz pod uwagę takie rozwiązanie mogę polecić człowieka od którego nabyłem swój gramofon, jest pewny, przysłał mi go do GB zapakowany solidnie, bez żadnych problemów. Zawsze ma ciekawe sprzęty w ofercie, wyglądające jak nowe, więc myślę że warto.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...