Skocz do zawartości

Irytujące dźwięki - buczenie itp.


Kostku

Recommended Posts

Cytat

Hej, proszę aby jakiś ekspert posłuchał mojego sprzętu. Z wnętrza dochodzi jakieś "magnetyczne" buczenie, a jak przejeżdżam palcem po przednim panelu, to czuję jakbym jakiś, nie wiem... magnes czy cuś dotykał, takie magnetyczne gilgotanie... Napęd CD też niczego sobie, ciekawy dźwięk wydaje (chociaż płyty idealne, zero rysek)...

Ciężko nagrać te niskie buczenie, więc wygenerowałem ton zbliżony do tego, co mam na myśli:
http://speedy.sh/F5NMX/Buczenie

Napęd nagrałem jakimś miernym dyktafonem. Ten "wiatr" w tle to usunięty komputerowo szum, więc zwróćcie uwagę tylko na tego "świerszcza" i klikanie, bo to napęd:
http://speedy.sh/pxkHc/CD



Zapomniałem dodać, że jest to amplituner CD z przedwzmacniaczem lampowym.

P.S.
Czy lampa musi tak nieziemsko szumieć?


To buczenie to typowy przydźwięk sieciowy - albo z własnego czy obcego zasilacza albo z niedokładnego połączenia kabelka sygnałowego.
Jeśli sprawdzisz kabelki (czy buczenie występuje zawsze, czy tylko na jednym źródle?), przeanalizuj usytuowanie innych sprzętów w sąsiedztwie wzmacniacza - telewizora, nagrywarki itp.
Możesz też odłączyć wzmacniacz od wszystkiego, przenieść go na stół, podłączyć słuchawki i posłuchać.
Jeśli buczenie nie ustąpiło, problemu trzeba szukać w środku, jeśli tak, to poszukaj w otoczeniu.
Przydźwięk potrafi też powodować antena telewizji kablowej, wtedy trzeba zastosować separator galwaniczny.
A co do ćwierkania CD, to wszystko możliwe - awaria napędu albo drobiazg w stylu odklejonej naklejki.
Taka naklejka odklejonym rogiem porysowała mi kiedyś płytę na śmierć...

Daj znać, co ustaliłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...