Skocz do zawartości

stos pytań od laika


mr_echo

Recommended Posts

Znów Patiaro muszę icon_wink.gif się z Tobą zgodzić. A Ty Mr_echo możesz wziąć pod uwagę jeszcze takie kolumny.
http://allegro.pl/monitor-audio-br5-stan-s...2339884092.html
Wracając do porównań motoryzacyjnych, to jeśli kupiłbyś nowego Sparka a ja za taką samą cenę A3 (nie takiego znów leciwego, myślę że naprawdę w całkiem dobrym stanie), to po kilku latach jadąc już nie tak błyszczącym Chevroletem będziesz za sobą zbierał części na ulicy, gdy ja dalej swoim "leciwym" A3 będę śmigał bez większych problemów. Taka "subtelna" różnica.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że te BR5 to poprzednia wersja BX5. Aukcja jest teraz na poziomie 1700 zł z przesyłką, ale dzięki za kolejną propozycję.
Staram się teraz ułożyć pozostałe klocki układanki tak, żeby wystarczyło na BX5.

Czy moglibyście się odnieść do innych moich pytań? Jak to jest z tymi cenami sklepowymi? Są celowo zawyżone? Czy powinienem przemilczeć ten temat?

Używany wzmacniacz - czego szukać? I dlaczego pan z salonu audio mnie przestrzegał? Czy da się dobrać do BX5 coś <400 zł czy trzeba liczyć dużo więcej? Czy powinienem zaklepać tego NADa 325BEE?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rozumiem że te BR5 to poprzednia wersja BX5. Aukcja jest teraz na poziomie 1700 zł z przesyłką, ale dzięki za kolejną propozycję.


BR5 nie zagra tak jak BX5, będzie to bliżej MR4 (seria MR jest następcą BR, choć status Bronze przejęły BX - to tak naprawdę mariaż BR i RX).

Nad C325 to słabiutki wzmacniacz moim zdaniem, choć podobno ma spore możliwości tuningu (ktoś na audiostereo się tym zajmuje). Jeśli nie zamierzasz z tego skorzystać, a pewnie nie - to możesz kupić coś o wiele lepszego, choć starszego.
http://allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma-770...2326973362.html
http://allegro.pl/denon-pma-920-potezna-mo...2337035268.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

4. Jeżli nie kręci Cię zabawa w Audio tak bardzo i nie zamierzasz wydawać kupy kasy na kable i takie tam,.... to może kupić jakąś mini-wieże za te 2-3 tyś złotych np Yamaha pianocraft ??? jest kilka dobrych sklepów internetowych w Polsce które oferują też sprzęt hifi w gotowych zestawach razem z kablami wzmacniacz + kolumny + kable w specjalnej ofercie cenowej, poszperaj sobie dokładnie....


albo Denon 107:) Po przeczytaniu wielu postów na tym forum podjąłem taki wybór i jestem zadowolony:) na pierwszy zestaw jest naprawdę super. Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ad 4: 2000zł za wieżę to dla mnie jeszcze większa abstrakcja niż 4000 za kolumny i wzmacniacz. Jeśli już, to kupiłbym "coś" za 1000 zł, ale podejrzewam że nie będzie się to wiele różniło od moich zwykłych komputerowych Logitechów.

Jestem bardzo ciekaw odpowiedzi na pytania z mojego długiego postu "veni, audivi, vici..."


Oj tu akurat bys się zdziwił... faktycznie na sprzęt plastykowy za 1000 zł to szkoda kasy. Ale taki denn 107 już gra. składa się z dwóch częsci i nieźle sobie radzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z małych sprzętów - choćby TEAC Reference serii 500.
To naprawdę rasowe elementy i cena jak najbardziej do zaakceptowania.

A w okolicach 500-600zł można trafić np. kolumny po dobrze zrobionym tuningu (Magant Monitor 220, Koda K5000S).

No i jak zwykle - warto popatrzeć w okolicy na jakieś używane sprzęty (choćby na aledrogo - i przede wszystkim w ogłoszeniach na różnych forach audio).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
EPILOG

(eee... może jednak tylko koniec pierwszego rozdziału, bo przygoda ze światem audio dopiero się zaczyna.)

Się stało się - kupiłem Monitory Audio BX5 (nówki za 70% ceny) oraz używany wzmacniacz Denon PMA-770.
Za zestaw zapłaciłem łącznie 2200 zł (bez okablowania).
Połączyłem to wszystko na razie takim kablem jaki miałem w ścianie icon_mrgreen.gif To chyba jest 2x2,5 mm^2 kiedyś przygotowany na kolumny.
Kolumny nie stoją jeszcze w docelowym położeniu, więc pewnie i tak kupię nowy kabel (nie zamierzam na to wydać majątku).

O wrażeniach z odsłuchu jeszcze nic nie napiszę, bo sprzęt grał tylko przez parę minut. Grał przyzwoicie. Myślę, że na 26 m2 takie kolumy wystarczą.

I znowu mam 2 pytania (z subpytaniami):

1. Ktoś napisał mi, że wejścia AUX i TUNER we wzmacniaczu niczym się nie różnią, ale jak podłączę coś (na razie podłączyłem komputer) do AUX to przy tym samym ustawieniu potencjometru gra znacznie głośniej niż podłączone do TUNER. Czy to normalne? Dlaczego tak jest?

2. Do kolumn dołączone są gąbki, które, jak przeczytałem w niepolskojęzycznej instrukcji, można sobie wsadzić icon_smile.gif
...do bass-reflexu? Tego się używa tylko to tych otworów z tyłu? Bo kolumny mają otwór z tyłu (w górnej części) i z przodu (poniżej głośników). Kolumny nie będą stały 1m od ściany. Mam z tym jakoś eksperymentować, czy bez gąbek będzie grało dobrze? Czy jak kolumna stoi bliżej ściany (powierzchni odbijającej) to bas będzie nadmierny/uciążliwy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BX 5 fajne, dobry wybór. Denon... można było lepiej.
Moim zdaniem, to nie jest normalne, że wejścia AUX i Tuner różnią się poziomem głośności. Co może być przyczyną nie wiem. Nie jestem elektronikiem. Może coś się naderwało, obluzowało?
Gąbki możesz wsadzić od otworu/otworów b-r, ale oczywiście nie jest to konieczne. Czy i do których powinieneś Ty zadecydować słuchając jak się sprawują kolumny z gąbkami i bez. Jeśli kolumna stoi bliżej ściany/ścian, to niskie tony są mocniejsze, podbite, ale zarazem pogarsza się scena, przestrzenność a dźwięk staje się często podbarwiony, "nerwowy". Poza tym przy ustawieniu kolumn blisko ścian dobrze byłoby zastosować jakieś elementy pochłaniające czy rozpraszające.
Co Ci mogę jeszcze doradzić, to wymień blaszki (zwory) w zaciskach głośnikowych na kawałki kabla głośnikowego. Takie zworki na ogół degradują brzmienie. Mając takie kolumny warto już pomyśleć nad niedrogimi, ale dobrej jakości kablami głośnikowymi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
korzystajac z uprzejmosci wszystkich autorow wypowiedzi na tym forum, chcialbym prosic o rade w stworzeniu domowego media center, umozliwiajacego jednoczesnie sluchanie muzyki (rock, metal, pop).
W krotkich zolnierskich slowach: plan podstawowy zaklada zakup amplitunera z glosnikami i podlaczeniu tego zestawu do:
- internet (po kablu z routera wi-fi/swicha, odbior radia internetowego)
- PS3 (na chwile obecna granie, odtwarzanie filmow, muzyki)
- HDD (poprzez router, kablowo - otwarzanie filmow i multimediow)
- TV (tutaj marzy mi sie ten sam poziom dzwieku z amplitunera niezaleznie od podawanego sygnalu - kablowka, ps3, hdd)
- laptop (poprzez router wi-fi, odtwarzanie filmow, zdjec)
Powierzchnia to okolo 35m2, budzet 3-5kpln.
Domyslam sie jak to wyglada w panstwa oczach, jednak prosze o wyrozumialosc i zrozumienie w komentarzach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel przyznam, ze po cichu liczylem na twoja odpowiedz.
Oczywiscie masz racje, ze to nie do konca odpowiednie forum jednak chcialbym aby (pomijajac inne komponenty) zestaw amplituner i glosniki pozwolil na porzadny odsluch muzyki - i powiem szczerze mialem nadzieje, ze amplituner we wspolpracy z dobrymi glosnikami pozwoli na to.
Byc moze taki zestaw bedzie pierwszym krokiem w kierunku audio icon_smile.gif i bedziecie mogli cos poradzic w wyborze sprzetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze moge ale:
- po pierwsze: zona mnie zamorduje jesli nie bedzie spelnialo innych funkcji,
- po drugie: dzieciaki chca ogladac i grac, wiec znowu funkcje inne niz audio
- po trzecie: banalnie - pieniazki.
Oczywiscie, jakbym mial walizke dolarow zrobilbym sobie pokoj dla siebie, umowilbym sie na tryliard spotkan w celu wybrania glosnikow, kupilbym wzmacniacz, przedwzmacniacz, procesor dzwieku, gramofon na plycie marmurowej i wiele innych... z kablami przenaszacymi bez znieksztalcen i szybciej niz w "Star treku". Niestety, rzeczywistosc nie rozpieszcza i chcialbym oprocz grania i ogladania miec jeszcze ladny i czysty dzwiek - byc moze utopia, byc moze jest cos, co da chociaz namiastke tego i jakos pogodzi te funkcje - stad wpis na tym forum.
Z czasem (niestety) stoje dramtycznie, wiec moze cos doradzicie zebym nie zaczynal od zera i nie bladzil po omacku - jak dziecko zagubione we mgle.
Jak sie nie da to trudno - odloze zapedy audiofilskie (przepraszam za naduzycie) na kolejna dekade icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomalux. Uparty jesteś, co w sumie mi się podoba icon_biggrin.gif
Wiesz zapewne, że połączenie tego wszystkiego nie będzie łatwe, dlatego odesłałem Cię do działu PC. Ja z racji, że się nie zajmuję to i się nie znam. Ale napisałem, że może ktoś inny... . W tym sęk, że właśnie połączenie kina domowego (chyba dobrze zrozumiałem, że ma być amplituner KD plus pięć głośników i sub?) z dobrym stereo wymaga na ogół sporych pieniędzy. Niby 3-5kzł. to niemało, ale i niedużo zarazem.
Może i poradziłbym Ci jakiś amplituner, ale czy przyjmie te wszystkie "diwajsy" o których wspominasz? A kolumny? Dwie można by dobrać, ale reszta powinna być do kompletu, więc cena, jakość... . Do tego pewnie wszystko nowe?
Czy nie lepiej pójść do dobrego salonu audio-video i dobrać coś funkcjonalnego a przy okazji jakby był wybór posłuchać co lepiej zagra?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helo helo !!!
no to jestem icon_smile.gif usciski dla wszystkich!!!!
Tomalux!!!! oto moja rada : nie wiem czy wstrzele się ale!!!!!
1. kup kino domowe samsunga lub Lg taniej niż Sony dlatego Koreańczyk!!! za 2000 kupisz solidny zestaw kina domowego zagra z Sony ps3 i tv itd itp
2. za kolejne 2-3 tys kolega F1engel i inni koledzy z forum pomogą Tobie skompletować takie stereo (używane np...) że szczęki po słuchaniu swoich ulubionych utworów długo nie pozbierasz z podłogi!!!! 1000% satysfakcji
pozdrawiam i jestem śmiertelnie poważny !!!!
3. ja mam jakiś tani interkonekt o który potykam się to gratis dam a co mi tam hehe ale tylko do tego stereo icon_smile.gif
i jak to się mówi i koza syta i koń cały... albo jakoś podobnie hm...???
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to Drodzy Panstwo, Polska walczyla icon_smile.gif!.
Do f1angel, wcale nie spinam sie na glosniki 5.1 (6.1, 7.1 czy 158.1 icon_smile.gif) chce miec zestaw ktory obsluzy pozostale graty (ps3, internet, hdd itd) ale da mozliwie dobry dzwiek.
Tutaj przepraszam za niescislosc, mowiac (piszac) o zestawie ampli + glosniki, mialem na mysli amplituner z dwoma glosnikami, ewentualnie mozliwy do rozbudowy o subwoofer i satelity - tutaj jednak pojawia sie problem: niestety "fachowcy" polozyli mi kable w domu nie te, ktore kupilem, i nie tak jak prosilem icon_sad.gif "%$#^$^##^%^%$(&)&^(^)"
Okazuje sie, ze nie sa w rurkach a ich jakosc - no coz, w trosce o zdrowy sen moderatora nie bede rozwijal dalej tego watku.
Tak czy inaczej: ampli ma swietnie grac z dwoma kolumnamii i/lub z centralka i/lub z subwooferem.
Do f1angel, uparty nie uparty - kasy szkoda, a z doswiadczenia wiem, ze dzieki pozytywnie zakreconym, mozna miec cos czego inaczej sie nie da ogarnac i osiagnac icon_smile.gif - przy okazji pozdrowienia dla wszystkich audio zakreconych!
patiaro - mam kino domowe sony od paru lat, mam tez yamahe piano, sluchalem HK, ONKYO, YAMAHY, Technicsa (za starych czasow z altusami tonsila) w roznych konfiguracjach z glosnikami kody, paradigm, tagi, jbl, stx, tonsila itp - ale teraz planujac zakup nie wiem co i jak, wybor olbrzymi, pieniadze ograniczone, stad prosby o pomoc!
mkk i madas - wlasnie o to mi chodzi, poradzcie co i jak, poslucham, popatrze, dopasuje do swoich upodoban i kupie.
Nie chce zaczynac od zera i przebiegac juz przetartymi sciezkami - a calkiem serio - poziom obslugi w salonach czesto wola o pomste do nieba (choc sa wyjatki) i nie da sie na nich polegac!
Nie mam tez czasu zeby samemu dac temu wszystkiemu rade, nie do konca tez wierze w sponsorowane artykuly i zestawienia dostepne w prasie.
O ile podlaczenia, wifi, hdd, i inne plejaki ogarne z racji wykonywanej profesji o tyle kwestie audio wole przynajmniej w zarysach obgadac ze specjalistami icon_smile.gif.
Dlatego wlasnie mecze was drodzy forumowicze icon_smile.gif
Przy okazji - patiaro - nie wykluczam opcji uzywanego sprzetu do audio - jednak realnie patrzac, reakcja mojej malzonki i widmo rozwodu, studzi znacznie moje zapedy w tym kierunku icon_smile.gif.
I juz zupelnie na koniec tego nieznosnie dlugiego postu: mam kolegow, ktorzy sami budowali kolumny twierdzac, ze ludzie nie maja pojecia o prawdziwej barwie dzwieku! Tlumaczyli mi wielokrotnie, ze cewka jest zle nawinieta a kopulka glosnika jest zle przycieta, ze odciecie jest spartolone a rezonans to cos co potrzebuje przestrzeni a nie tylko nazwa wloskich torebek icon_smile.gif
Ja nie mam niestety kwalifikacji do podobnej oceny i nie mam, jak juz wczesniej mowilem takich zapedow, chcialbym po prostu posluchac muzyki i posluchac prawdziwych dzwiekow - a nie tylko buczenia i poglosow, pseudo brzeczkow za pare zlotych z logo pseudo firmy.
W celu unikniecia podobnych wpadek, wlasnie szanownych panstwa pytam o rady!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...