Skocz do zawartości

Wybor amplitunera


Daniel14

Recommended Posts

Witam
Mam zamiar kupic amplituner. Zastanawiam sie miedzy Denon'em AVR 1906, 1707, 1508 i Onkyo TX SR 505 E. Denon AVR 1906 moge kupic w dobrej cenie, lecz bez gwarancji. Model AVR 1707 ma lepszy pilot ale moc chyba ta sama natomiast AVR 1508 jest nowszy i posiada wejscie HDMI, tak jak Onkyo TX SR 505 E. Amplitunera bede uzywal w wiekszosci do sluchania muzyki. Slucham Hip-Hop, R'n'B i POP. Jestem w wielkiej kropce i kompletnie nie wiem co wybrac. Czytalem w innych postach i wszedzie tam ludzie pisali ze wejscie HDMI nie jest az tak bardzo istotne. Ja jednak jestem troche przekonany do niego poniewaz za jakis czas bedzie to wejscie uzywane w bardzo wielu urzadzeniach. Amplituner mam zamiar podlaczyc do komputera za pomoca kabla coaxialnego, juz raz tak mialem zrobione na amplitunerze Sonego (nie pamietam modelu). Posiadam 4 satelity Magnat Monitor 110 i glosnik centralny Uher. Lubie dobry bass, ale wiem, ze na tych glosnikach go nie uzyskam, dlatego w pozniejszym czasie kupie tez subwoofer, ale ten temat dotyczy amplitunera. Na tamtym amplitunerze glosniki graly bardzo dobrze. Amplituner zamierzam kupic na allegro z uwagi na wysokie ceny w sklepach. Przesylka kurierem trwa krotko, a do tego mam mozliwosc otwarcia paczki przed zaplata, wiec sie nie boje. Maksymalna cena amplitunera wynosi 1150zl. Bardzo prosze o pomoc jaki amplituner mam wybrac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel14
A nie myślałeś, by pierw dołożyć co najmniej 150zł i wymienić na mocniejsze kolumny z przodu (np. niezbyt drogie Monitor 220), potem dozbierać do ok.1300-1500zł i wtedy "zaszaleć"?
Zdaje się, że Denon trochę popracował przy zmianie modeli z serii xx07 na nową xx08.
Wydaje mi się, że warto poczekać, aż minie świąteczny szał zakupów i wtedy spokojnie trafisz wyższą serię 1708 w okolicy 1300zł icon_rolleyes.gif

Jeżeli jednak chcesz teraz tegoroczny amplituner z HDMI to model 1508 będzie grał w podobnym stylu/jakości co ONKYO 505 (argumentem przeciwko ONKYO 505 w kolorze srebrnym może być... wygląd, dość dziwny przez szary pasek lecący wzdłuż wyśwetlacza; w czarnym kolorze jest OK). W tej chwili obie firmy dają 3 lata gwarancji.

Pozdrawiam
PS. W tej samej cenie będzie jeszcze DENON 2105, jak już masz taki rozrzut modeli icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje RoRo za odpowiedz

Zastanawialem sie nad wymiana kolumn, ale narazie zostaje przy tych. W pozniejszym czasie planuje zakup lepszych frontow, ale narazie chce kupic amplituner. Amplituner ma byc prezentem od rodzicow wlasnie na gwiazdke icon_smile.gif

Denon AVR 1508 bardzo mi sie podoba, ale jezeli 1707, 1906 lub Onkyo serii 505 ma lepszy dzwiek to wybiore ten lepszy. I tu wlasnie stoje w kropce poniewaz nie wiem, ktory jest lepszy. Denon AVR 1708 znalazlem najtaniej za 1400zl na allegro, a modelu 2105 nie moge znalezc.

Pozdrawiam
PS. Wlasnie porownywalem opis 1708 i 1508 i w opisie 1508 nie ma funkcji Bi-ampingu icon_sad.gif Lecz to chyba nie koniec swiata. Narazie nie chce wymieniac kolumn poniewaz w pozniejszym czasie planuje kupic fronty podlogowe, a te co teraz mam magnaty 110 przestawic na surround.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownywalem modele Denona 1906, 1508 i 1708 i modele z serii xx08 maja pare rzeczy innych, lecz nie umiem nic o tym powiedziec bo nie znam sie na tym. xx08 maja o 3cm miejsza glebokosc icon_smile.gif Z ta niska cena, jezeli chodzi o Denona AVR 1708 to pisze ze jest nowy z gwarancja i jest on oryginalnie zapakowany wraz z calym wyposazeniem.

Najchetniej kupilbym 1708, ale nie mam tych 300/400zl zeby dolozyc, a dla rodzicow 1100zl to i tak jest juz duzy wydatek. Troche watpie zeby cena spadla po swietach. Zaczelem zastanawiac sie tez nad Onkyo 505E. Mnie ten pasek nie odstrasza poniewaz obok stoi srebrny glosnik z czarna maskownica.

Bylem wczoraj w sklepie muzycznym i pracowniczka tego sklepu powiedziala mi, ze moc glosnika powinna byc minimalnie 2 razy wieksza niz moc amplitunera, czy to prawda? Onkyo ma moc 130W na kanal. Boje sie, ze spale glosniki.

Kompletnie nie wiem, ktory mam wybrac : Denon AVR 1906, 1508, 1708 czy Onkyo TX SE 505 E. Zalezy mi na HDMI (przyszlosc) i na dobrym dzwieku. Czuje, ze wybiore albo Denona 1508 albo Onkyo 505, ze wzgledu na HDMI i nowsze modele. Ktory jest z tych dwoch lepszy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel14
Mocą kolumn aż tak bardzo sie nie przejmuj icon_rolleyes.gif
Po prostu nie można "grać na full", przy 50% mocy amplitunera nic się kolumnom nie stanie! Zakłada się, że kolumny powinny mieć moc większą niż wzmacniacz/ amplituner.
U mnie przy normalnym graniu miałem kombinację: kolumny mocniejsze od wzmacniacza oraz kolumny słabsze od wzmacniacza (no ale w tym wypadku pełna moc rzeczywiście może spalić głośnik...) i nigdy nie było problemów.
Oba modele są z tego samego okresu, lokują się w tej samej klasie - niby jest to najtańsza seria, ale na szczęście obie firmy wycofały sie z podstawowych modeli (DENON 1306 i ONKYO 304) i spokojnie spełnią Twoje wymagania.

Polecam - ten, który Ci się bardziej podoba!!! icon_lol.gif Denon ma trochę słabszą moc (110W zamiast 130W) ale ma to znaczenie przy dużych pomieszczeniach - a Ty chyba nie bedziesz grał pełną mocą.

Jeżeli w przyszłości planujesz zakup odtwarzacza DVD to proponuję jeszcze spojrzeć na DVD, najwygodniej jest mieć model z tej samej firmy co amplituner icon_cool.gif Ale tutaj zarówno ONKYO 405 jak i DENON 1740 są w podobnej cenie i podobnych możliwościach.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w takim razie wybiore Denon'a 1508, lub jezeli rodzice sie zgodza to 1708 icon_smile.gif Bardziej mi sie podoba od Onkyo i nie bede sie az tak bal o spalenie glosnikow. Moj pokoj jest dosyc maly i dlatego tez narazie mam takie glosniki, ale mi to w zupelnosci wystarcza. DVD narazie nie bede kupowal, moze zdecyduje sie na nie w pozniejszym czasie icon_smile.gif Jezeli rodzice zgodza sie na Denon'a AVR 1708, to bede tez sie zastanawial nad Pioneer'em VSX 917. Co o nim myslisz?

Ostatnio sluchalem go w sklepie i bardzo mi sie podobal dzwiek. Byl on podlaczony do kolumn Jamo. Fronty mialy po bokach glosniki niskotonowe i bass byl wlasnie taki jaki lubie icon_smile.gif Wiec mam jeszcze jedno pytanie - ktory lepszy? Denon AVR 1708 czy Pioneer VSX 917? Pioneer ten podoba mi sie bardzo z wygladu, ma fajny pilot z wyswietlaczem i wejscie USB na froncie, z ktorego chyba super czesto nie bede korzystal lecz napewno sie przyda. Pioneer jest taki bardziej zbajerowany, a ja lubie taki sprzet. Co do mocy tez ma 7x110W. Kolejnym plusem jest to ze ma HDMI. Ciekawi mnie, czy jest to amplituner 7.1. Pisze, ze liczba kanalow wynosi 7, lecz na zdjeciach jest tylko 5. Patrzac na niego od tylu po lewej stronie jest literka A, a po prawej B. Nad terminalami w 'rubryce' B jest napis surround back. Czyli wyglada na to firma pioneer oszczedzila tym sposobem liczbe wejsc na glosniki.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel14
Grając w trybie stereo możesz wybrać, na które 2 kolumny ma iść sygnał: A czy B.
Ma to sens m.in. wtedy, gdy słuchasz stereo w różnych miejscach - np. kolumny A gdy siedzisz w fotelu, a kolumny B - gdy siedzisz przy biurku lub w drugim pokoju.
Czyli jeżeli wykorzystujesz kolumny B to zostaje Ci w kinie domowym możliwość podłączenia 5 kolumn i subwoofera, natomiast gdy chcesz wykorzystać 6 (tylny centralny) lub siedem kolumn (centralny, 2 x przody, 2x boki, 2x tyły) to wykorzystujesz zaciski opisane jako B/Surround Back. Kolumny frontowe w kinie domowym oraz w stereo podłączasz jako A.
Takie rozwiązanie (zaciski służą jako B lub w 7.1 jako Surround Back) jest często spotykane nawet w najwyższych modelach amplitunerów KD Pioneera icon_rolleyes.gif
Cyli Pioneer VSX-917 to jak najbardziej amplituner 7-io kanałowy.

Nie porównywałem pod względem brzmienia 1708 z VSX-917...
Takie dodatki jak USB i pilot z LCD są niezłe i mogą też przesądzić o Twoim wyborze icon_cool.gif

Jezeli pasowal Ci dźwięk z VSX917 to kolumny Jamo będą rozsądnym rozwiązaniem (zresztą nie tylko do tego Pioneera).
Czy to był model S606 - taki jak poniżej
http://www.allegro.pl/item283077704_jamo_s..._warszawa_.html
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyjasnienie icon_smile.gif Pamietam, ze kolega mial wlasnie 4 fronty, centralny i 2 tylne. Chyba najlepiej bedzie jak rodzice nie pozwola na cos drozszego, bo bede w kropce ktory wybrac - Denon AVR 1708 i Pioneer VSX 917 bardzo mi sie podobaja. Oba maja fajne piloty, a co do LCD to i tak raczej bede sporadycznie na niego spogladal, natomiast co do klapek w pilotach mam tendencje do otwierania ich i boje sie, ze popsuje dolna klapke pilota w Denonie.

Co do USB to jest fajny bajer lecz nie wiem tez czy bede go uzywal, poniewaz mam wiecej pamieci w komorce i w dodatku playliste. Denon ma wiecej mozliwosci podlaczen [wiecej urzadzen] i raczej go wybiore icon_smile.gif Lecz najpierw postaram sie znalezc sklep, w ktorym bede mogl go posluchac.

Jest mozliwosc ze amplituner kupie po swietach. Wszystko sie wyjasni w sobote. Bo jezeli zamowilbym amplituner w sobote to do poniedzialku nie dotrze. Jesli chcialbym go dostac pod choinke to chyba tylko bylaby mozliwosc zakupu Denon AVR 1906 z Sopotu, do ktorego nie jestem juz tak bardzo przekonany z powodu braku HDMI,braku gwarancji producenta i polskiej instrukcji.

RoRo tak to byly te glosniki, a dokladnie to byl ten zestaw w tym sklepie: http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...-s606hcs3.bhtml .

Pozdrawiam
PS. Rozmawialem z osoba na allegro, ktora posiada duzo amplitunerow w tym Denona 1508 oraz 1708 i powiedziala mi, ze jest to nowy model i watpi zeby cena spadla. Patrzalem co znajduje sie na tej sronie (audio.com.pl) oprucz forum i znalazlem sklepy wraz z telefonami i adresami. Sa tam 4 sklepy z Gdanska, 1 sklep z Sopotu i 1 z Wejherowa. Sklepy te sa nie daleko mojej miejscowosci wiec moglbym tam zajrzec. Wiesz cos moze o tych sklepach? Jakie ceny tam sa? Jutro prawdopodobnie zadzwonie i sie spytam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel14
Co do sklepów na wybrzeżu to niestety - zupełnie się nie orientuję icon_sad.gif
Jak napisałeś "Jest mozliwosc ze amplituner kupie po swietach. " I jest to chyba najlepsze wyjście - na spokojnie posłuchasz sprzętu, w okolicach nowego roku panuje w handlu zastój i będziesz mógł w sklepach spokojnie posłuchać sprzętu i pobawić się nim - polecam parę minut obcowania z pilotem i menu amplitunera, bo może się okazać że np. wybitnie Ci nie leży icon_rolleyes.gif
Natomiast przed świętami prawdopodobnie bedziesz traktowany jak natręt, który w dodatku nie wie czego chce i sprawia problemy personelowi - nie warto. Sprzedaż idzie wtedy na całego i tylko: nastepny proszę, następny...
A przy okazji można jeszcze porozmawiać o cenie, bo jak się nie sprzedało na święta to jeszcze postoi. A jeżeli nawet zabraknie, to i tak muszą coś ściągnąć. icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z sprzedawcami ze sklepow na pomorzu, ktore sa wpisane na stronie w dziale "Sklepy". Ceny tam sa takie same jak w Media-Markt. Rozmawialem dzis przez telefon z pracownikiem sklepu Media-Markt. Spytalem sie o ceny takich amplitunerow jak miedzy innymi Denon 1906(brak) 1507, 1907, 1708 i 1508 i spytalem sie o ich opinie, oraz ktory jest lepszy. O serii xx08 pracownik powiedzial mi, ze jest ona bardziej skomputeryzowana, i ze dzwiek nie jest za dobry. Spytalem, ktory lepszy - 1507 lub 1707 czy 1906. Odpowiedz byla zdecydowana - 1906, poniewaz jest lepiej wykonany (np. metalowy panel przedni) i maja lepszy dzwiek. Do 1906 mozna porownac jedynie 1907 i wyzsze. Co do Pioneer'a VSX-917 konsultant odpowiedzial, ze do kina sa dobre, ale do stereo nie.

Juz kompletnie nie wiem, ktory wybrac. Ale znow jestem przekonany do 1906 z powodu dobrej opinii i niskiej ceny. To, ze nie ma gwarancji i polskiej instrukcji szczerze mowiac bardzo mnie nie odstrasza (gwarancja jest, ale 3 miesiace i wystawiana przez sprzedajacego, co do instrukcji to zapewne nie rozni sie ona szczegolnie od np. modelu 1907 wiec moglbym ja skserowac). Wciaz drazni mnie to, ze nie ma on HDMI, ale czuje ze dam rade sie bez tego obejsc. Do modeli z serii xx07 i xx08 przekonywal mnie takze pilot, ale zdalem sobie sprawe, ze po paru miesiacach caly dol bedzie poklejony tasma zeby klapka nie otwierala sie. Zreszta ten w 1906 jest tez ladny i ma wiele funkcji. 1906 nie ma tez podlaczenia pod Ipoda, z czym tez sie pogodzilem, gdyz nie mam i nie planuje kupna tego odtwarzacza, a jesli nawet bym kupil to znow trzeba by wydac okolo 300zl na stacje dokujaca. Co do menu, to juz sie bawilem amplitunerem Denon AVR 1306 i nie mialem nic przeciwko niemu. Ten amplituner kosztuje normalnie okolo 1800zl wiec dla mnie to jest naprawde duza okazja.

Jak Pan mysli, czy jesli wybralbym 1906 zalowalbym tego? Prosze o odpowiedz na wiadomosc tutaj lub w moim poscie. I bardzo dziekuje za pomoc

Pozdrawiam
PS. Do wyboru tego amplitunera przekonuja mnie tez takie zdjecia jak np.:
http://webzine.sorishop.com/board/gallery/...ew.html?no=1715
http://blog.empas.com/avprime/read.html?a=18407922
http://www.obiavibg.com/usergraphics/1d201...f184199a1cd.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel14
Co do HDMI - dla mnie wystarcza, jak mam HDMI w telewizorze oraz DVD, natomiast dźwięk z DVD przesyłam cyfrowo kablem koaksjalnym lub optycznym do amplitunera. No ale preferencje są różne, więc potrafię zrozumieć obie opcje: ampli z HDMI oraz bez.

Jeżeli chodzi o Twoje wybory z DENONem 1906 - fajny model, dostępny na rynku dwa lata
http://www.allegro.pl/item284219624_denon_avr_1906.html - za 999zł
http://www.allegro.pl/item283337639_denon_...obra_cena_.html
za 999zł, nowy - 3mies. gwarancji

i nie wiem czy warto dopłacać 250zł do nowgo 1907 za 1249 w Bydgoszczy.Toruniu/Włocławku...
http://www.allegro.pl/item284199118_denon_...rebrny_gw_.html

Ale żeby Ci utrudnić icon_rolleyes.gif zadanie, to poza 1906 możesz szukać modelu DENON 2106 - pojawiają się poniżej 1300zł (nowe, w pudełku)
http://www.allegro.pl/item283461467_denon_...ancja_raty.html
ale można je już trafić jako używane w okolicy 1100zł

ciut starszy model DENONA 2105 powinieneś gdzieś spotkać (używany) w okolicach 1000-1100zł

A jeżeli może być bez HDMI to w cenie 1300zł masz w kilku miejscach (sklepy internetowe) nowy i dość wysoki model Yamahy 797 (ale tylko stereofoniczny)
http://www.ceneo.pl/261770
oraz w bardzo roządnej cenie wielokanałową Yamahę RX-N600 z dużą mocą 6x145W -no przynajmniej teoretycznie, ale w stereo będzie tyle icon_cool.gif
http://www.allegro.pl/item281203404_yamaha...tuka_tytan.html

Polecam przy okazji przejrzenie na Forum paru tematów odnośnie amplitunerów KD w cenach od 1000zł do 2000zł
http://audio.com.pl/forum/index.php?showtopic=2492
http://audio.com.pl/forum/index.php?showtopic=2734
http://audio.com.pl/forum/index.php?showtopic=2306

No i niestety: odsłuchy, próby dźwięku i obsługi - i bądź cierpliwy, na pewno znajdziesz coś ciekawego a przy okazji szukania sprzętu dla siebie "liźniesz" też trochę wiedzy, bo z każdej rozmowy i odsłuchu czegoś się nauczysz.
Proponuję, byś na odsłuchy zabrał ze sobą parę płyt CD których najczęściej słuchasz -jest to właściwie warunek konieczny... icon_cool.gif
Pozdrawiam
PS. A co do "rozwalajacych" się pilotów - nie przejmuj się tym tak bardzo! U mnie większość pilotów (te, które nie mają otwieranej części z dodatkowymi przyciskami) trzymam w folii - ładnie dają się opakować w plastikowe woreczki, trochę taśmy klejącej od dołu i wygląda to estetycznie. A przede wszystkim dobrze chroni - parę razy juz coś zleciało na podłogę i żadnego uszkodzenia, klapki na baterie trzymają się mocno, chroni to także przed zalaniem np. herbatą! Żona też się przyzwyczaiła, icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak mysle, ze nawet mimo weszlo HDMI to starsze, lecz przesyly kablem coaxialnym i optycznym nie wyjda z uzytku icon_smile.gif Chyba jednak wezmne Denon AVR 1906. Jakos mnie to wszystko do niego tak przekonuje - mimo, ze jest starszy to wciaz bardzo dobry, a jak widac na tamtych zdjeciach, ktore zalaczylem w poprzednim poscie, uzywany tez jest z bardzo duzymi, fajnymi i raczej dobrymi glosnikami.

W sobote prawdopodobnie bede jechal do Media-Markt na odsluch, pojade calkowicie z rana. Otwieraja o 9 wiec o 9 juz tam bede, poslucham amplitunerow, ktore mi sie podobaja i moge je kupic w dobrej cenie. Jak bedzie jakis model z serii xx06 to porownam tez go z innymi itd. I mozliwe ze juz w sobote po Media-Markt pojade po niego do Sopotu icon_smile.gif I to chyba bedzie najlepszy wybor.

Zastanawiam mnie jeszcze czy ten amplituner jest awaryjny? Amplituner tamten ma 3 miesiace gwarancji i zeby nie bylo tak, ze po np 5 miesiacach mi sie popsuje i bede musial wydac np 500zl na naprawde.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel14
Z używanym sprzętem audio nie jest źle - ja mam u siebie m.in. sprzęty dwudziestoletnie i zero problemu, czasami dokupuje też sobie coś z "używek" na Allegro i też zazwyczaj nie ma problemu (tzn. zdarzają się niestety oszuści i sprzęt "na dzień dobry" jest uszkodzony). No ale jeżeli ktoś ma pecha, to icon_sad.gif W każdym razie te 3 miesiące powinny Ci wystarczyć na dokładne sprawdzenie sprzętu!
Niezły pomysł z MMarkt, w weekendy mają często akcje promocyjny i będziesz miał możliwość odsłuchu paru różnych modeli - Denony serii 08 tez się już u nich pojawiły icon_lol.gif

Pamiętaj tylko o zabraniu z sobą paru ulubionych płyt CD...
Powodzenia - pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...