Skocz do zawartości

Micro wieza Philips MCi900


lobopulawy

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Jestem nowy na forum ale potrzebuje małej rady, noszę sie z zamiarem kupienia micro wiezy Philips MCi900. Sprzet ma dwie kolumny ale chciałbym dolaczyc jeszcze dwie extra (tył) tego typu TAGA harmony Platinium 2B-40. Czy dam radę podłaczyć takie kolumienki i czy ma to sens przy takiej micro wieży.
Dzieki z gory za fachowe rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz (amplituner) w tym zestawie jest stereofoniczny, nie ma odpowiednich gniazd ani możliwości rozszerzenia efektów sorround.
Skąd Ci przyszedł do głowy taki pomysł? Poza tym taka wieżyczka, tak małe kolumny to sporo za mało by porządnie nagłośnić pomieszczenie 35m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na dane techniczne - tam jest 2x 50W, więc przyzwoicie. Można dokupić takie mocniejsze, większe monitory albo małe podłogówki i powinna być spora poprawa w stosunku do fabrycznych kolumn. Jednak o podłączeniu 4 kolumn na raz nie ma mowy, ryzyko uszkodzenia wzmacniacza i/lub kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wzmacniacz (amplituner) w tym zestawie jest stereofoniczny, nie ma odpowiednich gniazd ani możliwości rozszerzenia efektów sorround.
Skąd Ci przyszedł do głowy taki pomysł? Poza tym taka wieżyczka, tak małe kolumny to sporo za mało by porządnie nagłośnić pomieszczenie 35m2.



Dzięki za odpowiedz. Szukam dla siebie najlepszego rozwiazania.Jak wczesniej pisalem mam salon 35m2 i chcialem kupic sprzet typu Philips MCi900 aby byl fajny,dobrze wygladał, do ogladania filmów (MCi900 ma wbudowane dvd), do sluchania muzyki,mial wejscia usb, wifi i byl nieskomplikowany w obsludze. Z tego co czytalem philips pasuje w moj gust doskonale. Dodam ze nie jestem audiofilem ale na dobry sprzet chce przeznaczyc jakies 5-6tys zł.
Koniecznie chcialbym miec kolumny i z przodu i z tylu salonu, gdyz juz mam tak zaplanowane i porobione specialne gniazda w scianie. Moze powinienem sie zastanowic nad zestawem: odtwarzacz plikow multimedialnych (np Egreat R200-II), jakis dobry wzmacniacz i kolumny (szukam tylko o malych rozmiarach, np: MONITOR AUDIO BRONZE BX2 AV). Dzieki z gory za sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, za 5-6 kzł. to należało by się zastanowić czego tak naprawdę chcesz. Nie wiem jak by to miało wyglądać, ale kolumny z przodu i tyłu pomieszczenia, to raczej "zahaczają" o kino domowe niż stereo.
Dlatego zastanów się, czy chcesz (w takim samym budżecie) zbudować (lepiej brzmiący) system stereo (dwie kolumny z przodu, ale dobra jakość pozwala "wychodzić" dźwiękowi poza kolumny) czy (zdecydowanie gorzej grający) system kina domowego z kilkoma kolumnami.
Do 35m2 potrzebne są raczej spore kolumny podłogowe. W kinie domowym mogły by być niewielkie monitory, ale koniecznie uzupełnione subwooferem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...