Skocz do zawartości

Po cal! Beyerdynamic DT 770 ?


axo

Recommended Posts

Witam serdecznie.Mam nastepujacy problem.Rok temu zakupilem sennheisery hd555, na poczatku bylem oczarowany dzwiekiem jaki sie z nich wydobywa (wiekszosc ludzi zaczyna chyba od hd555), po jakims czasie stwierdzilem , ze niestety to nie to czego szukam (dzwiek okazal sie pudelkowaty chociaz scena byla fajna)Nastepnie zakupilem Cal! po kilku mieciacach zostal wykonany profesjonalny recabling na kabelku canare star quad i wtyku neutrika. Dzwiek jaki sie z nich wydobywa bardzo mi pasuje (zaznaczam) niestety zaczely mnie denerwowac male muszle oraz zcena , ktora jest dosc mala.Chcialbym sie Was poradzic czy zmiana Cal! po recablingu na Beyerdynamic DT 770 to dobry pomysl.
Po zmianie oczekuje:

-wiekszej sceny
-mam nadizeje ze muszle obejma mi cale uszy (tak jak bylo w hd555)
-dzwiek bedize podobny ale jednak bedzie wiecej slyszalne
-otrzymam ladna srednice, punktowy niskoschodzacy bas i malo syczace wysokie tony.

W zasadzie wydaje mi sie , ze bayery to sluchawki idealne dla mnie.Prosilbym jeszcze o wyjasnienie roznic pomiedzy modelami.
Sa zwykle, limitowane , 80ohm oraz 250ohm.Ktora wersje wybrac bayerow aby nie byc rozczarowanym i czy znaczace roznia sie miedzy soba.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jak jest z impedancja?



Sporo czasu upłynęło od kiedy skończyło się moje zainteresowania słuchawkami, ale co nieco jeszcze pamiętam.
Beyerdynamic produkuje niektóre modele słuchawek w dwóch wersjach - do użytku domowego i studyjnego.
Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy potrafi "napędzić" słuchawki w szerokim zakresie impedancji i tu nie ma problemu.
W momencie zakupu moich Beyerdynamic DT 860 wybrałem wersję 32 Ohm z prozaicznego powodu - długość kabla.
Wersje studyjne słuchawek (o wyższej impedancji), mają zwykle króciutki kabel.

Nie spodziewaj się iż sama zamiana słuchawek na inne, spowoduje cuda. Laptopy zazwyczaj nie posiadają zbyt wyrafinowanej karty dźwiękowej.
Co innego komputery stacjonarne lub specjalne wzmacniacze słuchawkowe.
Na Twoim miejscu skupił bym się na początek na zdobyciu wzmacniacza słuchawkowego, a dopiero później myślał o słuchawkach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a ze sie tak zapytam, jaki wzmacniacz sluchawkowy najlepiej z dackiem polecilibyscie do cal!? W zasadzie chcialbym zeby byl "w miare uniwersalny" i mogl w niedalekiej przyszosci napedzic tez innne, bardziej wymagajace sluchawki.Kwota jaka dysponuje to powiedzmy max 500 zl. ale jak na prawde bedzie warto to doloze ciut ....


Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladac nowego watku. Wyczytalem w tescie ze ten fiio e10 ma takie oto wyniki

16 ohms = 1.5 Vrms 140 mW / 1.5 Vrms 140 mW
32 ohms = 1.5 Vrms 70 mW / 2.1 Vrms 138 mW (or 75 mW at initial 1.55V clip point)
80 ohms = 1.55 Vrms 30 mW / 2.5 Vrms 78 mW
300 ohms = 1.55 Vrms 8 mW / 2.52 Vrms 21 mW
600 ohms = 1.55 Vrms 4 mw / 2.6 Vrms 11 mW

Jak to rozumiec. Czy 21mW dla 300 omow to malo czy duzo.Pytam bo chcialbym odniesc sie do 250 omow bayerow.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec zdecydowalem sie na Lovely Cube premium, zaczne na razie od samego wzmacniacza sluchawkowego. Chce wypuscic dzwiek z laptopa do wzmacniacza poprzez jacka (wzmacniacz nie ma usb)czy jesli wypuszcze kablem jack-rca to bede mial duzy spadek jakosci? Sluchawki bezposrednio podlacze do wzmacniacza sluchawkowego, dobrze kombinuje z podpieciem?

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...