Skocz do zawartości

MonitorAudio SoundFrame


darecki

Recommended Posts

Witam

Jako laik i ignorant proszę o radę.

Z powodu braku miejsca i walorów estetycznych jedyny kompromis jaki udało mi się wypracować ze współlokatorami dla mojego nowego sprzętu HiFi to jak w temacie MA SoundFrame x2 plus sub Radius R360HD. Jaką elektronikę polecacie do tej konfiguracji aby nie przepłacać a z zestawu wyssać co możliwe?

Jeżeli chodzi o muzykę to wszystkiego po trochę z akcentem na klasykę rocka.

z góry dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaką kasę masz do wydania i jakie brzmienia preferujesz ... swoją drogą widziałęm te głośniki na żywo i robią wrażenie jeśli chodzi o dising
ja słucham dużo starego rocka w stylu Perfect,Dżem, Led Zeppeli, Purple itd i mój advance MAP105 daje sobie świetnie radę ale nie wiem jak w zestawieniu z MA SF , musisz posłuchać kilku wzmacniaczy bo kolumny masz na tyle małe, że możesz z nimi jechać,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zależy jaką kasę masz do wydania i jakie brzmienia preferujesz ... swoją drogą widziałęm te głośniki na żywo i robią wrażenie jeśli chodzi o dising
ja słucham dużo starego rocka w stylu Perfect,Dżem, Led Zeppeli, Purple itd i mój advance MAP105 daje sobie świetnie radę ale nie wiem jak w zestawieniu z MA SF , musisz posłuchać kilku wzmacniaczy bo kolumny masz na tyle małe, że możesz z nimi jechać,



Jeżeli chodzi o preferencje muzyczne to jak wyżej...:)wszystko co wymieniłeś jest w mojej płytotece...mieszkam koło Szczecina i już się dowiadywałem czy uda mnie się zestawić te głośniki z jakąś elektroniką - niestety pomimo, że są w sprzedaży posłuchać się nie uda...

Zasobność portfela max 5 tyś na elektronikę / do wzmaka muszę dobrać jeszcze jakiś tuner/CDplay/lub jakieś combo...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za takie pieniądze masz to spore pole wyboru i tu F1angel,Roro czy inni znający świetnie temat na pewno zasugerują coś konkretnie dobrego dla Ciebie i Twoich wymagań. Będę śledził wątek z ciekawości bo to moja następna półka klasy sprzętu:)

aaa i nie bój się sprzętu używanego bo ktoś kto kupuję drogi sprzęt to dba o niego jak o żonę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Wybór głośników Monitor Audio Soundframe jes optymalny szukając kompromisu pomiędzy brzmieniem i wyglądem. Jedynie zwróciłbym uwagę na subwoofer Rel T5, który może się lepiej sprawdzić przy muzyce - jest szybszy i dokładniejszy co ma szczególne znaczenie przy odsłuchach muzyki.
W kwestii elektroniki zwróciłbym Twoją uwagę na świetnie brzmiący i bardzo bogato wyposażony amplituner sieciowy (Wzmacniacz, tuner radiowy, radia internetowe, odtwarzanie plików audio przez sieć) Arcam Solo Neo Music. Jeśli nie będziesz korzystał z funkcji sieciowych, dobrym rozwiązaniem będie Nad Viso Three. Możesz także wybierać spośród klasyczńych systemów stereo np. Nad, Arcam itp.
Serdecznie zapraszam na odsłuchy poszczególnych konfiguracji,
W przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a jakie modele z Advance Acoustic słuchałeś jeśli można wiedzieć ...




Właśnie w tym problem, że nie słuchałem...poradzono mi na tym forum, że może się sprawdzić zestaw AA MPP 202 + MAA 402 + MCD 200 + MAT 601...
ty też chyab sugerowałeś iść w tę stronę icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale nie koniecznie w jakiś konkretny zestaw chodziło mi głównie o dużo odsłuchów wzmacniaczy różnych firm między innymi Advance ponieważ to bardzo dobrze brzmiące klocki ... propozycje Q21 też konkret i wybierz się do nich na odsłuchy, słuchaj dużo różnie i bez pośpiechu jeśli chodzi o decyzję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

Witaj,
Wybór głośników Monitor Audio Soundframe jes optymalny szukając kompromisu pomiędzy brzmieniem i wyglądem. Jedynie zwróciłbym uwagę na subwoofer Rel T5, który może się lepiej sprawdzić przy muzyce - jest szybszy i dokładniejszy co ma szczególne znaczenie przy odsłuchach muzyki.
W kwestii elektroniki zwróciłbym Twoją uwagę na świetnie brzmiący i bardzo bogato wyposażony amplituner sieciowy (Wzmacniacz, tuner radiowy, radia internetowe, odtwarzanie plików audio przez sieć) Arcam Solo Neo Music. Jeśli nie będziesz korzystał z funkcji sieciowych, dobrym rozwiązaniem będie Nad Viso Three. Możesz także wybierać spośród klasyczńych systemów stereo np. Nad, Arcam itp.
Serdecznie zapraszam na odsłuchy poszczególnych konfiguracji,
W przypadku pytań służę pomocą.


To ja dopytam trochę inaczej, przy okazji remontu pomieszczenia, mocno otwartego na świat salonu (wielkość salonu 25m2) też będę zawieszał głośniki na ścianę, zestaw 5,0 bez sub-a.
głośniki będę podlączone do ampli HK355 oraz Oppo 93SE, połączenia między nimi analogowe.
rozważam albo SF albo zestaw oparty na Radiusach jako alterantywę, są na tyle płytkie że moja druga połowa jeszcze je akceptuje, do tego Radiusy do 225HD mogą mieć okleinę naturalną - czy te zestawy są porównywalne czy jak chodzą opinie Radiusy to słabsze modele i niższe w hierarchii MA, patrząc na technikę zastosowaną to w sumie są podobne?
Muza to mieszanka styli ale bez składów orkiestrowych i muzyki symfonicznej. Lubię małe składy (kontrabas, fortepian, dobrze brzmiący wokal), rodzaj podstawowy muzy to jazz, chill out, rock, blues ale poza muzykę symfoniczną oraz bardzo mocnymi odmianami rocka słucham praktycznie wszystkiego.
Wiem że seria RX lub BX byłaby lepszym rozwiązaniem ale całkowity bunt na pokładzie II połowy-głośniki są za duże.
jaki zestaw ktore modele by wystarczyły na te 25m2 plus trochę dziur.
pozdrawiam
Adamis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...