Skocz do zawartości

Jaki amplituner wybrać ?


Vegost

Recommended Posts

Witam icon_smile.gif

Mam małe pytanko. Otóż mam zamiar kupić amplituner, który będzie podłączany do komputera. Głośniki, które będę podpinał to sprzęt z najwyższej możliwej półki od Creative czyli Gigaworks ProGamer 550W 5.1 + do tego ich najlepsza rynkowa karta Creative X-fi Elite Pro. Mam na oku parę aukcji na allegro: http://allegro.pl/kino-domowe-5-1-6-1-sony-14282 albo http://allegro.pl/kino-domowe-5-1-6-1-denon-14278. Sprzedawane są tam amplitunery po 200 - 500 zł. Teraz pytanie, czy opłaca się tam kupować jakiś sprzęt w tym przedziale cenowym? Jest to dobry sprzęt ? Czy może uzbierać jeszcze pieniążki i kupić coś nowszego normalnie w sklepie ? Nie wiem czy oferowane na tych aukcjach amplitunery nie są zbyt stare, nie znam się za bardzo na nich. Proszę o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całość mogę wydać 400 - 500 zł. Jeśli chodzi o wiadomość, którą do mnie wysłałeś to powiem ci, że nie za bardzo uśmiecha mi się wymiana tego zestawu od Creative. Jestem z nich bardzo zadowolony i są naprawdę znakomitej jakości jak na sprzęt do kompa. Potrzebuje tylko amplitunera, który da mi dźwięk cyfrowy i do tego będzie dekodował mi dźwięk DD, DTS itp itd. Jest do bardzo potrzebne bo jest mnóstwo gier w Dolby Digital czy DTS a moja karta sama nie potrafi zdekodować sygnału bo nie ma żadnych dekoderów. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze OK, sam amplituner jest warty tysiąc zł, więc kolumny masz prawie za darmo... Może je kiedyś zmienisz na lepsze.

Cytat

są naprawdę znakomitej jakości jak na sprzęt do kompa


ok, jeśli tylko do gier to wystarczą

Cytat

Potrzebuje tylko amplitunera, który da mi dźwięk cyfrowy i do tego będzie dekodował mi dźwięk DD, DTS itp itd. Jest do bardzo potrzebne bo jest mnóstwo gier w Dolby Digital czy DTS a moja karta sama nie potrafi zdekodować sygnału bo nie ma żadnych dekoderów.


- amplituner musi mieć złącze cyfrowe (coaxial/optyczny) i dekodery DTS/DD
- karta muzyczna podobnie - musi mieć wyjście cyfrowe

chyba że karta posiada wyjścia 5.1 analogowe a ten zestaw Creative nie wymaga amplitunera (wzmacniacz do satelitek jest wbudowany w subwoofer), wtedy amplituner jest zbędny, drugi warunek jest taki, że karta musi mieć swoje dekodery - w tym przypadku wystarczy jeśli kupisz samą kartę muzyczną
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na niektórych aukcjach amplitunery mają wejścia cyfrowe. Moja karta natomiast ma konsole wejść/wyjść gdzie posiada złącza optyczne i SPDIF. Więc jak najbardziej podłączenie amplitunera do tej konsoli rozwiązuje cały problem. Poza tym co mi ze wzmacniacza w subwooferze skoro nie ma żadnych dekoderów. W przypadku podłączenia amplitunera dostaje cyfrowy dźwięk i potrzebne do gier dekodery. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wystarczy, że kupisz kartę muzyczną z wyjściami analogowymi na każdy kanał i wbudowanymi dekoderami DD/DTS, wtedy amplituner powinien być zbędny przy takim zestawie, najtańsza X-Fi takowe ma
zajrzyj w instrukcję czy każdy sygnał idzie osobno czy do suba podłączasz tylko zbiorczy sygnał z line in karty muzycznej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh, ale ja mam najlepsza kartę X-fi od Creative, więc po co mam zmieniać kartę muzyczną ? Od Karty idą trzy kable prosto do suba. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...