Skocz do zawartości

Denon PMA-860 + 12m^2 potrzebuję cd i kolumny


beatboxalltime

Recommended Posts

Witam po raz pierwszy na forum. Jak w temacie posiadam denona pma860 i około dwunastometrowy pokój.
Potrzebuję odtwarzacza CD(dobrze jak by był sterowany pilotem) no i do takiego pokoju to raczej jakieś monitorki. Kwota powiedzmy 600-800 (oczywiście jeżeli da się coś wyczarowac w tej sumie). Muzyki słucham rożnej: funk, jazz, elektroniczna do teg trochę popu i czasem rocka.
Interesują mnie jedynie sugestie od ludzi którzy znają się na rzeczy icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jakie brzmienie/dźwięk preferujesz (jasne-ciemne, suche-pełne, wyostrzone-miękkie itp... .)Wiele osób nie wie o co chodzi i myśli, że to pytanie o rodzaj słuchanej muzyki. Jeśli wiesz, odpowiedz, jeśli nie, nie musisz. Więcej informacji to precyzyjniejsza odpowiedź.
Twój wzmacniacz gra mocno, dynamicznie z dobrymi niskimi tonami, ale raczej jasno, sucho, bez wysublimowanych detali. Słabe rozbudowanie sceny wgłąb.
Zastanawiam się, czy do muzyki, której słuchasz to dobry wybór, kto Ci go polecił? Ale jeśli masz już ten wzmacniacz, to oczywiście trzeba by dobrać w miarę pasującą do Twojego gustu i do niego resztę systemu.
A teraz masz coś do tego Denona (CD, kolumny itp.) czy wzmacniacz to pierwszy zakup. Jeśli Denon już z czymś gra, to napisz z czym i co Ci się nie podoba a co ew. podoba w tym brzmieniu.
Czy odtwarzacz ma być firmy Denon, czy może być inny? Do kolumn podstawkowych potrzebne są standy (podstawki), wiesz o tym? Monitorki postawione na półce, biurku, szafce grają na ogół znacznie poniżej swoich możliwości. Mam nadzieję, że na standy przewidujesz osobny budżet?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denona posiadam. Nie jestem w stanie wymaganego brzeminia opisać niestety. O standach właśnie się dowiedziałem icon_smile.gif Cd mógł by być denon ale nie upieram się, bardziej liczy się dla mnie dzwięk. Wzmacniacz grał z Sonym CDP35 i prowizorycznymi monitorkami (wyposażone jedynie w głosniki niskotonowe icon_smile.gif ) Więc nie mge udzielic informacji co było ok a co nie, bo tu nie ma co porównywać niestety. Mile widział bym kontakt przez jakis komunikator jakoś jeszcze mam problemy z forum icon_biggrin.gif
P.S. Przy odrobinie czasu Standy jestem w stanie wykonać sam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę jeszcze że chciał bym ze sprzętu wycisnąć w miare realistyczne dźwięki. Bass żeby był dynamiczny nie jakiś ciągnący się. Muzyka nie ma męczyć. Chyba rozumiem o co chodzi w tej suchości no i raczej wolał bym to zneutralizować (nasuwa się pytanie czy kompaktem jestem w stanie te dźwięki nasycić) no i ta głębia sceny... tu już pewnie raczej będzie problem ?

jeżeli gadam jakieś głupoty albo coś się nie zgadza to poprawiajcie, nie krzyczcie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Twoja szczerość. A krzyczał tu nikt nie będzie. Ja nie lubię, nie używam komunikatorów. Może ktoś inny się zgłosi.
Widzę jednak, że dajesz sobie jakoś radę z wpisami na forum. Nie musisz dawać jednego wpisu pod drugim. Jeśli masz zamiar coś dopisać wciskasz przycisk EDYTUJ i dodajesz to co chcesz.
Odtwarzacz Sony widzę dość leciwy, ale jeśli działa bez zarzutu, to może zostawiłbyś go na razie, tym bardziej, że w budżecie 800zł. o dobre kolumny plus CD z pilotem może być trudno. Choć oczywiście jak wskazują moje niedawne doświadczenia w tym względzie, gdy się dobrze poszuka i będzie cierpliwym, można niedrogo kupić naprawdę fajne klocki.
Oczywiście tak, czy inaczej 600-800zł na same kolumny byłoby jeszcze lepiej.
Standy można zrobić samemu jak się ma warsztat: spawarkę, coś do cięcia grubej blachy stalowej, jej obrabiania itp... . Ale nie wiem, czy warto się w to bawić. Może nie wyjść jak trzeba i pewnie mało estetycznie. A koszty pewnie i tak jakieś będą. A takie standy to chyba minimum http://allegro.pl/standy-stojaki-duzy-wybor-i2382425915.html
Ew. do 12m2 można kupić niewielkie kolumny podłogowe i problem z głowy. Tu masz przykład takich:
http://allegro.pl/kef-cresta-3-i2382479659.html
Oczywiście dużo zależy od tego czy zamierzasz udoskonalać swój system, czy raz kupić i na długi czas zapomnieć o zmianach (każdy by tak chciał, ale jak się połknie bakcyla...)
Odtwarzaczem CD można nieco zmodyfikować brzmienie, ale będzie to raczej niewielka korekta. Dużo więcej do brzmienia mogą wnieść kolumny (i oczywiście pomieszczenie/akustyka) ale to jest tylko próba niwelowania niezbyt dobrego brzmienia wzmacniacza, co rzadko się udaje. Nie chcę Cię tu zniechęcać, bo może Denon gra tak jak lubisz i dla Ciebie będzie to mistrzostwo świata. I nic innym do tego. Tobie ma się podobać.
Przepraszam, że jeszcze konkretnie nie odpowiedziałem, ale postaraj się przemyśleć co i jak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony niestety kaleczy płyty więc wole go nie używać. Mam jeszcze Zabytek Diora w domu może posłuży jeszcze troszeczke. Można w tej kwocie pomyśleć nad samymi monitorkami ale jak by dopasować jeszcze kompakt na najbliższą przyszłość to bym się nie obraził(tzn głośniki 600-800 a kompakt osobno ). Lat mam 20 więc nie raz sprzęt zapewne będę wymieniał. Takowy zestaw ma mi posłużyć na chwilę obecną poźniej się zobaczy icon_smile.gif. Co do kolumn stojących hmm... wydaje mi się że te które pokazałeś mają z tyłu bass reflex co nakazuje wręcz aby miały większe luzy od ściany(nie wiem czy podobnie jest gdy bass reflexy mają z przodu ? ) Co do Stojaków to mam warsztat, spawać tez mam czym, z blachą mam można powiedzieć większe doświadczenie i myślałem żeby zrobić standy drewno-szkło lub metal-szkło. Musze tylko poczytać o konstrukcji standów, żeby spełnialy swoją rolę icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszukam czegoś w weekend i podrzucę Ci tu linki jak coś ciekawego zobaczę.
Co do standów, to moim zdaniem metal jak najbardziej, kamień (granit/marmur) też. Z drewnem trzeba uważać, wiedzieć co się robi (Sonus Faber). A szkło zdecydowanie odradzam. Nie widziałem dobrych standów ze szkłem. standy powinny być możliwie masywne i stabilne. Mogą mieć w "nodze" komorę by tam wsypać piach (koniecznie suchy) lub śrut ołowiany dla większego obciążenia i pewnie lepszego tłumienia rezonansów. Zazwyczaj podstawa jest uzbrojona w kolce.
Otwór b-r z tyłu kolumny na pewno wymusza większe odsunięcie jej od ściany, ale nawet takie z przednim b-r nie powinny stać zbyt blisko ścian, bo pogarszają się efekty stereo, są mocniejsze odbicia dźwięku od ścian, zakolorowania, może wkraść się chaos, natomiast nadmiernie można podbić niskie tony (tak w skrócie i uproszczeniu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Nad standami się zastanowię jeszcze co i jak. Już troszkę o nich doczytałem. z B-R mniej więcej wiem jak sprawa wyglą. Pozostaje mi czekać na propozycje icon_smile.gif


Miło by było otrzymać jeszcze jakieś informacje od innych forumowiczów icon_razz.gif

A tak z innej pary butów pytanie. Co myslisz o Dual cv 5650 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem muzyki na tym wzmacniaczu. Wygląda dobrze i dopisek Audiophile Concept wiele obiecuje, ale widziałem już dużo pięknie wyglądających wzmacniaczy, które grały okropnie. A raczej nie chciały grać. I odwrotnie.
Masz możliwość taki kupić, wpadł Ci w oko (lepiej aby w ucho)? Za jakie pieniądze? Myślisz o sprzedaży Denona?
A faktycznie może jakiś kolega z forum się też wypowie w temacie?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Szukałem dziś (2 VI) kolumn i stwierdzam, że do Twojego pokoju, wzmacniacza i muzyki nie ma dużego wyboru. Może coś się jeszcze pojawi.
A razie najfajniejsze wydają mi się Mission M33i http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-missi...2391967908.html
Gra niezbyt detaliczną, złagodzoną górą, pełną ładną średnicą i całkiem dobrymi, może niezbyt potężnymi, ale do 12m2 i Twojego wzmacniacza całkiem wystarczającymi niskimi tonami.
Inne to też Mission http://allegro.pl/mission-m73-kolce-super-...2378871839.html, te mają może lepsze wysokie i co za tym idzie przestrzenność, ale nie wiem, czy z Denonem nie będzie za jasno, może za ostro?
To samo podstawkowe http://allegro.pl/mission-m71-w-oryginalny...2378871837.html
Za ostro na pewno nie byłoby z KEFami http://allegro.pl/kef-q35-i2386762768.html, które też mogłyby się dobrze uzupełnić z Denonem.
Standowe Tannoy M2, to również bardzo fajne kolumny, mnie podoba się ich sposób prezentacji muzyki. Cena trochę wysoka, ale to z racji na ich popularność http://allegro.pl/kolumny-tannoy-m2-idealne-i2378057313.html aukcja się co prawda skończyła, ale można napisać do sprzedającego.
Tych kolumn KEFa nie znam, ale coś mi mówi, że mogą grać naprawdę dobrze http://allegro.pl/kef-caprice-ii-vintage-s...2378214357.html
A tu jakby ktoś szukał niedrogich standów http://allegro.pl/standy-firmowe-pod-monit...2392356703.html na początek mogą być, jeśli jeszcze można by rurki zasypać piachem, byłoby nieźle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze się tak szczerze spytać Ciebie "f1angel"
Czy na moim miejscu, przy moich upodobaniach pozbył byś się tego wzmacniacza i zastąpił go czymś innym ?

Czytając trochę o nim zaczynam rozumieć czemu napisałeś: "Zastanawiam się, czy do muzyki, której słuchasz to dobry wybór"

Jak już pisałem chciał bym od sprzętu otrzymać dynamiczny bass i w miare rozwiniętą scene muzyczną( Chodzi mi o to, żeby dźwięk który będzie wydobywał się z moich głośników nie był płytki, raczej miał swoją uporządkwaną głębię) między jasnym a ciemnym brzmieniem to raczej takie wyśrodkowane no i bardziej miękkie niż suche (tu chyba sam odpowiedziałem na pytanie do Ciebie xD )

Dzięki za propozycje zainteresowały mnei Tannoye i KEFy caprice II vintage (ale tannoye szkoda że na plecach mają b-r icon_sad.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie chciałbym Ci mieszać, bo skoro masz już wzmacniacz, to może nie jest on taki zły, choć właśnie raczej nie zagra tak jak lubisz. Ale z tego co piszesz, jeśli możesz go sprzedać, nie tracąc na odsprzedaży, możesz tak zrobić. Wówczas można by pomyśleć nad innym wzmacniaczem i kolumnami do nich pasującymi. Pewnie jeszcze jakieś inne wchodziłyby wówczas w grę.
A nie możesz zabrać Denona na jakieś odsłuchy do salonu/salonów audio? Słuchając na nim swojej ulubionej muzyki z różnymi kolumnami sam stwierdziłbyś, czy gra według ciebie dobrze, czy nie. Takie doświadczenie byłoby dla Ciebie o wiele cenniejsze niż wiele stron opisów tu na forum i gdzie indziej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z odsłuchem będzie zapewne problem bo u mnie salonu takowego nie ma a na dzień dzisiejszy podjechać z nim troszke dalej nie mam czasu.... Ale jak się czas znajdzie postaram się wybrać na odsłuch.
Taki zły raczej nie jest icon_smile.gif ale jak mówisz, raczej nie zagra tak jak lubię więc trzeba przekazać go w inne dobre ręce, a sobie znaleźć coś bardziej odpowiedniego.
Czuję że to byłby dobry pomysł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel raczej kieruje do Ciebie pytanie ale raczej inni też mogli by się wypowiedzieć. Jaki wzmacniacz tak za 400-500 zł (mniej więcej ) mogł byś mi polecić ? wiem że to nie są duże pieniądze... ale jak na pierszy zestaw na tą chwile zadowole się w miare przyziemnymi sprzętami icon_smile.gif
słuchałem trochę Luxmanów ale raczej z wyższych półek... (na pewno nie do 500 zł xD ) i podobalo mi się ich brzmienie... nie wiem jak sprawują się niższe modele.

Mówiłem post wyżej że w lipcu sie wezmę za badanie mojego denonka i dalsze decyzje ale jeżeli mi nie podejdzie raczej nic ciekawego to przydało by sie juz zaczynać polować na jakies wzmacniacze/głośniki

Sorka za te podwójne posty jeszcze czasami mi się zapomni ta opcja edycji icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...