Skocz do zawartości

JAMO D870


wentylator

Recommended Posts

Witam,
Z góry przyznam , że w temacie audi jestem zupełnie "zielony". Ostatnio otrzymałem kolumny JAMO D870.
Czy ktoś z Was spotkał się wcześniej z tymi kolumnami?
Drugie moje pytanie brzmi: Jaki amplituner najlepiej dobrać do tych kolumn i jak w ogóle ugryźć ten temat , żeby całość dobrze grała,

z góry dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie Audi najkompetentniej tu zapewne wypowie się Madas icon_biggrin.gif
A co do audio i kolumn Jamo D870 (komu przeszkadzała ładna nazwa Concert 11?), to chyba nie amplituner potrzebny ale kawał porządnego pieca. Jeśli miałby być amplituner (dlaczego właśnie amplituner?), to coś tak wyjątkowego jak polecał Zukzukzuk, czyli NAKAMICHI TA 4 E.
Szkoda, że nie czytasz innych postów, tylko lecisz na gotowe i nie wiesz o co nawet tu zapytać, jakie informacje podać, by mógłby Ci tu ktoś rzeczowo odpowiedzieć.
Gratulując pięknego prezentu. Zapytam i postaraj się szczegółowo odpowiedzieć:
*Wzmacniacz (amplituner???) ma być nowy czy używany? Zaznaczę, że jeśli masz ograniczony budżet (powiedzmy poniżej 4-5tys.zł.), to raczej używany ze względu na jakość, moc, brzmienie. *Czyli drugie pytanie, jaki masz na to budżet?
*Trzecia sprawa w jakiej wielkości pomieszczeniu będą grały? Mam nadzieję, że możesz je odstawić od ścian na minimum kilkadziesiąt centymetrów (koło metra)?
*Jakiej muzyki słuchasz? *I następnie pytanie, sprawiające na ogół dużo trudności: jakie brzmienie lubisz/chcesz osiągnąć?
*Co będzie źródłem dźwięku? Jeśli planujesz zakup, to co to ma być, nowe-używane, budżet?
*I na koniec okablowanie. Musisz sobie zdawać sprawę, że tu już trzeba wydać ok.10% ceny nowego systemu albo więcej. Tańsze i co za tym idzie na ogół gorszej jakości/brzmienia kable będą limitowały pewne aspekty brzmienia. O ile poważnie myślisz nad uzyskaniem dobrego brzmienia, odpowiadającego klasie kolumn. Bo pitu-pitu to mogą one zagrać z byle czym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, wiem trochę nieogarnięty jestem w tym temacie ale to z racji tego , że to moje pierwsze prawdziwe głośniki.
Budżet. hmmmm. Raczej chciałbym się dowiedzieć jakie mam alternatywy(używany jaki i ile), (nowy co polecacie i na co warto zbieraćicon_smile.gif. Nie ukrywam, że ma to być sprzęt na długie lata więc wole zainwestować w coś z czego będę się cieszył i wole dłużej pozbierać niż kupić taniej i żałowaćicon_smile.gif
co do warunków ( pokój 20 m2) jest możliwość odstawienia od ściany jak najbardziej.
Preferencje muzyczne tutaj rozbieżność( głównie trance(armin i tiesto) i szeroko pojęty chillout( cafedelmar, budhabar itd)
Co do okablowania, gdyby ktoś był tak miły i podał modele itd , czym mam się zainteresować , gdzie szukać itd
I jeszcze jedno pytanie odnośnie kolumn: Czy ktoś miał przyjemność/nieprzyjemność z nich korzystać/słuchać?

pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem i co z tego? Czy coś Ci to da skoro nie potrafisz odpowiedzieć jakiego brzmienia szukasz?
Wzmacniacz? Nie wiem jaki. Nie napisałeś ile możesz wydać. Może Densen, Musical Fidelity (wyższe modele), nowy w klasie A Xindak A600E, MBL 7006, Plinius 9100, ASR Emitter, ATC SIA2-150. Nowe, używane, nie wiem na jakie jesteś sobie w stanie pozwolić.
Pamiętaj, że bez dobrej klasy źródła cały system będzie jak sportowy samochód na łysych oponach po deszczu.
Kable dobiera się na końcu, gdy się już wie co w brzmieniu chce się doszlifować. Dobiera się też wg. własnego gustu. Na początek, można podłączyć jakieś niedrogie kabelki i słuchać. Ew. spróbować pożyczyć z salonu ze 2-3 zestawy kabli i zostawić sobie najbardziej pasujący.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witaj!
Ostatnio z braku czasu i ciągłych wyjazdów rzadko bywam na forum.

Wyglądają! I piszą, że to są SUPER kolumny:) Gdzie je można "otrzymać" za free?
Niestety, nie słuchałem:(

Nakamichi TA E4 próbowałem jedynie z niższym modelem: D590 - w 40 metrach GRAŁO jak cholera!!!
Skąd klikasz? Jeśli w miarę niedaleko - można sprawdzić...

Pozdrówka!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak się trafi okazja... Obecnie masz dogodną aukcję na niemieckim ebayu:

LINK


Jest możliwość wysyłki za granicę, do Polski wg ustawień ebaya wychodzi 50 euro (to jednak lepiej dopytać u sprzedającego). Sprzęt wystawiony jako uszkodzony ze względu na sporadyczne trzaski w lewym kanale. Moim zdaniem pikuś, kwestia przeczyszczenia styków / potencjometru bądź przyłożenia lutownicy do gniazd wejściowych, gdybym chciał tego ampli kupić, tobym licytował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nakamichi nie ma nic szczególnego poza tym, że to starsza, bardzo solidna "maszynka". Zarówno konstrukcyjnie jak i brzmieniowo oraz mocowo. To dość wyjątkowy amplituner, któremu niejeden dość drogi wzmacniacz "nie podskoczy".
Przede wszystkim napędzi dobrze Twoje kolumny i nie będzie to kosztem wyrafinowania dźwięku.
Coś bardziej dostępnego, w jakim sensie? A jaki problem kupić na ebayu?
Jaka altrenatywa? Coś takiego jak pisałem w poście nr. 5 albo ew. jakiś Krell, NAD Master M3 czy Exposure 3010s http://www.hifi.pl/gielda/wyswietl.php?grupa=wzmint3000 ale jak widzisz (albo nie, bo nie wiesz za ile pójdzie Nakamichi, ale pewnie tysiąc kilkaset złotych - to znaczy poszedłby bez opisanych przypadłości) będzie sporo drożej i niekoniecznie lepiej. Może jeszcze ew. przedwzmacniacz plus końcówka mocy firmy Rotel. To chyba absolutne minimum.
Może ktoś z forumowiczów ma inne pomysły, bo ja na razie nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy jeszcze jakaś alternatywa z tych bardziej "dostępnych"?



Ma być z Polski, najlepiej z Allegro?

Proszę bardzo:

Accuphase
Carver
Carver
Adcom

Nakamichi
Nakamichi

Do końcówek mocy potrzebujesz jeszcze osobno przedwzmacniacza.

Jak chcesz taniej, może być np. Technics, ale jeśli to ma być sprzęt na lata, dołóż i kup Accuphase...



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co jest takiego w tym Nakamichi , że tak godnie polecacie? Czy jeszcze jakaś alternatywa z tych bardziej "dostępnych"?

pozdrawiam



Sądzę (nieskromnie), że ów jest lepszy brzmieniowo od wielu polecanych tutaj "prawdziwych asów".
Z tego też powodu, pozwoliłem sobie kupić kilka egz., po czym zniknęły z rynku... A, że nie chcą się psuć - tylko jeden MUSI zostaćicon_smile.gif
Zresztą - jego cena, to 3800 DM w 1989 roku!!! Był zrobiony specjalnie przez N.Passa (Nakamichi go "poprosiło") do prezentacji topowego (do dziś) magnetofonu kasetowego - Nakamichi Dragon.
Ale jeśli nie chcesz posłuchać i ocenić jego brzmieniową wartość, to może lepiej kupić coś bardziej znanego, młodszego i dostępnego.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi*, świetne propozycje. Moje to były w zasadzie przykłady. Osobiście wybrałbym (w większości i oprócz Technicsa) Twoje.
Ja zaproponowałem świadomie nowsze rzeczy, trochę lub dużo droższe i niektóre ustępujące brzmieniowo tym starszym. Dlaczego?
Wyczuwam pewną niechęć Wentylatora do starszych wzmacniaczy. Może się mylę.

*Przepraszam za wcześniejsze mylne przypisanie Zukzukzukowi Twoich propozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I jeszcze jedno pytanie odnośnie kolumn: Czy ktoś miał przyjemność/nieprzyjemność z nich korzystać/słuchać?

Znalezienie kogoś z "nieprzyjemnością" jest bardzo trudne i graniczy z prowokacją icon_eek.gif

Nawet osoby które przechodziły na dużo droższe kolumny były co najmniej ogólnie zadowolone z podłogowych Concertów (i z podstawkowych zresztą też icon_razz.gif ), a kolumny w tej klasie cenowej nie miały się czego wstydzić.
Poza tym nawet w tej chwili cena używanych kolumn jest niższa niż głośników w nich użytych!

Według mnie jest lekką przesadą straszenie, że potrzebują mocnego pieca. Po prostu z dobrym sprzętem zagrają lepiej niż z kiepskim.
Dlatego pomysł z niedrogimi wzmacniaczami rzędu kilkuset złotych (Technics) raczej bym odrzucił, rozglądał się za używanym sprzętem w okolicach 2 i więcej tysięcy (stąd propozycje przedmówców np. z Accuphase), a nowy to już powyżej 3 tysięcy (są to oczywiście granice umowne, bo zdarzają się perełki za tysiąc).

Są to niewątpliwie kolumny uniwersalne, grają zarówno z lampą jak i tranzystorem - a można je również "ożenić" z hybrydą np. Xindak 6900 (cena nowego rzędu 3300zł).
Przede wszystkim okreś się do końca, czy może być sprzęt używany - i jaką kwotą dysponujesz na sam wzmacniacz (lub na zestaw preamp z końcówką mocy)

A kable to jak już było powiedziane - szlif na końcu.

Pozdrawiam
PS. W przypadku Rotela - nie musi być zestaw dzielony, np. RA-06 spokojnie je napędzi (a wg. mnie kosztująca tysiąc "dwójka" też nie wyzionie ducha icon_razz.gif )
No ale skoro w tej cenie można mieć wspominane Nakamichi - to jest jednak różnica klas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi spokojnie, przecież Cię skomplementowałem. RoRo także nie napisał nic, co by świadczyło o zdenerwowaniu icon_smile.gif
A że ustosunkowaliśmy się do propozycji Technicsa, to po prostu trzeba było, by zrozumiał to ktoś nowy na forum, nie znający się na wzmacniaczach i nie łapiący żartu, Gdybyś dał taką ikonkę: icon_wink.gif to mozna by to pominąć milczeniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...czy wybór odtwarzacza CD do amplitunera ma jakieś większe znaczenie?

Wiadomo, że ma!
Możesz kupić najprostszy (używany, sprawny) odtwarzacz za 20zł - albo taki za kilka/kilkanascie tysięcy (też używany).

Mają rożne brzmienie i różne możliwości.
No i raczej pod sprzęt wyższej klasy raczej nie podłącza się najtańszego badziewia - jak to napisał f1angel będzie wtedy grało "pitu-pitu" icon_mrgreen.gif

A poza tym - jak chcesz to możesz zacząć od taniego sprzętu (ale nie kupuj niefirmowych wynalazków) i wraz z wchodzeniem na wyższy poziom stopniowo odkrywać możłiwości tkwiące w tych świetnych kolumnach icon_razz.gif
Zbieranie szczęki z podłogi po udanym odsłuchu - BEZCENNE! icon_razz.gif

Pozdrawiam
PS. A tak na koniec i na serio - to ta seria Jamo (podłogowe i podstawkowe) to naprawdę bardzo dobre kolumny i po prostu nie wypada podłączać pod nie byle g... Zagrają zarówno ze wzmacniaczem za 1.000-1.500, jak i za 10.000-15.000 (to kwoty przykładowe).
Z kabli głośnikowych jest spory wybór - ale jak pisałem to raczej po kupieniu odpowiedniego wzmocnienia. Od razu powiem, że sensowna kasa do wydania na ten cel (oczywiscie za używane kable) to tak od 300 do tysiąca. Jak będzie więcej - to dobrze, ale chyba niekoniecznie (ja staram się nie przekraczać 10-15% wartości kolumn, chociaż czasami podpinałem kable droższe od łączonego komponentu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Witajcie.

Chciałem nieco odświeżyć temat. Właśnie kolega kupił te kolumny i zastanawia mnie jakim cudem te kolumny są kwalifikowane jako 3 drożne? Na pierwszy rzut oka tego nie widać ale po podłączeniu okazało się że to jest jakaś ściema. Moim zdaniem są co najwyżej 2.5 drożne.

Pozdrawiam. Łukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...