Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza


niedzielnySłuchacz

Recommended Posts

Witam,

aktualnie posiadam wzmacniacz Technicsa SU-500 grajacy w zestawie z Tonsilami ZG-40C 8Ohm. Źródłem dźwięku jest tylko komputer. Ostatnio trafiły do mnie nieco niższej klasy Tonsile(do innego pomieszczenia) i potrzebuję nowego wzmacniacza. Pierwsza myśl jak przyszła mi do głowy to kupno następnego SU-500, który w końcu lata działa bez kłopotów i wcale nie gra źle. Mogę jednak zainwestować w coś lepszego do ZG-40C, a SU-500 powędruje do tych "nowych" Tonsili. Moje zasadnicze pytanie jest czy faktycznie warto i czy ZG-40C mogą zagrać zauważalnie lepiej na jakimś niezbyt drogim sprzęcie? Ile musiałbym wydać, żeby poczuć różnice?

Na chwilę obecną z tego połączenia(SU-500 + ZG-40C) jestem zadowolony. Wcześniej posiadałem wzmacniacz Unitry WS303 i dźwięk był zdecydowanie gorszy, nie mówiąc już o buczących głośnikach. Pokój 25m^2, umeblowany. Główne zastosowanie to odsłuch muzyki rockowej/metalowej. Sporadycznie jakiś film bądź inne gatunki muzyczne.

Dzięki za wszelkie sugestie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może czas już przejść na wyższy poziom? Oczywiście można by pomyśleć o innym wzmacniaczu, ale chyba na początek lepiej byłoby wymienić kolumny. Choćby miały jakiś czas grać z Technicsem. To tylko taka ogólna propozycja, bo nie wiem ile możesz przeznaczyć na "nowe" kolumny. Ale musisz wiedzieć, że lepsze kolumny, to spory wydatek. Choć mam też tańsze typy, ale na pewno nie do Technicsa, bo nie chcę odpowiadać za krew cieknącą z Twoich uszu icon_wink.gif
Lepszy wzmacniacz można by pewnie nieco taniej znaleźć, nawet do Tonsili (tymczasowo), ale naprawdę nie wiem jakie brzmienie Ci się podoba, jaki masz gust? Bo ja Ci zaproponuję dobry wzmacniacz z pełną soczystą średnicą, mocnymi niskomi tonami i brakiem rozjaśnienia w wysokich tonach, grający do tego muzykalnie, gładko a Ty stwierdzisz, że to klucha i CI się nie podoba. Być może Technics doskonale wpasował się w Twoje upodobania a może po prostu nie słuchałeś nic lepszego.
Jeśli słuchałeś, to napisz co i jak to wg. Ciebie brzmiało? Co Ci się podobało a co nie.
Napisz jaki masz budżet i czy chcesz zmian. Bo może nie. A wówczas kupisz kolejnego Technicsa. I... żyli długo i szczęśliwie, dopóki nie usłyszeli lepiej brzmiącego zestawu icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie chcę inwestować dużych pieniędzy i wolałbym się ograniczyć do wymiany wzmacniacza(do powiedzmy 200-400zł). Chętnie usłyszę jednak ile ten "wyższy poziom" właściwie kosztuje, i orientacyjnie ile należałoby przeznaczyć na kolumny, a ile na sam wzmacniacz. I ewentualnie czy wejście cyfrowe jest dobrą opcją, jeżeli źródłem jest tylko komputer? Ile trzeba sobie liczyć za taki wzmacniacz?

Wzmacniacz jaki proponujesz wydaje się rozsądny. Absolutnie nie jestem przywiązany do Technicsa. Mam go u siebie, bo został mi polecany przez kogoś, w dużej mierze przez niezawodność, bo z polskimi wzmacniaczami miałem problemy. Trudno mi sprecyzować dokładnie swoje oczekiwania, w zasadzie nie miałem styczności z żadnymi lepszymi stereofonicznymi sprzętami audio. Mam wrażenie, że te Tonsile stać jednak na więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...