Skocz do zawartości

Jakie DVD wybarć (do 500 zł )


Marcin-B

Recommended Posts

Czy panasonic model DVD-S511 to dobry wybór. Jeśli ktoś ma ten odtwarzacz to proszę o jakieś opinie. Czy czyta wszystkie dvixy, wyświetla polskie znaki, odtwarza wypalane płyty bez problemów itp. A może ktoś mi poleci jakiś inny model w podobnej cenie. Chociaż raczej jestem przekonany do firmy panasonic. Kiedyś myślałem o Pioneerze ale coś czytałem że nie wyświetla jakiś napisów w dvixe.
A może nie warto przepłacać i kupić tańszy model panasonica np. s33
mam zamiar oglądać filmy 70% a muzyka 30%

Pozdrawiam Marcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co prawda S-511, ale byłem posiadaczem, teraz używa mój syn S-52. W mojej i nie tylko mojej ocenie jest to jeden z najlepszych odtwarzaczy DVD w cenie do 500 zł.
Jakość obrazu jest jak na tę klasę odtwarzacza rewelacyjna a jeśli chodzi o DiVx to nie ma najmniejszego problemu. Niestety odtwarzacz ten nie już produkowany a jego następca S-53 nie posiada dekodera HDCD oraz nie czyta płyt DVDaudio.
Jeśli chodzi o S-511 to wydaje się, że może być dobrym wyborem, tym bardziej że cena chyba nie przekracza 400 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego jeszcze niezły model Samsunga DVD-HD950 (SACD i DVD-Audio), cały czas w sprzedaży i nieźle oceniany.
Można jeszcze wspomnieć o poprzednikach Pioneera DV-696, czyli modelu 600 oraz (jeszcze bez HDMI) 585 i 575.
I cały czas jesteśmy w okolicach 500zł icon_rolleyes.gif
A jak zaczęliśmy wspominać o granicy 1000zł to jeszcze dojdzie wśród najnowszych modeli np. Yamaha DVD-S1700. No ale temat mówi o sprzęcie w okolicach 500zł, więc nie drażnijmy Marcina_B icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin
trudna sprawa. Faktycznie parametry maja podobne. Obie firmy produkują DVD na dobrym poziomie. Jak już wcześniej pisałem Panasonic S-52 wyróżnia się w swojej kategorii cenowej świetnym obrazem, czy model S-511 tez tak ma? Sądzę, że tak. Co do Pioneerów to mogę tylko napisać, że przez dłuższy czas miałem model Dv-656A. Jak na tamte czasy był to świetny odtwarzacz, oczywiście bez HDMI. Z opinii wyczytanych tu i ówdzie wynika, co potwierdza również w swoim poście RoRo wynika że Pioneery nadal trzymają wysoki poziom. Jeśli zależy Ci na USB bierz Pioneera. Na Twoim miejscu skonfrontowałbym je ze sobą bezpośrednio w sklepie. Nie ma to jak własna ocena organoleptyczna icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mckalyka
Czy Pioneer DV-400 obsługuje USB w wersji 2.0 - czy tylko wolniejsze 1.1? I jak to jest w wyższym modelu DV-696?
Jeżeli będzie to 1.1 to wg mnie można sobie odpuścić kwestię USB. icon_rolleyes.gif Szybciej i rozsądniej będzie chyba nagrać sobie płytkę i włożyć ją do odtwarzacza niż męczyć się z wolnym USB...
A korzystając z softu Gufiaka (chwała mu za to, co robi i za udostępnianie nowych wersji softu) faktycznie można kupić Pioneera. Proponuję rozejrzeć się jednak w okresie poświątecznych wyprzedaży - a może uda Ci się trafić za 500zł Pionka 696 lub starszą "600"?
Najsensowniejsza jest podpowiedź Belfra54 "Na Twoim miejscu skonfrontowałbym je ze sobą bezpośrednio w sklepie. Nie ma to jak własna ocena organoleptyczna "
Proponuję - weź z sobą do sklepu parę płyt CD i jakiś film na DVD oraz coś w DivXie i będziesz miał jasność! icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli USB nie jest najważniejszym czynnikiem w kwestii wyboru odtwarzacza to jednak byłbym skłonny polecić Panasonika DVD-S511. Nie jest tak wyposażony model Pioneera, ale jednak jest bardziej niezawodny i daje znakomity obraz, ceniony przez wielu użytkowników. Co prawda mam inny model s52 i działa znakomicie a obraz jest wspaniały.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mckalyka
Czy Pioneer DV-400 obsługuje USB w wersji 2.0 - czy tylko wolniejsze 1.1? I jak to jest w wyższym modelu DV-696?
Jeżeli będzie to 1.1 to wg mnie można sobie odpuścić kwestię USB. icon_rolleyes.gif Szybciej i rozsądniej będzie chyba nagrać sobie płytkę i włożyć ją do odtwarzacza niż męczyć się z wolnym USB...


Hmm powiem że niewiem icon_smile.gif Nigdy nie myślałem o zakupie dvd po kątem portu USB. Dla mnie ważne jest alby czytał divx, a pionieer ze zmodyfikowanym softem robi to znakomicie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...