Skocz do zawartości

TV+DVD+UPC+AMPLI - OPTYMALNE POŁĄCZENIE


andrev80

Recommended Posts

Witam
Bardzo proszę o podpowiedzi jak optymalnie podłączyć moje pudełka w domu aby mieć najlepszą jakość dźwięku oraz obrazu. Poniżej napisałem jakie mam pudełka i jakie mają interesujące mnie wejścia i wyjścia:

- TV PANASONIC TX-L42ET5: ma 3xHDMI + SPDIF
- AMPLITUNER PIONIER VSX-519V-K: ma 2 x HDMI IN + 1 xHDMI OUT + 2xSPDIF+COAXIAL
- DVD PIONEER DV-420: ma HDMI OUT + COAXIAL
- UPC MEDIABOX: ma HDMI OUT + COAXIAL

Obecnie mam podłączone to tak:

- AMPLI>TV - HDMI
- DVD>AMPLI - HDMI
- UPC>AMPLI - HDMI

Wszystko śmiga ale nie wiem jak wprowadzić dźwięk z TV do AMPLI. Tv jest z netem i dźwięk np. z YOUTUBE mam tylko na TV. W TV jest SPDIF i mogę podłączyć do AMPLI ale wtedy za każdym razem muszę przestawiać w AMPLI źródło dźwięku ?

Jak macie może jakąś poradę lub link gdzie ktoś ma opisane jak to połączyć optymalnie to będę wdzięczny. Generalnie zależy mi na dobrej jakości dźwięku, nie muszę korzystać z głośników w TV, wystarczą mi tylko z AMPLI. Chodzi też o to aby używać jak najmniej pilotów i przełączeń. Dodam, że AMPLI jest 5+1 ale mam tylko kolumny stereo (w AMPLI też stereo jest ustawione - cała moc idzie na dwie kolumny frontowe) Pytania dodatkowe:

- dźwięk po HDMI czy COAXIAL ? Chodzi o jakość
- czy korzystanie z HDMI w AMPLI powoduje stratę sygnału (wideo+audio) tzn. czy lepiej bezpośrednio UPC do TV po HDMI czy przez AMPLI po HDMI do TV


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Telewizor ma cyfrowe wyjście audio kablem optycznym, podpinasz to pod wejście w amplitunerze i wybierasz w amplitunerze odpowienie źródło dźwięku.

Pozdrawiam



Wszystko się zgadza ale potwierdź mi proszę, że za każdym razem muszę zmieniać w ustawieniach AMPLI źródło dźwięku ? Tam mam do wyboru A - Analogowe, H-HDMI, C - Przez kabel COAXIAL, O1,O2 - Optical. Jak będę chciał słuchać z UPC to H a jak z telewizora (YOUTUBE, SKYPE i takie tam inne multimedialne) to 01
Chodzi mi o to, żeby ustawić na H i słuchać dźwięku przez AMPLI z tunera a przy okazji mieć dźwięk z TV przez OPTICAL


A jak z połączeniami ? Są optymalne jak mam alll przez HDMI ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...