Skocz do zawartości

Zakup stereo do 4 tys pln.


Messonline

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Jestem nowy na forum ale czytuje od dłuższego czasu - przymierzam sie do zakupu pierwszego zestawu stereo. Upatrzyłem sobie HK 3490 + Dali Zensor 5 lub JBL E80. Co sądzicie o takim zestawie? Co będzie lepiej grało cieższe gitarowe brzmienia? A może coś zupełnie innego? . Pomieszczenie to 4x5 m.

Z góry dziękuje za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upatrzyłeś sobie. To znaczy spodobało Ci się ale nie słuchałeś? Może przede wszystkim powinieneś pojechać do salonu audio i posłuchać takich oraz innych zestawień.
Można pewnie i poszukać sprzętu z drugiej ręki. O ile bierzesz to pod uwagę. Przy dobrym doborze zagrałoby lepiej.
A wolisz amplituner niż wzmacniacz?
Nie napisałeś ile możesz wydać na zestaw? Co będzie źródłem dźwięku? Zależy Ci na jakości czy raczej na mocnym brzmieniu choć niekoniecznie neutralnym?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Upatrzyłeś sobie. To znaczy spodobało Ci się ale nie słuchałeś? Może przede wszystkim powinieneś pojechać do salonu audio i posłuchać takich oraz innych zestawień.
Można pewnie i poszukać sprzętu z drugiej ręki. O ile bierzesz to pod uwagę. Przy dobrym doborze zagrałoby lepiej.
A wolisz amplituner niż wzmacniacz?
Nie napisałeś ile możesz wydać na zestaw? Co będzie źródłem dźwięku? Zależy Ci na jakości czy raczej na mocnym brzmieniu choć niekoniecznie neutralnym?



Troche dziwnie to brzmi ale tak - upatrzyłem sobie. Byłem w salonie ale trafiłem tam przez przypadek i nie byłem przygotowany. W przyszłym tygodniu wybiore sie ze swoimi krążkami. Nad używanym sprzętem sie nie zastanawiałem - chyba jednak skłaniałbym sie ku nowemu. Bardziej dla zasady.

Czy wole jedno od drugiego nie wiem bo żadnego nie miałem. Amplituner wydaje mi się bardziej wszechstronny. Źródłem dzwieku bedzie niestety komputer narazie. . Najpierw musiałbym spróbować jednego i drugiego żeby ocenić co wole - intuicyjnie jakość. Środki przeznaczone na sprzęt podałem w tytule.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobisz jak najpierw wybierzesz się na odsłuch. To daje więcej niż setki stron najbarwniejszych opisów. Zabierz ze sobą ze 3-4 płyty o dość zróżnicowanej warstwie muzycznej.
Co do używanego sprzętu, to ja mam taką "zasadę", że nie kupuję w miarę niedrogiego sprzętu, ponieważ jak wszystko inne w tych czasach obliczone jest na poprawne działanie przez 3 do 5 lat. Stare sprzęty 10-15letnie grają do dziś, są lepiej zbudowane, solidniej, ponieważ kiedyś też dużo więcej kosztowały. Będą najprawdopodobniej grać jeszcze długo po tym gdy współczesne, nowoczesne klocki posypią się jak stara stodoła icon_lol.gif Kto ma inne zdanie na ten temat chętnie podyskutuję i (być otworzę mu oczy).
Co do różnicy między amplitunerem a wzmacniaczem za podobne pieniądze, to na ogół wzmacniacz zagra lepiej niż amplituner. Są wyjątki, ale nieliczne. Słyszałeś, że jeśli coś jest do wszystkiego, to na ogół do niczego?
Komputer nie jest najlepszym źródłem dźwięku. Może te z lepszą kartą trochę lepiej sobie radzą. Ale i tak jeśli chcesz kupić sprzęt w tym zakresie cenowym, to polecałbym się zastanowić nad dobrą kartą czy przetwornikiem C/A (DAC).
Pamiętaj, że system to całość i jest tak dobry jak jego najsłabszy element.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
koniecznie przed zakupem proponuję odsłuchy poszczególnych konfiguracji, tylko tak dopasujesz system do własnych preferencji.
Z mojej strony zaproponowałbym Ci posłuchanie wzmacniacza NAD C326BEE lub pozostanie przy HK. W kwestii kolumn brałbym pod uwagę Dali Zensor, chociaż do porównania dołączyłbym Tonsil Pulse, Boston Acoustica A250 oraz Monitor Audio MR6.

W przypadku pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...