Skocz do zawartości

Kino Domowe do 4k


blair

Recommended Posts

witam. Pragne zakupic system KD. Przejrzałem forum, ale nie mogę znalezc idealnego rozwiazania:/ problematyczne jest czy przy cenie 4k za zestaw niezbedny jest subwoofer??? zestaw ma sluzyc w 70% muzyce (alt rock, rock) i 30% KD. powierzchnia pomieszczenia 35m2. cena zestawu to max 4k, ew. troszeczke wiecej. z gory dziekuje za sugestie i porady co do komponentow idealnego zestawu.
Myslalem nad glosnikami jbl Balboa System. co o nich myslicie? z czym dobrze by zagraly?

EDIT:
RoRo - wielkie dzięki za porady
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_cool.gif Blair
Co do JBL Balboa - wg mnie już lepiej zagra zestaw JAMO S606 (kolumny dość wąskie, ale spory głośnik basowy 20cm na bocznej ściance), bardziej "kulturalnie" icon_cool.gif
Pytasz o zestawy - moge Ci polecić ONKYO DVD 405 z amplitunerem TX-SR604 (lub nowszym ale o model słabszym SR505), do tego Quintas 500 lub Quintas 700 (tańsze, ale i słabsze od Jamo S606). Dokładając sub mieścisz się w 4 tysiącach.
Poniżej masz przykładowo taki zestaw 405 + SR604, ale z kolumnami Tannoy F1 za 3599
http://www.allegro.pl/item286242394_onkyo_..._maxaudio_.html

DENON 1708 z DVD 1740 oraz kompletem Wharfedale Crystal 30 http://www.allegro.pl/item286689885_denon_..._gwarancji.html
ale hmmm - warto trochę dopłacić do Crystal 40.

Wejście w Harmana może być sensowne pod warunkiem, że kupisz co najmniej serię 2xx icon_rolleyes.gif
Cenowo z niezłego sprzętu mieścisz się też w komplecie z Yamahą RX-V661, Denonem 1908 czy Pionereem VSX-917

Pytasz o sub - w kinie domowym się przydaje... Wiadomo, specjalizowany głośnik niskotonowy grający regulowanym pasmem maximum w zakresie 20-200Hz z własnym zasilaczem będzie mocniej grał niż basowe głośniki w kolumnach za tysiąc czy dwa. Tym niemniej duże kolumny podłogowe w KD mają wystarczający potencjał by dać sobie radę bez wsparcia suba.
Natomiast co do muzyki - ja nie używam suba do stereo, po prostu nie jest w stanie dotrzymać kroku kolumnom parę razy droższym od niego, a jakoś nie mam wolnych 2 czy 5 tysięcy lub lepiej na sam subwoofer icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
PS. No i zawsze jest możliwość wybrania porządnego modelu wzmacniacz czy amplitunera stereo z fajnymi kolumnami podłogowymi w cenie 4 tysięcy za komplet - ale skoro piszesz w rubryce "kino domowe" to chyba pominiemy taką możliwość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blair
Czy JBL Cine Pack o którym myslisz to komplet E80 + E20/E10 + EC25?
Wydaje mi się, że na 35metrach lepiej będzie po prostu zainwestować w coś na E100 (ew. na E90), a najlepiej - po prostu kupić porządne fronty typu ES90 (ok.2500zł) lub ES100 (około 3200). Oczywiście jeśli spodobały Ci się kolumny JBLa icon_rolleyes.gif

Natomiast z ciekawych i ładnie grających zestawów mogę polecić komplet ONKYO SR605 (ew. 604 - nie jestem pewien) + DVD 405 + kolumny Klipsch (5.0) w cenie 5 tysięcy do kupienia w Saturnie, lub prostszy komplet z amplitunerem SR505. Oba amplitunery to modele tegoroczne, z HDMI, natomiast kolumny - genialne! I w dodatku tyły i centalny z tego zestawu też są wysokich lotów a nie jakieś rzężące maleństwa icon_lol.gif

Za ok. 4 tysiące można kupić niezłą Yamahę RX-V600 lub RX-V661 z DVD i kolumnami Yamaha NS-45 (spore fronty) i niezbyt duże tyły i centralny. Są też dostępne z innymi, wyższymi modelami kolumn Yamahy...

Natomiast zwiększenie budżetu to jak najbardziej dobry pomysł - przecież kupujesz sobie zestaw nanajbliższe parę lat!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...