Skocz do zawartości

Audio do małego pokoju w okolicach 1500zł


Waterman

Recommended Posts

Witam!

Chciałbym zakupić, a dokładniej wziąć na raty jakieś audio. Pokój ma wymiary około 5-6m2, a głośniki/kolumny mogą stać praktycznie w każdym miejscu, planuję rozmieścić je w rogach, przy tylniej ścianie jest łóżko na którym siedzę, a z przodu szafa na której stanie centralny. Przez najbliższy okres nie planuję zakupu telewizora bo jest mi zbędny. Chciałbym podłączyć to pod laptop. Nie mam potrzebuję blurayów i innych bajerów, zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku i możliwym wyglądzie. Dodatkowo jestem fanem dużego basu, a wiec nie ukrywam, że wymagał bym go icon_smile.gif Mam zamiar słuchać na tym w 90-95% muzyki, reszta jakiś film od weekendu. Czym powinienem się zainteresować? Proszę też wziąć pod uwagę, że mają to być raty, a więc euro lub media były by wskazane. Dzięki i pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Budżet nie jes duży, jednak możesz zwrócić uwagę na konfigurację Pioneer VSX-521 z kolumnami Jamo S426 HCS3 lub Prism Audio Onyx 200. Zetawy w swojej klasie zagrają bardzo przyzwoicie, w przyszłości będziesz mógł dokupić subwoofer.
W naszym salonie możesz załatwić zakup ratalny na odległość,
W przypadku pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracałem uwagę na tego pioneerka i Onyx 200, ale boję się o ten brak dobrego bassu. Zakup aktywnego suba o mocy przynajmniej 150W to dość spory koszt, nie oszukujmy się. Dodatkowo w samochodzie posiadam suba 30cm 450rms zasilany starym dobrym japońskim sony xplod 600rms i nie chcę wyrzucić pieniędzy w coś co może mnie nie zadowolić. W sumie po to założyłem temat - byście doradzili mi swoją wiedzą i doświadczeniem! Zaczałem nawet brać pod uwagę głośniki komputerowe, a najlepszym co znalazłem to Logitech Z5500 http://www.euro.com.pl/glosniki-komputerow...0w.bhtml#opinie


Będę wdzięczny za wszelkie rady i wskazówki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z doświadczenia to proponuję zapoznać się np. z kinem domowym LG HX906PA http://portone.pl/lg-kino-domowe-lg-hx906p...alnie-,id-60391 , masz tu subwoofera 200, i naprawdę niezły dźwięk, myślę, że jak mnie zadowolił, a jestem wymagający, to Ciebie tez powinien.



Mam bardzo podobne w dużym pokoju. Dla mnie to nie ma bassu, głośność jest ok.

Co do stereo i kin. Zdaję sobie sprawę, że muzyka w stereo zabrzmi lepiej, naturalniej, nic nie będzie zaburząło sceny. Niestety logitechów Z-5500 nie ma w sprzedaży od jakiegoś czasu i jedynym konkretnym zestawem w podobnej cenie jest edifier s730 - http://www.euro.com.pl/glosniki-komputerow...30-czarny.bhtml . Widzę, że sub spełnił by moje oczekiwania, ale średnio bym się czuł kupując to za 1700zł... Nie ukrywam, że chętnie poczuł bym tą otaczającą głębię i efekty których nie dadzą mi głośniki 2.1.

Nic jeszcze nie kupiłem więc temat cały czas aktywny. Założę jeszcze wątek w dziale stereo i może coś wspólnymi siłami zdziałamy.

Dzięki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...