Skocz do zawartości

Sansui AU-717, wybór Kolumn.


zieluwid

Recommended Posts

Witam.
Szukam kolumn do Sansui 717. Interesują mnie używane kolumny podstawkowe. Z powodu ograniczonej powierzchni, nie mogę pozwolić sobie w tym momencie na coś większego. Znalazłem już coś co mnie zainteresowało. Napiszcie, coś o nich. Nie słyszałem wcześniej Cantonów, Tannoye tak. Choć myślałem o kolumnach zamkniętych, te Tannoye wyglądają ciekawie.

http://allegro.pl/canton-quinto-520-kapita...2405048615.html

http://allegro.pl/monitory-tannoy-607-unik...2403090567.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych Cantonów nie znam, ale raczej postawiłbym na nie, jeśli bierzesz pod uwagę zastosowanie szpilek do podłączenia grubszych kabli głośnikowych. Ta seria kolumn Tannoy nie należała do najbardziej udanych. A może jeszcze jakieś inne? Jaki masz budżet, jakie lubisz brzmienie, jakiej muzyki słuchasz, jak duży masz pokój?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Dzięki za szybką odpowiedz.
Co do pomieszczenia to będzie to ok 12 m2, z tego też względu kolumny podstawkowe.
Odnośnie przedziału cenowego, to szukam czegoś w okolicy 500 zł. Niewielki budżet, docelowo chcę zainwestować więcej, niestety stan przejściowy wymaga małych kolumn za niewielkie pieniądze (słuchać muszę, nie ma rady icon_smile.gif).
Na temat muzyki..., słucham różnie. Głównie jest to rap, przy tym gatunku spędzam najwięcej czasu. Reszta biblioteki jest dość szeroka, pop z lat 80-tych, po klasyczne płyty Queen. Jest tego dużo, te o których mowa, to wydania winylowe.
Lubie ciepły dzwięk. Bas musi grać głęboko, a perkusja uderzać dosadnie, ale to w zależności co leci w danym momencie icon_smile.gif
Zawsze kiedy szukam nowych ,,mebli,, icon_smile.gif, kieruję się na to forum. Stąd też Gramofon z którego jestem bardzo zadowolony, stara poczciwa używka, ostatnio wzmacniacz (Też od Kolegi z Forum) i tak szukamy kolumn.
Myślę że tak najprościej mogę określić co mam i czego potrzebuję.
Jeszcze słowo na temat sugestii w innym kierunku. Jestem jak najbardziej zainteresowany innymi propozycjami. Oglądałem już parę innych kolumn. Było to Infinity, Tannoy (z którego już zrezygnowałem icon_smile.gif, tzn. z 607), B&W i wiele innych.
Interesują mnie głośniki wiekowe, coś ze smakiem i co cieszy oko.
Kiedy przyjdzie czas marzy mi się B&W dm 604, albo najlepiej Infinity Kappa, ale to nie teraz.
Czekam na podpowiedzi.
Dziękuję i Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz starsze kolumny ze smakiem i do 12m2, to składaj raczej na Sonus Faber albo Chario czy NHT lub polskie QBA. Ew. (z odpowiednim jakościowo wzmacniaczem) Dynaudio, Spendor, Harbeth, Totem.
To są oczywiście moje typy brzmieniowe i to co mi się podoba z wyglądu.
Tymczasem możesz się przyjrzeć jeszcze takim kolumnom http://allegro.pl/kef-caprice-ii-vintage-s...2378214357.html
Oczywiście nie możesz zapomnieć o dobrych, stabilnych, masywnych standach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Dziękuję za podpowiedzi.
Z proponowanych przez Ciebie kolumn, zerknąłem po trochu na wszystkie. Widzę że jest to już wysoka półka. Największe wrażenie zrobiły na mnie Sonus Faber i Chario, są faktycznie piękne, z pewnością też grają klasycznie. Niestety na ten moment to nie na moją kieszeń.
Kefy które proponujesz, te też widziałem wcześniej, chyba jednak zaryzykuję te Cantony.
Napisz mi jeszcze na temat tych szpilek do kabli. Gdzie mogę to dostać, może jakiś link. Ja znalazłem coś takiego, ale nie wiem czy będą ok

http://sklep.rms.pl/index.php?p2446,wtyk-g...acany-hq-wspilz

czy lepiej takie:

http://allegro.pl/wtyk-banan-na-kabel-glos...2368916201.html

Czy stosowanie takich szpilek w gniazdach kolumnowych to normalka, czy powinienem też dokupić takie do wzmacniacza (we wzmacniaczu gniazda są podobnej konstrukcji) ? Jak rozumiem stosuje się je jako ,,adapter,, ze względu na grubość kabla jak pisałeś, tak ?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyk typu szpilka trzeba zastosować tam, gdzie są zaciski sprężynkowe takiego typu jak w Cantonach. Wtyki bananowe ani gruby kabel głośnikowy tam nie wejdą.
Te szpilki pokazane przez Ciebie są dobre. Ich plusem jest to, że mogą służyć jako przejściówka, gdybyś kupił kable już z bananami i nie chciał ich demontować. Widziałem chyba niedawno na Allegro podobne, ale taniej. Ja ostatnio dla kolegi kupiłem takie http://allegro.pl/wtyk-glosnikowy-typu-szp...2433003260.html
Od strony wzmacniacza też w zależności od gniazd stosuje się odpowiednie końcówki. Ew. jak się da można zakręcić gołe kable. Zobacz jakie masz zaciski we wzmacniaczu i wówczas będziesz wiedział jakie końcówki zastosować. Zamiast bananów (też gdzie konstrukcja gniazd głośnikowych w kolumnach czy wzmacniaczu pozwala) można także dać widełki (szpadelki).
Jeśli coś jeszcze jest niejasne, pytaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz Cantony i posłuchasz chociaż kilka dni na tym co masz, wówczas będziesz wiedział jak gra system i co ew. można delikatnie skorygować (lub nie) kablami. Kupowanie kabli wcześniej, gdy się nie zna finalnego brzmienia, moim zdaniem trochę mija się z celem. Tak więc odezwij się za jakiś czas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Witam
f1angel, powiedz mi. Do tych Infinity Kappa mam kabelki Xindak sc-01. Kupiłem razem z kolumnami w dobrej cenie (wiem co sądzisz o kupowaniu kabli, nim nie znasz finalnego brzmienia, ale to była okazja, więc pomyślałem, czemu nie). Tutaj moję pytanie.
Czy te przejściówki :

http://sklep.rms.pl/index.php?p2446,wtyk-g...acany-hq-wspilz

mogę użyć razem z kablami ?
Tzn. wiem, że konstrukcyjnie to do siebie pasuje.
Teraz bardziej chodzi mi o jakość tych przejściówek ze szpileczkami, nie wiem czy nie są po prostu kiepskie.
Czy nie zredukuję jakości brzmienia, skoro mam lepszy kabelek ? A może te szpilki są ok, czy może powinienem zamienić je na lepsze ?
Są solidne, ale sam nie wiem, znajomy trochę zamieszał mi w głowie tym zagadnieniem, dlatego pytam.
A może to nie jest tak istotne i już czepiam się szczegółów ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witaj!
Czyżbyś kupił Kappy 7,2i do 12 m??? Hm...

A co do kabelków.
Rozumiem, że do wzmacniacza nie możesz podpiąć kabli, bo owy ma stare gniazda.
W tym układzie najlepiej byłoby je wymienić na akceptujące nowe zakończenia: banany i widły.
W Częstochowie zapewne jest taki warsztat...
Inaczej pozostaje ciąć kable (szkoda!), albo kupić te przejściówki.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_biggrin.gif no tak.
Udało się, tak jak rozmawialiśmy.
Co do wzmacniacza, to muszę przyznać, że daje radę, nie ma tragedii. No i duszę się z nimi na takim metrażu, no na razie nie mam wyboru icon_neutral.gif. Trochę za mało, co ?
A powiedz mi, przerabiałeś kiedyś tak wzmacniacz ? Orientujesz się w kosztach takiej operacji ? Może masz jakiś kontakt do tego warsztatu ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...