Skocz do zawartości

DUAL 521 vs DUAL 1249 na pierwszy gramofon


Recommended Posts

Witam wszystkich,
Chciałbym rozpocząć przygodę z gramofonami i najbardziej podoba mi się stylistyka w drewnianych gramofonach Dual. Jednak jestem laikiem w temacie i chciałbym poradę czy to dobry sprzęt, czy nie ma problemów z serwisem, częściami itp.
Rozważam kupno:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2421382715
http://allegro.pl/dual-1249-gramofon-w-dre...2406736784.html
Gramofon pracowałby z amplitunerem Sony STR-DB940 i głośnikami JBL e60
Jakie są różnice pomiędzy tymi gramofonami, który wg Was jest lepszy, a może warto się rozejrzeć za czymś innym. No i pytanie czy ładnie taki komplet zagra, czy może lepiej rozejrzeć się za czymś innym/droższym?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka bardzo porządna jeżeli chodzi o gramofony (oczywiście myślę o dawnych, dobrych czasach a nie o plastikowych zabawkach z ostatnich lat), ale ceny jeszcze pójdą w górę...

Co do dostępności części - pamiętaj, że gramofony są już więcej niż pełnoletnie icon_cool.gif
Poza tym w Polsce Dual pojawiał się głównie z prywatnego importu i nie był tak popularny (i tani) jak np. Technics.
Co do serwisu - jest parę osób i warsztatów zajmujących się z powodzeniem tematem naprawy gramofonów. A gdzie - wystarczy poszukać np. na Allegro...

Ile możesz wydać na gramofon?
Poza tym - na razie nie ma co kupować jakiś specjalnie drogich gramofonów, bo trochę kolumny będą odstawały od reszty sprzętu. Przedwzmacniacz gramofonowy w Soniaku na razie Ci powinien wystarczyć i nie musisz kupować dodatkowego pre gramofonowego icon_razz.gif

Pozdrawiam
PS. Skąd się bierze ta tajemniczość wśród użytkowników? Przecież rejestrując się na Forum można podać zarówno miejsce zamieszkania jak i np. płeć icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. W takim razie zdecyduję się pewnie na jakiegoś duala ze względu na atrakcyjny wygląd w przystępnej cenie, co do wrażeń z odsłuchu wypowiem się po zakupie.

Kwota nie jest jakoś ograniczona, lecz jako że to początek przygody to nie mam pojęcia jaki "dźwięk" dostanę za 300, 600, 2k zł stąd pomysł na coś rozsądnego.
Jeśli wrażenia będą znacznie lepsze przy droższym gramofonie to rozważę także wymianę kolumn. Może jakieś propozycje?

P.S. Tajemniczość wynika z pośpiechu przy rejestracji. Już uzupełniam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy mogę kasować posty jeśli napisałem dwa takie same?

Nie masz takiej możliwości - tylko moderatorzy i administratorzy mogą to zrobić.

Co do zakupu droższego gramofonu niż 500-1000zł to wg mnie na początek nie ma co...
A jeśli chodzi o kolumny do Twojego Soniaka - to np. podoba mi się jak gra z wyższymi modelami Jamo lub np. Canton GLE 490 (koszty rzędu 2500zl za parę).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam ponownie szanownych forumowiczów:)

Pierwsze wrażenia z Dual'a 521 jak najbardziej pozytywne. Początkowo nie chciał współpracować, ale udało się go 'ruszyć'. Na dobrej płycie gra całkiem przyzwoicie. Czasem jednak potrafi przestać grać jeden głośnik na co pomaga poruszanie wtyczką chinch w amplitunerze. Czy w celu zażegnania problemu konieczna jest wymiana kabli, może samych wtyczek? Może ktoś podpowie jaki mógłby być tago koszt, czy mógłbym to zrobić samodzielnie i jeśli tak to jakie kable zakupić, bo w temacie jestem kompletnie zielony, a ceny bywają kosmiczne?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...