Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do 5000 zł?


pieerr

Recommended Posts

Witam jestem likiem w sprawach audio do domu, więc proszę o doradzenie mi w wyborze sprzętu, tzn. amplituner+ zestaw głośników 5.1. Słucham zróżnicowanej muzyki począwszy od klasyki rocka, bluesa, do muzyki kluowej. Mam pokój 36 m2 i zależy mi na dobrym brzmieniu, no i oczywiście dobrym kopie basu, śroska i góry. Na sprzęt chcę przeznaczyć 5000 zł. Chiciałbym dobrej klasy amplituner, jak i głośniki. Proszę was o podpowiedź!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Czyli muzyka w stereo oraz kino domowe są dla Ciebie tak samo ważne (bez preferencji na jedno lub drugie)?
Nie piszesz o DVD - czy masz już DVD i chcesz się trzymać tej samej firmy, czy też jest to bez znaczenia?
Przy okazji - często róznica cenowa w zestawach amplituner+DVD + 5.1 kolumn róznica między zestawem z odtwarzaczem DVD a bez niego jest minimalna...
Zakładam, że sensowny będzie podział ok. 2 tysiące na amplituner i ok. 3 tysiące na kolumny z subwooferem (między 40 a 60% kwoty na jedno i drugie) lub odwrotnie.
Sprzęt ma byc nowy czy wchodzi też w grę coś używanego?
Z amplitunerów w okolicach 2 tysięcy nieźle zagra Yamaha RX-V661, ONKYO 605 lub drozsze 705, do tego dochodzi Harman Kardon, Denon czy Pioneer... Lista jest długa więc napisz dokładniej, czego oczekujesz od sprzętu icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również w grę wchodzi DVD, ponieważ wprowadzam się wkrótce do nowego domu. W domu posiadam jak narazie tylko telewizor LCD SONY FullHD KDL-52W3000. Do tego chciałbym dokupić dobry sprzęt kina domowego 5.1 wraz z amplitunerem i dvd. Jeżeli chodzi o markę, to nie będę sugerował, ponieważ zbytnio się nie znam. Jakiej muzyki słucham wcześniej napisałem. Będę również od czasu do czasu oglądał filmy na DVD, dlatego też proszę o zasugerowanie mi odpowiedniego zestawu, lub kilku propozycji.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZA caloksztalt moge Ci polecic denona avr1907 ale nie moze on grac bez subwoofera bo dzwiek jest dosyc chlodny a bas nie daje takich milych wybrzmien jak wzmacniacz 2chanel lecz odpowiednio dobrany zestaw zagra b.dobrze.
Czy cena 5k obejmuje tez kable bo jesli tak to na kolumny zbyt duzo nie zostanie wiem ze z denonem niezle graja Dali6006,dobrze tez Paradigmy z serii monitor.Yamaha gra tez swietnie,a jesli za 2k amplituner a za 3k system 5.1 to ja raczej nie moge polecic nic dobrego ale ponoc jamo 606 za 1,999 sa dobre(5.1)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...