Skocz do zawartości

Jaki amplituner Pioneera ?


mckalyka

Recommended Posts

Zerknij na ten temat
http://audio.com.pl/forum/index.php?showtopic=2793
i ew. spytaj się Cyberangel1975 o jego porównania (startował z VSX-817, a wylądował na VSX-917).

Dopłacasz ok.350zł, dostajesz m.in. HDMI i trochę mocniejszy wzmacniacz - więc czy warto? icon_rolleyes.gif
Pytanie czy możesz dopłacić...
Piszesz o chęci zakupu kina domowego - mówisz o komplecie z DVD, kolumnami 5.0 (lub jeszcze z subwooferm)?
Jaką kwotą dysonujesz, czy to ma być głównie pod KD, czy może do muzyki w stereo - i jakiej?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dopłacasz ok.350zł, dostajesz m.in. HDMI i trochę mocniejszy wzmacniacz - więc czy warto? icon_rolleyes.gif
Pytanie czy możesz dopłacić...
Piszesz o chęci zakupu kina domowego - mówisz o komplecie z DVD, kolumnami 5.0 (lub jeszcze z subwooferm)?
Jaką kwotą dysonujesz, czy to ma być głównie pod KD, czy może do muzyki w stereo - i jakiej?

Pozdrawiam



Moge dopłacić icon_smile.gif Planuje zakup całego kina. Oglądałem w Avansie taki zestaw: Amplituner pioneer 817, DVD DV-400 i zestaw kolum z subwooferem koda 702 za 2999zł. Ale zastanawiam sie nad zamiana 817 na 917.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Pojawił się mój ulubiony temat : Pioneer.
Ja posiadam VSX-916. I jestem bardzo zadowolony choć przyznam,że trochę się zdenerwowałem kiedy zobaczyłem VSX-917. Chodzi mi o hdmi.Jeśli możesz to dozbieraj różnicę bo warto patrzeć do przody jeśli chodzi o ilość i rodzaj gniazdek.Z doświadczeń wynika,że nawet jeśli dziś nie mamy jakiegoś sprzętu to wcale nie mówione ,że jutro nie będziemy go posiadali i wtedy tęsknimy za tym troch wyższym modelem który jednak był w zasięgu.A zabrakło trochę cierpliwości.Zbieraj kasę i kupuj vsx-917.Mądra maszyna.Wesołych Świąt.Niech audio i wideo będzie z Wami zawsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt kupuje się raczej na dłuższy okres, tak więc lepiej zainwestować w coś lepszego (nawet jeśli od razu nie będziemy z tego korzystać).
Nie wiem ile możesz dopłacić ale ja polecam to:
http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...-s606hcs3.bhtml
Od jakiegoś czasu stoi u mnie i jestem zadowolony.
Sporo więcej niż podałeś, ale przy obecnych ofertach ratalnych to nie jest wielki problem.
pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mckalyka
Jak możesz, to przy zakupie odsłuchaj też zestaw kolumn Quadral Quintas 500 - są w tej samej cenie co Koda 702, tylko nie wiem czy występują z Pioneerami icon_rolleyes.gif Również sub Quadrala jest w podobnej cenie co Koda SW1000.

A jeżeli dochodzisz do 3500zł to do odsłuchu masz jeszcze Onkyo 505 (lub 604) na Quintas 500 lub 700 oraz Yamahę 661 lub 559 z DVD 559 i kolumnami Yamaha (model NS45 lub bodajże 7900). Są to w miarę równorzędne zestawy.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jeżeli dochodzisz do 3500zł to do odsłuchu masz jeszcze Onkyo 505 (lub 604) na Quintas 500 lub 700 oraz Yamahę 661 lub 559 z DVD 559 i kolumnami Yamaha (model NS45 lub bodajże 7900). Są to w miarę równorzędne zestawy.
Pozdrawiam


Kurcze już nie wiem... icon_mad.gif zależało mi na pionierze ze względu na dosyć mały pobór prądu (w porówniu z onkyo 505 mniej o ok. 100W) i na bardzo dobre dvd, które może być jeszcze lepsze dzięki "gufiakowi" icon_smile.gif Nie mam niestety możliwości odsłuchania zestawu, ale wierze w marke i mam nadzieje że sie nie zawiode.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zależało mi na pionierze ze względu na dosyć mały pobór prądu (w porówniu z onkyo 505 mniej o ok. 100W)


Nie patrz na większy pobór prądu, bo on i tak zależy od tego jak głośno grasz. Jest on prawie taki sam dla tych amplitunerów, przy tej samej głośności. Pioneery mają i tak słabszą rezerwę prądową (zasilacz) niż Onkyo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mckalyka
Są to porównywalne zestawy, na podobnym poziomie. No i oba występuję zarówno w srebrnym jak i w czarnym kolorze icon_lol.gif Można więc zasięgnąć rady rodziny co im sie bardziej podoba (oczywiście niekoniecznie musisz się ich sugestiom podporządkować...).
Teoretycznie VSX jest wyżej pozycjonowany od SR505 (musiałbys kupić SR605 lub starszy 604), natomiast DVD Pioneera stoi nizej od Onkyo - więc się wyrównuje.
Co do kolumn - zależy m.in. od możliwości ustawienia kolumn (JAMO S606 mają niskotonowy głośnik z na bocznej ścianie, Quintasy - wszystko z przodu, ale są trochę szersze). Do tego różny wygląd i ciut inne brzmienie.

Więc jak zwykle - musisz sam odsłuchać. Parę ulubionych płyt CD oraz jakiś film na DVD i produkcyjna godzinka w salonie icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mckalyka
Proponuje prawidłowo odczytać stwierdzenie "jest wyżej pozycjonowany" icon_lol.gif
Nie znaczy to, że Onkyo 405 jest lepsze czy inne od DV400 Pioneera (zresztą jak sam słusznie piszesz "wsad" jest teoretycznie taki sam). Po prostu kosztuje prawie 2 razy więcej niż DV400...
Co do mnie - to w cenie DVD ONKYO kupiłbym sobie DV600 Pioneera. DVD-Audio, SACD i dekodery na pokładzie - to wszystko piechotą nie chodzi icon_cool.gif A zamiast SR505 wolałbym 604 ... Każdy ma swoje preferencje i na szczęście prawo do wyboru, więc to tylko sugestie (podobnie jak mocno negatywna i dość dziwna opinia Gawrona o DVD Pioneera..., szczególnie że to właśnie Pioneer jest w komplecie z zachwalanymi przez Niego Jamo S606).

Cytat

Miałem dvd z pioneera, sony, panasonica, lg i Pionner bije je wszytskie.

Więc kup Pioneera jeśli Ci najbardziej pasuje! Przy okazji - z zakupem Pionnera możesz mieć kłopot icon_mrgreen.gif
Pytanie tylko, czy te DVD były w podobnej cenie? Jedne mają lepszy dźwięk, inne obraz, dochodzi do tego komfort obsługi, odczyt DivXów i dekodery na pokładzie, że o złączach i HDMI nie wspomnę...

A że w komplecie masz jeszcze kolumny z różnych zakresów cenowych (JAMO są o połowę droższe od Quintas 500...) więc i opinie oraz wrażenia z odsłuchu będą różne icon_cool.gif
Pozdrawiam
PS. Tak przy okazji - USB w obu modelach to standard 1.1, więc z uwagi na prędkość transmisji praktyczne znaczenie tego złącza jest znikome icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mckalyka
... Każdy ma swoje preferencje i na szczęście prawo do wyboru, więc to tylko sugestie (podobnie jak mocno negatywna i dość dziwna opinia Gawrona o DVD Pioneera..., szczególnie że to właśnie Pioneer jest w komplecie z zachwalanymi przez Niego Jamo S606).




dv-600av pionnera zalety-Bogate wyposazenie1080p,SACD dwa najwieksze atuty z czego ten drugi jest w zasadzie wada bo w tej cenie jakosc odczytu sacd jest mizerna dodatkowo efekt ten poteguje slabe brzmienie tego odtwrzacza w kazdym formacie.Dzwiek jest plaski i swiszczacy i tym tropem idzie rownierz amplituner.Jedynym pocieszeniem jest dobra jakosc obrazu.

Nie wiem z czym w komlecie sa glosniki jamo ale w tej kwocie moge je polecic i tyle.

Poprostu jesli idzie o jakosc dzwieku Pionner to bardzo slaba marka.

Jesli masz bardzo ograniczony budzet to kup jak najwyzszy model panasonika lub troche drozej yamaha.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawron_M
Czy zauważyłeś, o jakim budżecie jest mowa? Na całość było ok.3500zł...
Pioneer DV-696 (czy starszy 600) to wydatek rzędu 600-700zł, a lepsze DVD Yamahy czy innych firm odtwarzające SACD to dwa razy tyle. A model DV400 jest jednym z tańszych firmowych DVD z HDMI i 1080p!
A odnośnie "Nie wiem z czym w komlecie sa glosniki jamo ale w tej kwocie moge je polecic i tyle." to Mckalyka wyraźnie napisał "Pioneer 917/400/jamo s606" w poście nr 12, a ja to jeszcze powtórzyłem icon_lol.gif

Uważam, że Mckalyka nieźle wybrał kupując VSX-917, jeżeli bardziej mu pasowały wyroby Pioneera niż ONKYO, Yamaha itp. Jest zadowlony i to jest najważniejsze!

Pozdrawiam - lekko porządkując ten wątek, w miarę bez zbędnej złośliwości i zachęcając do uważnego czytania postów icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem tez dvd panasonica ktore kosztuje mniej niz 600 zl jak najwyzszy modfel na jaki go stac.

Pozatym sacd nie weim czy mu potrzebne a pozatym napisalem tez ze sacd z tego pioneera to wypada bardziej blado niz przyslowiowa dupa(tyle ze innymi slowami jesli idzie o scislosc)

Jest zadowolony bo nie sluchal nic lepszego i tyle.

Pioneer robi dobr plazmy ale z dzwiekiem jest gorzej,duzo gorzej. Jak se pscielesz tak sie wyspisz,niektorzy moga spac na podlodze i taz sa zadowoleni.



tak dla sprostowania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...