Skocz do zawartości

Jaki CDek i odbiornik dźwięku bluetooth


Madas

Recommended Posts

Witam

Córa zalała mi kilka dni temu colą mój CD HK 970 i nic już z niego niestety nie będzie i szukam/rozglądam się za przyzwoitym CD używanym, który będzie grał z AA MAP 105
fajnie żeby był muzykalny, w miarę szczegółowy - cena do ok 300-350 zł ( sprzęt na jakiś czas ale który potem u mnie zostanie )

druga sprawa, ktora mnie zainteresowała to odbiornik bluetooth - oczywiście nie chodzi chodzi o najwyższą jakość brzmienia ale o zabawę i wygodę i żeby jakoś to brzmiało sensownie, co byście polecali ? ewentualnie inne urządzenie podłączone do wzmaka, które odtworzy muzę np z karty, pena,smartphone , kompa najlepiej przez wifi, BT
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tu robic reklamy, ale za ok 300zl warto kupic Denona DCD-1015. Jeden z najlepszych w tej cenie. Jako nowy kosztowal kolo 2tys zl. Mam akurat takiego do sprzedania, a w zasadzie to 2 sztuki icon_smile.gif Chodzi na laserze KSS-240A wiec jak padnie za grosze mozna kupic nowy. Ew dobrym wyborem tez byl by Marantz CD67 lub CD63.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCD-755AR tez mialem. Jest na lepszych kosciach, bo PCM1702, a nie na PCM61P jak DCD-1015, ale on wcale nie brzmi lepiej. 1702 to swietne kosci, ale w 755AR one nigdy nie rozwina skrzydel. Chyba ze jakis tuning. Teoretycznie PCM61P sa gorsze, ale ogolne wrazenie jest wiele lepsze tak jak w DCD-980 i szeregu tanszych denonow. Zestawialem bezposrednio 755AR z DCD-980. Wtedy za 755AR trzeba bylo dac ponad 400zl, a 980 wyrwalem za 90zl i ten drugi zloil mu tylek bez dowch zdan. PCM1702 sa dobre, ale w drogich konstrukcjach, takich jak np DCD-3000.

Wyslalem ci PW.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o CA to ja sluchalem tylko jednego. Nie pamietam modelu, ale byl to nowszy model, chyba 640C (pamietam ze ma taki fajny bialy ekran). Mial kiedys go kumpel. W zasadzie chyba jeszcze go ma. Pamietam ze wtedy mialem wspomiane DCD-755AR. To bylo ze 3 lata temu. Pamietam ze wzielem swojego playera zeby sobie go porownac z tym CA i wiem tyle ze ten stary Denon nie mial czego sie wstydziec przy tym CA, a kosztowal chyba ze 3 razy mniej. Pamietam wtedy mine kumpla i pytanie na jego twarzy - Po co ja tyle placilem jak prawie nie slychac roznicy? Z tym ze on wtedy kupil prawie nowke sztuke no i to dosc swierzy model wiec cena jest uzasadniona. Ja tam nie boje sie wiekowych sprzetow.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy fajnie grający odtwarzacz i dość szczegółowy zarazem to Marantz CD-52mkII, nie widzę na razie na Allegro.
Ale naprawdę dobrze grające, gładkie, muzykalne z dobrym wypełnieniem średnicy i niezłą kreacją efektów stereofonicznych są odtwarzacze Kenwooda (nie wiem dlaczego przez niektórych uważane za mulące - chyba, że ktoś ma kiepski, mało rozdzielczy sprzęt icon_lol.gif )
http://allegro.pl/flagowy-kenwood-dp-7040-...2471294653.html
albo tańsze bez pilota http://allegro.pl/kenwood-dp-7040-i2474134313.html
http://allegro.pl/kenwood-dp-4090-odtwarza...2464951131.html
Marantzów CD 63 i 67 nie uważam za szczególnie dobrze brzmiące, choć miały niezłe recenzje w pismach audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najtańszy fajnie grający odtwarzacz i dość szczegółowy zarazem to Marantz CD-52mkII, nie widzę na razie na Allegro.


Ja sluchalem tylko CD40. Po tuningu znanego forumowiczowego kolegi. Niezle to gralo, ale nie ma co sie dziwic bo byl po modyfikacjach. W oryginale to przecietne odtwarzacze. W zasadzie to podstawowe modele wiec nie ma co sie dziwic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to Denon. Po pierwsze bas OK. W zasadzie brzmienie odbieram jako dosc rowne. Nic sie nie wybija na pierwszy plan. Brakuje mu delikatnie dynamiki na srednicy, ale chyba to normalne w tym przedziale cenowym, bo 1015 porownywalem bezposredno ze swoim 3000, a on byl 4 razy drozszy jako nowy wiec nie ma co sie dziwic. Wysokie i bas to prawie to samo co w DCD-3000, ale moze byc to zludzenie, bo pewnie ogranicza go reszta mojego systemu.

Tu jest troche opinii o DCD-1015 w tym moja z marca:
http://www.audiostereo.pl/denon_dcd1015_od...-33-1437-3.html

W zasadzie to sie dziwie ze nikt sie nie pyta o te DCD-1015, a stoja juz z tydzien na Allegro. Wczesniej jak wystawialem po 300zl to nie moglem sie opędzic od klientow. Chyba jakis czas posuchy icon_smile.gif W sumie wakacje.

Narazie sobie graja i zbieraja kurz icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...